0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Jezioro Bajkał - perła Syberii

 • Liczba dni: 8 dni
 • Aktywność:
 • Region: Rosja
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 13h

"Śpiąca ziemia"- dokładnie tak brzmi w tłumaczeniu z tatarskiego słowo "Sybir". Poznaj z nami piękno tutejszej surowej przyrody i autentyczną kulturę jej mieszkańców

od 9400
 • Rekomendowane terminy
 • sty-16° -26°
 • lut-12° -25°
 • mar-3° -16°
 • kwi8° 2°
 • maj13° 1°
 • cze20° 7°
 • lip22° 10°
 • sie20° 9°
 • wrz14° 2°
 • paź5° -6°
 • lis-6° -16°
 • gru-11° -15°
 • Jezioro Bajkał - perła Syberii - Dzień 1 KIERUNEK SYBERIA ! a

  Dzień 1 KIERUNEK SYBERIA !

  Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Irkucka, z przesiadką w Moskwie.

 • Jezioro Bajkał - perła Syberii - Dzień 2 IRKUCK b

  Dzień 2 IRKUCK

  Rano lądowanie w Irkucku - 600-tysięcznej stolicy Syberii, związana z historią polskich zesłańców. Po śniadaniu i odpoczynku spacer wśród drewnianej zabudowy centrum. Wyjazd do położonej nad Bajkałem Listwianki - znanej turystycznej miejscowości, położonej na brzegach Bajkału. Zakwaterowanie w pensjonacie, czas na wypoczynek. Przed kolacją spacer wzdłuż brzegu jeziora.

 • Jezioro Bajkał - perła Syberii - Dzień 3 LISTWIANKA c

  Dzień 3 LISTWIANKA

  Zwiedzamy Listwiankę - najpopularniejszą miejscowość turystyczną nad Bajkałem. Zapraszamy do Muzeum Bajkalskiego, które odkryje przed nami część tajemnic "Świętego Morza". Zobaczymy źródło Angary - jedynej rzeki wypływającej z Bajkału i wjedziemy wyciągiem na Kamień Czerskiego, skąd przy dobrej pogodzie roztacza się szeroka panorama okolicy. Jest to także święta góra szamanizmu buriackiego. Warto odwiedzić take tutejszy targ rybny i rzucić okiem na ten kawałek lokalnego kolorytu. Wieczorem kolacja i możliwość skorzystania z bani, czyli syberyjskiej łaźni parowej.

 • Jezioro Bajkał - perła Syberii - Dzień 4 KOLEJKA KRUGOBAJKALSKA d

  Dzień 4 KOLEJKA KRUGOBAJKALSKA

  Po śniadaniu przeprawiamy się na drugą stronę Angary do Portu Bajkał i wyruszamy na wycieczkę po trasie Kolei Krugobajkalskiej. 84-kilometrową linię kolejową poprowadzono wzdłuż skalistych wybrzeży Bajkału, budując 40 tuneli, kilkanaście wysokich mostów i wiele innych konstrukcji inżynieryjnych. Po drodze postoje w najatrakcyjniejszych miejscach na trasie: najodważniejsi będą mogli po raz pierwszy zanurzyć się w wodach Bajkału, najgłodniejsi spróbować barszczu od miejscowej gospodyni, a najbardziej spragnieni skosztować wybornej limbóweczki. Pod wieczór przyjazd do Sludianki (znanej z jedynego w świecie dworca kolejowego z marmuru!). Zakwaterowanie w ośrodku nad brzegiem jeziora, kolacja. Wieczorem wspólny spacer po miejscowości.

 • Jezioro Bajkał - perła Syberii - Dzień 5 DOLINA TUNKIŃSKA e

  Dzień 5 DOLINA TUNKIŃSKA

  Całodniowa wycieczka busem do Doliny Tunkińskiej - swoistej enklawy Buriatów, położonej między górami Chamar-Daban i strzelistymi szczytami Sajanu Wschodniego. Po drodze oglądanie stożków wygasłych wulkanów (Charbiaty - Nugan - Kyren - Szymki - Turan). Arszan to miejscowość uzdrowiskowa. Jej nazwa w języku buriackim oznacza leczniczą wodę. Termalne szczawy o temp. 11-45 stopni C odkryto tu już przed 100 laty, a miejsca w pobliżu źródeł przez miejscową ludność uważane są za święte i magiczne. Wycieczka po miejscowości to możliwość zapoznania się z dawnymi tradycjami, podaniami i rytuałami. Podczas spaceru po Arszanie można będzie spróbować leczniczych wód, także z najpiękniejszego, owianego legendami źródła "Niewyczerpanej Nadziei". Nocleg w pensjonacie w Arszanie.

