0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Bajkał zimą - stąpając po

 • Liczba dni: 7 dni
 • Aktywność:
 • Region: Rosja
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 13h

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Rosji - teraz w oprawie zimowej. Podróż zamarzniętymi wodami najgłębszego jeziora świata to wyprawa dla prawdziwych śmiałków.

od 9000
 • Rekomendowane terminy
 • sty-16° -26°
 • lut-12° -25°
 • mar-3° -16°
 • kwi8° 2°
 • maj13° 1°
 • cze20° 7°
 • lip22° 10°
 • sie20° 9°
 • wrz14° 2°
 • paź5° -6°
 • lis-6° -16°
 • gru-11° -15°
 • a

  Dzień 1 - Lot do Moskwy i zwiedzanie

  Z samego rana wylatujemy do stolicy Rosji - Moskwy. Po zakwaterowaniu w hotelu - krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy Plac Czerwony, mury kremla oraz Sad Aleksandrowski. Ponadto spacer ulicą Warwarka - najstarszą i najpopularniejszą w mieście. Następnie Mauzoleum Lenina oraz Sobór Kazański. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

 • b

  Dzień 2 - Lot do Irkucka

  Z samego rana zbieramy się na samolot do najbardziej rozpoznawanego miasta na Syberii - Irkucka. Po przybyciu do miasta zostawimy rzeczy w hotelu i idziemy zwiedzać miasto. Na początek zwiedzimy wspaniałe, zbudowane z przepychem cerkwie - Sobór Objawienia Pańskiego oraz Sobór Zbawiciela. Po obejrzeniu cerkwi skierujemy się na słynną ulicę Karola Marksa, a następnie zobaczymy pomnik Cara Aleksandra III. Wieczorem wracamy do hotelu.

 • c

  Dzień 3 - Pierwsze spotkanie z Bajkałem

  Wstajemy bladym świtem, zbieramy rzeczy i zmierzamy ku największemu skarbowi tej części Rosji, jakim bez wątpienia jest Bajkał. Bardziej konkretnie - udajemy się na wyspę Olchon, której to przypada miano największej na Jeziorze Bajkał. Na wyspie będziemy podziwiać reliktowe stepy oraz piękną tajgę. Znajduje się tu też tajemnicze miejsce odwiedzane niegdyś przez miejscowych wyznawców szamanizmu - Szamańska Góra. Koniecznie będziemy musieli się tam udać. Nocujemy na wyspie.

 • d

  Dzień 4 - Na północnej stronie wyspy

  Po śniadaniu skierujemy się na północ wyspy. Po drodze wstąpimy do wioski Piesczanaja. Owa wieś znana jest ze "śpiewających wydm" - gdy zmienia się temperatura powietrza piasek wydaje ponoć ciekawe dźwięki. Następnie zatrzymamy się niedaleko Chaboj - półwyspu z niezwykle stromym brzegiem. Nie będziemy podchodzić za blisko, ale widoki i tak będą wspaniałe. Zobaczymy też tak zwane "Okno Duchów". Po wyprawie wracamy do naszej bazy.

 • e

  Dzień 5 - Wycieczka dookoła wyspy

  Tego dnia czeka nas pełna emocji wyprawa. Nie będziemy poruszać się po lądzie - okrążymy wyspę bieżąc po lodzie. To będzie coś naprawdę emocjonującego. Brzmi odrobinę groźnie, ale spokojnie nie ma się czym martwić, to w pełni bezpieczna podróż. Wyprawimy się też na drugi brzeg tego wspaniałego jeziora. Po powrocie chwila wytchnienia i czas wolny.

 • f

  Dzień 6 - Po lodzie przez Bajkał

  Kolejna przeprawa lodową ścieżką - tym razem zmierzać będziemy w stronę Archipelagu Uszkanii. Jeżeli dopisze nam szczęście na naszej drodze będziemy mieli możliwość spotkać żyjące w okolicy słodkowodne foki nerpy. Po drodze mijać będziemy miejsca, gdzie natura dała popis swoich artystycznych umiejętności - tutejsza "lodowa architektura" przyprawi nas o dreszcz zachwytu. Nocować będziemy na półwyspie Święty Nos.

 • g

  Dzień 7 - No i wracamy

  Rankiem jedziemy do Irkucka, a stąd już czeka nas lot do Polski.

Wyjazd integracyjny Jezioro Bajkał

Bajkał zimą to propozycja dla wszystkich, którzy nie boją się zmierzyć z surową naturą Syberii. Wyruszymy do największego jeziora na świecie w okresie, gdy wody zbiornika zamieniają się w lód, a całe otoczenia pokryte jest warstwą puszystego śniegu.

