0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Kamczatka - Kraina Lodu i Ognia

 • Liczba dni: 9 dni
 • Aktywność:
 • Region: Rosja
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 20h

Kraina Lodu i Ognia - tak mówi się o najpiękniejszym miejscu w Rosji - Kamczatce. Majestatyczne wulkany, gorące źródła i dziewicza przyroda. Pojedź tam właśnie z nami!

od 9900
 • Rekomendowane terminy
 • sty-6° -10°
 • lut-5° -9°
 • mar-2° -7°
 • kwi2° -2°
 • maj7° 0°
 • cze11° 4°
 • lip15° 8°
 • sie16° 9°
 • wrz14° 6°
 • paź8° 2°
 • lis1° -3°
 • gru-2° -5°
 • a

  Dzień 1 - Szykujemy się na dziką wyprawę!

  Lecimy na samą Kamczatkę. Wyprawa będzie dość długa, ale warto, bo na miejscu czeka nas mnóstwo atrakcji. Startujemy z lotniska w Warszawie.

 • b

  Dzień 2 - Wśród wulkanów

  Pierwsze kroki postawimy w miejscowości Elizów - położonej w cieniu Domasznych Wulkanów Koriackiego oraz Awaczyńskiego. Ulokujemy się w przytulnej daczy, gdzie będzie czas na odpoczynek i rozpakowanie. Idealnym rozwiązaniem na zrelaksowanie się tego dnia będzie kąpiel w basenie z wodą z gorących źródeł. Po kąpieli należy się porządna kolacja. Spróbujemy różnych rodzajów ryb, w tym łososia.

 • c

  Dzień 3 - Rejs po Zatoce Awaczyńskiej

  Po śniadaniu ruszamy w kierunku Pietropawłowska - jest to największe miasto na całym półwyspie. Tego dnia czeka nas nie lada atrakcja - rejs po Zatoce Awaczyńskiej. Podczas rejsu chętni będą mogli spróbować swoich sił w łowieniu ryb. Mało kto może pochwalić się zdobyczami z oceanu, więc wędki w dłoń! Podczas rejsu wytężamy wzrok, bo może uda nam się upatrzyć fokę, lwa morskiego albo wieloryba we własnej osobie. Po zejściu z pokładu przejdziemy się po mieście. Później lecznicza kąpiel w rosyjskiej gorącej bani. Nocujemy w Elizowie.

 • d

  Dzień 4 - Wstęp do trekkingu

  Po pożywnym śniadaniu czas ruszać w drogę i rozruszać trochę nogi. Koniecznie zabierzcie wygodne buty - z pewnością przydadzą się tego dnia. Jedziemy do niezwykle malowniczego regionu - Wackażca. Obrazki jakie ujrzymy wprawią nas w sielski nastrój. Na miejscu spotkamy piękne i malownicze doliny. Pospacerujemy trochę tego dnia, a wieczorem wracamy do hotelu.

 • e

  Dzień 5 - Jedziemy do Kozyriewska

  Cały dzień w podróży. Po drodze będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki. Zatrzymamy się też na obiad w miejscowości Miłków. Wieczorem niesamowita przeprawa promem po wodach rzeki Kamczatki. Niesamowite widoki na dziki krajobraz zapewnią westchnienia zachwytu. Rzeka biegnie przez piękne krajobrazowo, nietknięte cywilizacją miejsca. Podczas pokonywania wodnej drogi będziemy mieć widok na najwyższy szczyt na półwyspie - Kluczewską Sopkę. Zanocujemy w Kozyriewskiej. Zanim jednak do spania - zjemy pyszną, sycącą kolację.

 • f

  Dzień 6 - Trekking do krateru i noc w namiotach

  Ten dzień spędzimy w okolicy Kluczewskiej Grupy Wulkanów. Bladym świtem przeprawimy się przez rzekę i malowniczą tajgę w miejsce, gdzie rozbijemy obóz. Widoki będą zachwycające. W pobliżu obozu zobaczymy zwały lawy i krater wulkanu - Płaski Tołbaczik. Po rozbiciu obozu ruszamy w drogę ku polom lawy, a dalej do krateru. Po powrocie, jeżeli czas pozwoli - wybierzemy się do "martwego lasu". Owa nazwa nie jest przypadkowa, są to bowiem całe hektary lasu, które w trakcie erupcji z 1975 r. pokryte zostały wulkanicznym pyłem. Uschnięte drzewa obserwować będziemy z wysokości 7-metrowego wulkanicznego rumowiska. Czegoś takiego nie można zobaczyć nigdzie indziej. Wieczorem rozpalimy ognisko i szykujmy się na długie rozmowy w świetle księżyca.

