0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Jenisej i Krasnojarsk - widowiskowy rejs i malownicze miasta

 • Liczba dni: 9 dni
 • Aktywność:
 • Region: Rosja
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 14h

Zajrzyjmy do najdalej położonych zakątków świata. Rejs wodami Jeniseju pośród wspaniałej i dzikiej przyrody Syberii to świetny i oryginalny pomysł na wyprawę.

od 9800
 • Rekomendowane terminy
 • sty-13° -20°
 • lut-11° -20°
 • mar-2° -11°
 • kwi7° -3°
 • maj14° 4°
 • cze21° 10°
 • lip24° 13°
 • sie21° 11°
 • wrz14° 4°
 • paź5° -3°
 • lis-3° -11°
 • gru-9° -17°
 • a

  Dzień 1 - Wylatujemy z Polski

  Spotykamy się na lotnisku i lecimy do Norylska przez stolicę Rosji.

 • b

  Dzień 2 - Jedziemy do portu

  Tego dnia wyruszamy do portu nad rzeką Jenisej - Dudinki. Miejscowość ta zbudowana jest na wiecznej zmarzlinie - wskazane więc będzie się trochę rozejrzeć po okolicy. Zajrzymy do Muzeum Krajoznawczego i do centrum sztuki ludowej. Po krótkim zwiedzaniu przychodzi czas na zapoznanie się ze statkiem, którym przemierzymy tę tajemniczą krainę. Wyruszamy w rejs.

 • c

  Dzień 3 - Rejs wodami Jeniseju

  Przeprawiając się rzekami Jeniseju zobaczymy ogromne i widowiskowe obszary dzikiej tajgi i lasotundry. Mijać będziemy ujścia rzek Niżnej Tunguskiej i Kuriejki. W międzyczasie podawane będą posiłki, którymi będziemy mogli rozkoszować się przyglądając się jednocześnie mijanym, malowniczym miejscom. Tego dnia czeka nas jeden postój w niewielkiej osadzie rybackiej - Igarce. Potem płyniemy dalej. Kolejna noc spędzona na pokładzie statku.

 • d

  Dzień 4 - Podążając wodnym szlakiem

  Kolejny dzień na pokładzie zaczynamy jak zwykle od pożywnego śniadania. Rejs umilać nam będą wspaniałe widoki dzikiej i nienaruszonej przyrody. Tego dnia dopłyniemy do rybackiej wioski Bachta. Zatrzymamy się tam na chwilę. Po powrocie na pokład zjemy kolację i ruszamy w dalszą drogę.

 • e

  Dzień 5 - Ostatnia noc na statku

  Tego dnia dopłyniemy do największego miasta w Okręgu Turuchańskim - Worogowa. Tutaj kozacy zakładali swoje warownie w XVII wieku. Postój zaliczymy w osadzie Jarcewo. Wieczorem kolacja pożegnalna - nazajutrz schodzimy ze statku. To nasza ostatnia noc na wodzie.

 • f

  Dzień 6 - Schodzimy na ląd

  Śniadanie zjemy na pokładzie statku. Dopłyniemy tego dnia do Jenisejska. Przespacerujemy się po mieście, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłą drewnianą architekturę. Odwiedzimy też Muzeum Krajoznawcze oraz Sobór Uspieński. W tej miejscowości zostaniemy na noc.

 • g

  Dzień 7 - Krasnojarsk w pełnej krasie

  Zaraz po śniadaniu wyruszamy do jednego z głównych gospodarczych i kulturalnych ośrodków na całej Syberii - Krasnojarska. Według spisów ludności z roku 2012 - miasto zamieszkiwało dokładnie milion mieszkańców. Pierwszym punktem do zwiedzenia będzie, uwieczniona na 10-rublowym banknocie, kapliczka położona na wzgórzu Karaułnaja. Następnie zobaczymy zabytkowe cerkwie i Plac Teatralny. Kolacja i nocleg w hotelu.

 • h

  Dzień 8 - Trekking szlakami Rezerwatu Stołby

  Tego dnia zakładamy wygodne buty - wyruszamy do położonego nieopodal Krasnojarska Rezerwatu Stołby. Oprócz widoków na tajgę, będziemy mogli zobaczyć zapierające dech w piersiach formacje granitowo-sjenitowych ostańców skalnych. Niektóre wznoszą się na wysokość nawet do 100 metrów. Po powrocie z wyprawy chwila odpoczynku i czas wolny. Ostatnią na Syberii kolację i nocleg spędzimy w Krasnojarsku.