Wspaniałe widoki, niesamowite wędrówki jeziorem, po lodzie i mistyczne miejsca - to wszystko znajdzie się w planie naszej podróży. Ta wyprawa jest propozycją dla prawdziwych śmiałków. Polecamy szczególnie tym, którzy nie boją się niskich temperatur i ze sportem i ruchem są za pan brat. Przed wyjazdem sprawdźcie też, czy zabraliście ciepłe swetry, grube kurtki i porządne buty.

Na wyspę dostaniemy się się busem, jednak czeka nas też kawałek drogi zamarzniętym lodem. Będziemy musieli w ten sposób pokonać przesmyk zwany Olchońskimi Wrotami - jest to pas oddzielający wyspę od lądu.

Jezioro Bajkał położone jest w południowo-wschodniej Syberii, liczy aż 3,15 milionów ha i jest najstarszym i najgłębszym jeziorem na globie. Bajkał ma już na karku 25 mln lat! Co ciekawe jezioro zawiera w sobie 20% całkowitej światowej rezerwy wód słodkich. Bajkał charekteryzuje się niezwykle bogatą bioróżnorodnością, niespotykaną nigdzie indziej. Znaleźć tu można wiele gatunków zwierząt, które nie występują w żadnym innym miejscu na świecie. Wśród tych zwierząt znajduje się wyjątkowa foka nerpa.

Przez większość wyprawy okupować będziemy największą wyspę na Bajkale - Olchon. To będzie nasza baza wypadowa. Wyspę zamieszkuje około 1500 mieszkańców, głównie Buriatów. Powierzchnia wyspy jest górzysta, a najwyższy szczyt mierzy 1274 m n.p.m. Brzegi północno-wschodnie są bardzo urwiste, położone na wysokości kilkuset metrów. Wyspę budują skały górnego archaiku, w tym marmury, granitognejsy i migmatyty.

Dla Polaków to miejsce wyjątkowe - Przybajkale było domem dla polskich zesłańców politycznych, którym w dużym stopniu Syberia zawdzięcza swój rozkwit. Podobno co piąty mieszkaniec tych ziem ma w sobie choć trochę polskiej krwi.

Będąc nad Bajkałem trzeba koniecznie spróbować kilku charakterystycznych dla tego miejsca przysmaków. Nigdzie indziej nie będziemy mieli okazji spróbować chociażby omula, czyli występujacej jedynie tutaj ryby, która spokrewniona jest z pysznym łososiem. Ta wspaniale smakująca ryba jest przyrządzana na wiele sposobów. Poczynając od solonego z cebulką i olejem, wędzonego, podwędzanego, smażonego, a kończąc na pieczonym nad ogniskiem. Nie można również zapomnieć o ciekawej i oryginalnej kuchni buriackiej. Koniecznie trzeba będzie spróbować wyśmienitych pierogów z mięsnym farszem zwanych pozami. Poza tym nasze kubki smakowe zwariują ze szczęścia, gdy uraczymy je zupą lagman - skłądającą się z makaronu warzyw i porządnej porcji pysznego mięsa.

Jeżeli już mowa o Buriatach i ich świetnej kuchni, to właśnie z nimi będziemy obcować przez większą część naszej podróży. Buriaci to naród mongolski, który liczy około 500 tysięcy osób. Posługują się oni językiem buriackim, należącym do grupy mongolskiej języków ałtajskich, rozpowszechniony wśród nich jest także język mongolski i rosyjski. Przed 1931 rokiem używali pisma mongolskiego, natomiast w latach 1931-1939 alfabetu łacińskiego. Później wprowadzono cyrylicę. Do XIX wieku Buriaci wiedli koczowniczy tryb życia, później jednak zdecydowali się osiąść w jednym miejscu i skończyć z wędrówką.
Co ciekawe zachodni Buriaci wyznają szamanizm. Pozostali, mieszkający w Kraju Zabajkalskim wyznają lamaizm, a niewielka ich część - prawosławie.
 

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: Rosja rozciąga się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Federacja Rosyjska jest największym państwem na świecie pod względem powierzchni. Rosja graniczy z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną oraz Litwą. Graniczy także z kilkoma państwami poprzez Morze Bałtyckie, Morze Czarne, Morze Kaspijskie, Morze Ochockie z Japonią oraz poprzez Morze Beringa (Cieśnina Beringa) z USA. 

stolica: Moskwa

powierzchnia: 17 075 400 km2

ludność: ok. 143 mln mieszkańców

waluta: rubel rosyjski

język: rosyjski

strefa czasowa: UTC +3 do +12

religia: prawosławie

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A, WZW B

 

Ambasada Rzeczupospolitej Polskiej w Federcji Rosyjskiej

Rosja, Moskwa. Klimaszkina 4, 115127

Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: + 7916 6989941

Faks: +7495 2311515

moskwa.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.moskwa.msz.gov.pl

Telefon dyżurny po godzinach pracy placówki: +7916 6989941

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home