 • g

  Dzień 7 - Jedziemy do Esso

  Noc w namiotach u stóp wulkanu to wspaniałe doświadczenie, tego dnia zwijamy jednak naszą małą osadkę i ruszamy w podróż. Esso to wioska, której nie można pominąć podczas podróży na Kamczatkę. Położona w dolinie rzeki Bystrej zachwyca różnorodnymi barwami brzóz Emana. W tym miejscu odnajdziemy też relaksujące geotermalne baseny. Szykujcie się więc na kąpiel. Nocujemy w Esso.

 • h

  Dzień 8 - Spływ pontonami po rzece Bystrej

  Po śniadaniu nie spiesząc się zwiedzimy okolicę i zapoznamy się z miejscową kulturą. Odwiedzimy w tym celu muzeum etnograficzne. W muzeum zapoznamy się trochę z plemionami Ewenów, Koriaków i Lamutów. Co ciekawe cała kultura i gospodarka ludu Ewenów bazowała na wypasaniu reniferów. Lud Ewenów przybył do miejscowości z terenów dzisiejszej Jakucji ok. 150 lat temu. Eweni są krewnymi Mongołów i są... czcicielami niedźwiedzia. Dowiemy się nieco więcej o tej rdzennej ludności, zobaczymy między innymi tradycyjne wyroby.Po obiedzie czeka nas największa atrakcja tego dnia - spływ pontonami rzeką Bystrą. To będzie coś naprawę emocjonującego. To jednak nie koniec atrakcji. Wszyscy chętni będą mogli tego dnia dosiąść rumaka i spróbować sił w roli jeźdźca. Nocleg w Esso.

 • i

  Dzień 9 - Emocje opadają

  Wracamy do Pietropawłowska. Po drodze przerwa na obiad w Miłkowie. Wylot z Pietropawłowska do Warszawy.

Wyjazd integracyjny Kamczatka

Kraina Lodu i Ognia - tak mówi się o najpiękniejszym miejscu w Rosji - Kamczatce. Majestatyczne wulkany, gorące źródła i dziewicza przyroda. Pojedź tam właśnie z nami! Na Kamczatce mieszają się dwa największe żywioły - woda i ogień. Znajdziemy tu liczne wulkany, z czego aż 28 jest czynnych. Zobaczymy malownicze doliny, przeprawimy się przez niejedną rzekę i rozbijemy namioty pod samym wulkanem. A to wszystko we wspaniałej oprawie różnorodnych gatunków roślin. Krajobraz uderza mnóstwem barw nie dając miejsca na zastanawianie się nad tym, gdzie znajduje się najpiękniejsze miejsce na całym kontynencie!

Kamczatka to duży półwysep w azjatyckiej części Rosji, który rozdziela Morze Ochockie i Morze Beringa. Półwysep ukształtowany został głównie w procesach wulkanicznych. Zbudowana jest głównie ze skał wulkanicznych i metamorficznych. Ze względu na niedostępny teren budowa geologiczna Kamczatki jest słabo poznana. Znajdziemy tu wiele gatunków zwierząt, tereny półwyspu zamieszkują m. in. soból, piesiec, wiewiórka, rosomak, niedźwiedź, wydra, wydra morska. W rzekach z kolei znajdziemy bardzo dużo ryb, w tym wiele gatunków łososia. Kamczatka jest jedynym miejscem na świecie gdzie występują wszystkie gatunki łososia pacyficznego. Roślinność tworzą tajga, natomiast w wyższych partiach gór tundra. Jako pierwszy Kamczatkę opisał Władimir Atłasow w 1701 na podstawie swoich wypraw z lat 1697-1699.