 • i

  Dzień 9 - Czas wracać

  Po pysznym śniadaniu pakujemy walizki i jedziemy na lotnisko. Do Warszawy dolecimy przez Moskwę.

Wyjazd integracyjny Jenisej i Krasnojarsk

Wspaniała podróż dla ciekawych świata. Zajrzyjmy do najdalej położonych zakątków świata. Rejs wodami Jeniseju pośród wspaniałej i dzikiej przyrody Syberii to świetny i oryginalny pomysł na wyprawę. Zaczniemy od Norylska, popłyniemy w górę Jeniseju i zakończymy w Krasnojarsku.

Syberia to kraina geograficzna w północnej Azji, wchodząca w skład Rosji, położona między Uralem na zachodzie, Oceanem Arktycznym na północy, działem wód zlewisk Oceanu Arktycznego i Spokojnego na wschodzie, oraz stepami Kazachstanu i Mongolii na południu. W ujęciu historycznym (oraz potocznym w Rosji) do Syberii należy również rosyjski Daleki Wschód.

Powierzchnia Syberii w zależności od przyjętego przebiegu jej wschodniej granicy to około 10 lub 12,7 mln km.

Jenisej to rzeka w azjatyckiej części Rosji, w Syberii środkowej. Jej długość wynosi 4102 km, a powierzchnia dorzecza to około 2580 tys. km kwadratowych. W jej górnym biegu przełamuje się przez pasma górskie Sajanu Wschodniego i Sajanu Zachodniego. Niemal na całej długości jest żeglowna, a więc dostępna dla statków morskich na odcinku ok. 1000 km od ujścia. Jenisej jest też najbardziej zasobną w wodę rzeką syberyjską, dzięki czemu posiada olbrzymi potencjał energetyczny, wykorzystywany przez liczne elektrownie wodne.

To tyle jeżeli chodzi o rzekę, teraz kilka słów o statku. Na tym trzypokładowym statku spędzimy trzy noce. Dostępne będą dwuosobowe kabiny wyposażone w łóżka, szafkę i umywalkę. Łazienki i toalety na pokładzie. Ponadto na statku znajdują się 2 restauracje, salon muzyczny, czytelnia i tarasy widokowe.

Na koniec naszej podróży zwiedzimy jeszcze Krasnojarsk. Miasto zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości w Syberii. Położone jest nad nad rzeką Jenisej. Zgodnie z danymi aktualnymi na rok 2012 w mieście zamieszkiwało dokładnie milion mieszkańców.


NIEZBĘDNE DOKUMENTY:

Konieczna jest wiza rosyjska (ewentualnie także wizy na tranzyt przez Białoruś). Aby się o nią ubiegać, trzeba samodzielnie zgromadzić niezbędne dokumenty i wykupić obowiązkowe ubezpieczenie, a następnie z kompletem papierów udać się do konsulatu, albo skorzystać z usług pośredników. Sama procedura wizowania w konsulacie w trybie normalnym trwa pięć dni roboczych. Załatwiając sprawę u pośrednika, trzeba doliczyć jeszcze 2-3 dni na dostarczenie, przekazanie dokumentów. Taki sam jest okres oczekiwania na białoruską wizę tranzytową.

W związku wymogiem uzyskaniem specjalnego pozwolenia na przebywanie w strefie polarnej (Norylsk, Dudinka), konieczne jest dostarczenie paszportów i wypełnionych wniosków wizowych co najmniej 55 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Rosyjskie władze zastrzegają sobie prawo do niewydania pozwolenia bez wyjaśnienia przyczyny.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: Rosja rozciąga się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Federacja Rosyjska jest największym państwem na świecie pod względem powierzchni. Rosja graniczy z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną oraz Litwą. Graniczy także z kilkoma państwami poprzez Morze Bałtyckie, Morze Czarne, Morze Kaspijskie, Morze Ochockie z Japonią oraz poprzez Morze Beringa (Cieśnina Beringa) z USA. 

stolica: Moskwa

powierzchnia: 17 075 400 km2

ludność: ok. 143 mln mieszkańców

waluta: rubel rosyjski

język: rosyjski

strefa czasowa: UTC +3 do +12

religia: prawosławie

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A, WZW B

 

Ambasada Rzeczupospolitej Polskiej w Federcji Rosyjskiej

Rosja, Moskwa. Klimaszkina 4, 115127

Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: + 7916 6989941

Faks: +7495 2311515

moskwa.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.moskwa.msz.gov.pl

Telefon dyżurny po godzinach pracy placówki: +7916 6989941

 

 

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home