0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

St Petersburg - Wenecja Północy

 • Liczba dni: 5 dni
 • Aktywność:
 • Region: Rosja
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 2h

St Petersburg jest drugim co do wielkości miastem w Rosji. Nazywany jest Wenecją Północy i należy do najpiękniejszych rosyjskich miast. Przez organizację UNESCO został uznany za ósme najbardziej atrakcyjne turystycznie miasto na świecie. Tłumy turystów przybywają tam co rok również po to by być świadkiem ciekawego zjawiska białych nocy. Z całą pewnością warto wybrać się do tego miasta tętniącego życiem i wypełnionego kulturą oraz sztuką.

od 3500
 • Rekomendowane terminy
 • sty-5° -10°
 • lut-4° -10°
 • mar1° -6°
 • kwi8° 0°
 • maj15° 6°
 • cze20° 11°
 • lip22° 13°
 • sie21° 12°
 • wrz15° 8°
 • paź8° 3°
 • lis2° -2°
 • gru-2° -7°
 • St Petersburg - Wenecja Północy - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Wylot z Warszawy do St Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

 • St Petersburg - Wenecja Północy - Dzień 2 b

  Dzień 2

  Po śniadaniu wycieczka po St Petersburgu. Zwiedzanie zabytków miasta m.in Pałacu Zimowego, Katedry Świętego Izaaka. W przerwie zwiedzania obiad w miejscowej restauracji. Następnie zwiedzanie twierdzy Św. Piotra i Pawła. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Kolacja.

 • St Petersburg - Wenecja Północy - Dzień 3 c

  Dzień 3

  Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Peterhof i zwiedzanie zespołu pałacowo - ogrodowego. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Pałacu Katarzyny, znajdującego się niedaleko St Petersburga. Powrót do hotelu. Kolacja.

 • St Petersburg - Wenecja Północy - Dzień 4 d

  Dzień 4

  Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie Muzeum Ermitażu, które należy do największych muzeów sztuki na świecie. Cała kolekcja obejmuje ok 3 mln sztuk, jednakże w stałej ekspozycji znajduje się jedynie niewielka cześć zbiorów. Zbiory znajdują się w kompleksie sześciu zabytkowych budynków wzdłuż Wału Pałacowego, w tym Pałac Zimowy. Po obiedzie transfer do hotelu. Czas wolny. Kolacja w hotelu.

 • St Petersburg - Wenecja Północy - Dzień 5 e

  Dzień 5

  Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot z St Petersburga do Warszawy.

Wyjazd integracyjny Rosja - St Petersburg

St Petersburg jest dzisiaj największym po Moskwie centrum gospodarczym, kulturalnym i naukowym Rosji. Dodatkowego znaczenia nadaje mu również szczególne położenie geograficzne. Miasto to bowiem stanowi również port morski nad Bałtykiem, który posiada również połączenia wodne z morzami: Białym, Azowskim, Kaspijskim i Czarnym. Petersburg oraz jego okolice stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych nie tylko w Rosji ale również w Europie. W Petersburgu sezon turystyczny zasadnczo trwa od kwietnia do października, wtedy turyści majądostęp do wszystkich atrakcji. Jednakże są też amatorzy zimowych wypraw do tego uroczego miasta, mimo tego iż zakres atrakcji wtym czasie jest wtedy zmniejszony. Dla osób które pierwszy raz wybierają się do St Petersburga warto polecić okres od 15 maja do 16 lipca by móc zaobserwować pojawiajace się wtedy zjawisko "białych nocy".

<span style="&quot;font-family:" arial,="" helvetica,="" sans-serif;="" color:="" rgb(0,="" 0,="" 0);"="">Pałac Zimowy stanowi siedzibę Muzeum Ermitażu, w którym można podziwiać bogate pałacowe wnętrza oraz galerie sztuki. Pałac znajduje się nad brzegiem Newy i budowany był w latach 1754-1762 na wzór francuskiego Wersalu. Pałac ten został zmieniony w galerię sztuki przez carycę Katarzynę. Głównym budynkiem Państwowego Muzeum Ermitażu jest barokowy Pałac Zimowy. Obecnie Ermitaż zaliczany jest do grona największych muzeów sztuki i malarstwa w Europie.