 • Jezioro Bajkał - perła Syberii - Dzień 6 ARSZAN f

  Dzień 6 ARSZAN

  Wypoczynek w Arszanie. Fakultatywnie wycieczki do "Niszy Dziewicy" lub "Królestwa Białego Słonika". Są to miejsca urzekające pięknem przyrody i owiane legendami, gdzie natura, genialny architekt, stworzyła marmurowe nisze i napełniła je krystalicznie czystą wodą górskich rzek. Kąpiel w nich przywraca młodość, kobietom urodę, a mężczyznom siły.

 • Jezioro Bajkał - perła Syberii - Dzień 7 POŻEGNANIE g

  Dzień 7 POŻEGNANIE

  Po śniadaniu wymeldowujemy się z hotelu. Przejazd na lotnisko do Irkucka. Powrotny wylot do Polski.

Wycieczka nad Jezioro Bajkał - cena, koszt, atrakcje

Jezioro Bajkał jest od dawna uznawane za perłę Syberii - znane z niepowtarzalnej flory i fauny, które fascynuje niezwykłym pięknem..W lecie - błękitnoturkusowymi wodami głębin, jesienią - ciepłymi barwami otaczającej tajgi. Mroźna i słoneczna zima przynosi srebrzystą szadź, a wiosna wita kwitnącymi stepami.
Nad Jeziorem Bajkał żyją gatunki zwierząt i roślin, niespotykane nigdzie indziej na całym świecie. Jezioro ma długość 640 km i szerokość od 40 do 90 km. Nie jest wprawdzie największym, ale za to najgłębszym i najbogatszym w wodę słodką jeziorem na świecie. Jego głębokość sięga 1637 m. 
Nie tylko jego krystalicznie czysta woda, ale także okoliczne lasy i pokryte śniegiem szczyty gór zachwycają swym pięknem i swoją niepowtarzalnością.
 
Dla Polaków to miejsce wyjątkowe - Przybajkale było domem dla polskich zesłańców politycznych, którym w dużym stopniu Syberia zawdzięcza swój rozkwit. Podobno co piąty mieszkaniec tych ziem ma w sobie choć trochę polskiej krwi.
 
Syberia większości kojarzy się z mrozem. Całkiem słusznie – zimą temperatury spadają tam do -50 st. C. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że latem pod wpływem suchego klimatu kontynentalnego króluje tam słońce, przejrzyste niebo i często prawdziwe upały. (Naturalnie oprócz partii wysokogórskich). Na początku lipca dni będą bardzo długie!
Po tym letnim okresie, na czas ok. 5 miesięcy, cała powierzchnia Bajkału pokrywa się lodem. Jezioro zaczyna zamarzać w październiku (przyrost 1-1,5 cm na dzień!), a ok. 1-metrowa warstwa lodu topnieje w okolicach kwietnia. Na początku na nadbrzeżnych skalach tworzą się fantazyjnie ukształtowane tzw. nabryzgi, a wzdłuż brzegów powstają pasy lodu nazywane zabrzegami. W listopadzie i grudniu lody wielokrotnie pękają i ulegają przemieszaniu. Dopiero w styczniu jezioro jest całkowicie zamarznięte. Na skutek temperatury lód pęka i tworzą się szczeliny, które co roku powstają w tych samych miejscach. Ich szerokość może wynosić nawet kilka metrów! Lodowa powierzchnia Bajkału jest od dana wykorzystywana jako szlak komunikacyjny. W XVII wieku kupieckie karawany skracały sobie tędy drogę z Chin. Na początku XX wieku i za czasów Stalina po lodzie jeździła kolej. Obecnie już tydzień po zamarznięciu całego jeziora rozpoczyna się transport samochodowy i trwa średnio 85 dni. Grubość lodu wynosi wtedy nie mniej niż 30 cm. 
 
 
Poznajcie bliżej tan wyjątkowy zakątek naszej planety! 
 
 
 
OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: Rosja rozciąga się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Federacja Rosyjska jest największym państwem na świecie pod względem powierzchni. Rosja graniczy z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną oraz Litwą. Graniczy także z kilkoma państwami poprzez Morze Bałtyckie, Morze Czarne, Morze Kaspijskie, Morze Ochockie z Japonią oraz poprzez Morze Beringa (Cieśnina Beringa) z USA. 

stolica: Moskwa

powierzchnia: 17 075 400 km2

ludność: ok. 143 mln mieszkańców

waluta: rubel rosyjski

język: rosyjski

strefa czasowa: UTC +3 do +12

religia: prawosławie

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A, WZW B

 

Ambasada Rzeczupospolitej Polskiej w Federcji Rosyjskiej

Rosja, Moskwa. Klimaszkina 4, 115127

Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: + 7916 6989941

Faks: +7495 2311515

moskwa.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.moskwa.msz.gov.pl

Telefon dyżurny po godzinach pracy placówki: +7916 6989941

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home