Pietropawłowosk, czyli jeden z przystanków na naszej trasie to miasto założone zostało w 1740 przez rosyjskiego podróżnika Vitusa Beringa, który w nadanej nazwie połączył nazwy swoich dwóch statków: Św. Paweł i Św. Piotr.  Jest to ważny ośrodek wojskowy, przemysłowy, naukowy, kulturalny i turystyczny. Ulokowana jest tu największa baza okrętów podwodnych Rosji, a poprzednio - ZSRR. Miasto jest osiągalne jedynie drogą lotniczą dzięki rozbudowanemu pobliskiemu lotnisku cywilno-wojskowemu oraz przez morze. W 2010 miasto miało 179 780 mieszkańców. W 2007 ludność miasta wynosiła 194 915 osób, a w 2002 – 198 tys., wykazując tendencję spadkową, odzwierciedlającą charakterystyczne wyludnianie się Syberii i Dalekiego Wschodu Rosji. Miasto jest położone geograficznie na wschodnim wybrzeżu Kamczatki, nad Zatoką Awaczyńską (częścią Oceanu Spokojnego, dokładniej - Morza Beringa). W jego krajobrazie dominują strome, skaliste, wiecznie ośnieżone wulkany. Ich podnóża porasta zasadniczo niewykarczowany las. Miasto, z uwagi na malownicze okolice i dostępność drogą lotniczą, rozwinęło niepospolicie bogatą infrastrukturę turystyczną jak na warunki syberyjskie: około dwudziestu dużych agencji turystycznych posiada jakąś ofertę, zazwyczaj polowanie na niedźwiedzie, lotniarstwo, alpinistykę czy wyprawy terenowe. Miasto jest wygodnie obsługiwane portem lotniczym Pietropawłowsk Kamczacki, który z uwagi na zaopatrzenie pobliskiej bazy okrętów podwodnych Rosji jest w stanie obsłużyć każdy typ samolotu (droga startowa o długości 3400 m o wysokiej nośności), i utrzymuje połączenia rejsowe kilku rosyjskich linii lotniczych z szeregiem większych miast Rosji.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

Rosja jest największym państwem świata pod względem powierzchni. Kraj ten można podzielić na dwie części: jedną azjatycką i drugą europejską. Na ogromnym obszarze Rosij występują również niemal wszystkie strefy klimatyczne. Spotkamy tam klimat od polarnego na dalekiej północy po klimat podzwrotnikowy na wybrzeżach Morza Czarnego. Ogromne terytorium Rosji jest bardzo zróżnicowane, choć w dużej mierze zajmują je niziny i stepy, otoczone od południa i wschodu przez wielkie systemy górskie. Niezwykłe zabytki, obiekty historyczne, wspaniałe muzea oraz przepiękne krajobrazy mogły by spowodować że Rosja zajęła by wysokie miejsce na mapie turystycznej Europy. Niestety ze względu na historyczną przeszłość, brak stabilizacji społeczno-politycznej oraz dosyć słabo rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, wciąż przyjeżdża tam niewielu turystów. Kraj ten to również miejsce wielkich kontrastów. Z jednej strony najdroższe miasta świata, a z drugiej ubogie wsie na Kamczatce czy na Uralu, gdzie życie biegnie tak samo jak przed setkami lat. Biorąc pod uwagę ogromne zasoby naturalne Rosji jest to jedna z największych gospodarek świata, jednakże ze względu na niestabilną sytuację polityczną w wielu regionach, turystycznie kraj ten jest nadal nieodkryty i pod tym względem nadal pozostaje prowincją.

 

położenie: państwo rozciąga się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Federacja Rosyjska jest największym państwem na świecie pod względem powierzchni. Rosja graniczy z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną oraz Litwą. Graniczy także z kilkoma państwami poprzez Morze Bałtyckie, Morze Czarne, Morze Kaspijskie, Morze Ochockie z Japonią oraz poprzez Morze Beringa (Cieśnina Beringa) z USA. 

stolica: Moskwa

powierzchnia: 17 075 400 km2

ludność: ok. 143 mln mieszkańców

waluta: rubel rosyjski

język: rosyjski

strefa czasowa: UTC +3 do +12

religia: prawosławie

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A, WZW B

 

Ambasada Rzeczupospolitej Polskiej w Federcji Rosyjskiej

Rosja, Moskwa. Klimaszkina 4, 115127

Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: + 7916 6989941

Faks: +7495 2311515

moskwa.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.moskwa.msz.gov.pl

Telefon dyżurny po godzinach pracy placówki: +7916 6989941

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home