Katedra Świętego Izaaka (Sobór św. Izaaka ) jest największą prawosławną świątynią w Petersburgu oraz drugą co do wielkości w Rosji. Prace budowlane trwały blisko czterdzieści lat, a sobór został otwarty dopiero w 1858r. Niestety po rewolucji październikowej został przekształcony w muzeum. Funkcje sakralne tej katedry zostały przywrócone na początku lat 90, niestety pomimo tego ze może ona pomieścić blisko 14 tys. wiernych, to nabożeństwa są odprawiane przeważnie tylko w lewej kaplicy, wyjątkiem są jedynie ważne święta. Oprócz funkcji sakralnej, sobór nadal spełnia funkcje muzealne.

Twierdza św Piotra i Pawła ( Twierdza Pietropawłowska) jest najstarszą budowlą w mieście. Została założona przez Piotra I w 1703 roku na Wyspie Zajęczej i miała służyć do obrony przed Szwedami. Twierdza składa się z 6 bastionów, dwóch rawelinów oraz baszty. W murach znajdują się dwie bramy: Brama Piotrowska oraz Brama Newska. We wnętrzu budowli mieści się sobór Świętych Piotra i Pawła, który wieńczy 122-metrowa iglica. W soborze znajdują się też krypty rosyjskich monarchów, m.in. Św. Aleksandra II oraz św. Mikołaja II. Twierdza Pietropawłowska pełniła również rolę więzienia politycznego do 1917 roku. Więziono tu Tadeusza Kościuszkę, Seweryna Krzyżanowskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Fiodora Dostojewskiego, Michała Bakunina, Maksyma Gorkiego, Piotra Kropotkina, Lwa Trockiego, Jana Kilińskiego oraz Aleksandra Uljanowa, brata Włodzimierza Lenina.

Peterhof to zespół pałacowo – ogrodowy, który został założony przez cara Piotra I. Pałac został zaprojektowany przez Jeana Baptiste'a Leblonda. Za czasów carycy Elżbiety oraz carycy Katarzyny II pałac był przebudowywany oraz był zmieniany jego wystrój. Wielki Pałac znajduje się pośrodku parku, którego górna część stanowi park francuski z fontanną Neptuna, która została wykonana dla uczczenia końca wojny trzydziestoletniej. Park dolny, który wykonany jest w stylu angielskim, przedzielony jest Wielką Kaskadą która upamiętnia trumf Rosji nas Szwecją, Jest ona ozdobiona 37 złoconymi posagami z brązu, 64 fontannami oraz 142 wodotryskami. Woda do nich doprowadzana jest z oddalonych o 22km Wzgórz Ropszyńskich, która spływa następnie do Kanału Morskiego i dalej do Zatoki Fińskiej.

Pałac Katarzyny w Carskim Siole należy do grona najznakomitszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku. W efekcie licznych prac prowadzonych w XVIII i XIX wieku, w Carskim Siole powstał ogromny kompleks, w skład którego oprócz głównego pałacu Katarzyny, wchodzi wiele innych pomniejszych pałaców i budowli, ogrody i parki ze stawami i dodatkowymi budynkami.

Katedra Kazańska należy do najwspanialszych budowli Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Wybudowana jako hołd dla Bazyliki Piotra w Watykanie.

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: Rosja rozciąga się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Federacja Rosyjska jest największym państwem na świecie pod względem powierzchni. Rosja graniczy z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną oraz Litwą. Graniczy także z kilkoma państwami poprzez Morze Bałtyckie, Morze Czarne, Morze Kaspijskie, Morze Ochockie z Japonią oraz poprzez Morze Beringa (Cieśnina Beringa) z USA. 

stolica: Moskwa

powierzchnia: 17 075 400 km2

ludność: ok. 143 mln mieszkańców

waluta: rubel rosyjski

język: rosyjski

strefa czasowa: UTC +3 do +12

religia: prawosławie

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A, WZW B

 

Ambasada Rzeczupospolitej Polskiej w Federcji Rosyjskiej

Rosja, Moskwa. Klimaszkina 4, 115127

Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: + 7916 6989941

Faks: +7495 2311515

moskwa.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.moskwa.msz.gov.pl

Telefon dyżurny po godzinach pracy placówki: +7916 6989941

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home