0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Auta 4x4

Auta 4x4

Auta 4x4

Urokliwy Kirgistan i historyczna Moskwa

Wyjazd zaczynamy od zwiedzenia Moskwy, jej dorobku kulturalnego i historycznego, a następnie przenosimy się do urokliwego Kirgistanu, gdzie czeka na nas mnóstwo atrakcji!

od 7000
 • Rekomendowane terminy
 • sty3° -8°
 • lut3° -7°
 • mar10° 0°
 • kwi18° 6°
 • maj23° 11°
 • cze28° 15°
 • lip31° 17°
 • sie30° 16°
 • wrz25° 10°
 • paź17° 4°
 • lis10° -1°
 • gru5° -5°
 • a

  Dzień 1 – Lecimy do Rosji + Wizyta na Kremlu

  Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Krótki lot do Moskwy i transfer do hotelu. Po chwili odpoczynku wyruszamy na zwiedzanie Moskwy. Zaczynamy od wizyty w Państwowej Galerii Tretiakowskiej, gdzie możemy podziwiać kolekcje dzieł rosyjskich artystów. Następnie kierujemy się na Plac Czerwony, gdzie odwiedzimy najsłynniejsze centrum handlowe w Rosji ? GUM. Z Placu Czerwonego dzieli nas już tylko kilka kroków od Kremla, gdzie znajduje się kremlowska Zbrojownia oraz dwa jedyne w swoim rodzaju dzieła sztuki dzwon Car kołokoł oraz armata Car puszka. Następnie udamy się na kolację, po której skierujemy się do hotelu, by zregenerować siły przed kolejnym, równie aktywnym dniem.

 • b

  Dzień 2 – Podziemne miasto + Pożegnanie z Rosją

  Po śniadaniu w hotelu wyruszamy na wyprawę śladami historii ? zawitamy do Bunkra GO-42, gdzie obecnie mieści się Muzeum Zimnej Wojny. Położone 65 metrów pod ziemią muzeum kilkadziesiąt lat temu pełniło funkcję schronu, zbudowanego na wypadek ataku atomowego. 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni gwarantuje kilka godzin zwiedzania pomieszczeń w bunkrze, które są połączone siecią tajnych przejść i tuneli. Po powrocie z bunkra czas wolny, zwieńczony obiadokolacją w jednej z moskiewskich restauracji. Po kolacji powrót do hotelu i transfer na lotnisko, skąd wyruszamy w dalszą podróż do Kirgistanu.

 • c

  Dzień 3 – Witamy w Kirgistanie + Urokliwy Biszkek

  Przylot do stolicy Kirgistanu ? Biszkeku, gdzie wynajętymi samochodami terenowymi udamy się w podróż kirgiskimi stepami. Z położonej u podnóży gór stolicy Kirgistanu rozciąga się przepiękny widok na ośnieżone szczyty Tienszanu. Zanim wsiądziemy do samochodów, czeka nas zwiedzanie centrum Biszkeku ? czekają na nas plac Ala Too, pomnik Kurmanjan Datki, Park Dębowy oraz Muzeum historyczne. Następnie wyruszymy autami terenowymi w głąb Kirgizji. Wieczorem kolacja oraz nocleg w namiotach lub jurtach.

 • d

  Dzień 4 – Jezioro Issyk-Kul – Esencja piękna kirgiskiej przyrody

  Pobudka o świcie, śniadanie i przejazd do starożytnego miasta Balasagun, gdzie będziemy zwiedzać 25-metrową wieżę Burana, która niegdyś pełniła funkcję minaretu. Następnie udamy się nad jezioro Issyk-Kul. Ośnieżone wierzchołki gór kontrastują z piaszczystymi plażami, co sprawia, że krajobraz tego regionu na długo pozostaje w pamięci. Wieczorem kolacja oraz nocleg w namiotach lub jurtach.

 • e

  Dzień 5 – Karakoł – Miasto wielu kultur

  Tego dnia czeka na nas Karakoł ? miasto, które zamieszkują zarówno wyznawcy Islamu, jak i Prawosławia. W związku z tym zwiedzimy Cerkiew Świętej Trójcy oraz meczet, w którym modlą się Dunganie ? ludność pochodzenia chińskiego, która przybyła na tereny Kirgizji w połowie XIX wieku. Po południu czeka na nas wycieczka do doliny Dżetioguz, gdzie będziemy podziwiać skały z piaskowca. Wieczorem kolacja oraz nocleg w namiotach lub jurtach.

 • f

  Dzień 6 – Czołponata

  Powoli żegnamy się z Kirgistanem. W drodze powrotnej do Biszkeku odwiedzimy Czołponatę ? miejscowość uzdrowiskową, do której każdego roku udają się tysiące turystów. Na zachód od miasta zostały znalezione prehistoryczne rysunki naskalne, petrogrlify oraz szczątki dinozaurów. Wieczorem kolacja oraz nocleg w namiotach lub jurtach.

 • g

  Dzień 7 – Pożegnanie z Azją + Powrót do Polski

  Jedziemy na lotnisko, skąd udamy się w podróż powrotną do Polski. Przelot z Biszkeku do Moskwy, a następnie z Moskwy do Warszawy.

Wycieczka do Kirgistanu i Moskwy - cena, koszt, atrakcje

Kirgistan to niewielka republika w Azji Środkowej, która niemal w całości pokryta jest górami. Przemierzymy szlaki wysokich wzniesień, zapoznamy się z historią kraju i zaprzyjaźnimy się z tutejszą fauną i florą. Specyficzna atmosfera pozwoli nam przenieść się do innego świata.

Kirgistan jest pozbawiony dostępu do morza. Góry zajmują aż 93% terytorium państwa. Największą wysokość ma położony na południowym wschodzie kraju łańcuch górski Tienszan, tutaj też znajduje się najwyższy szczyt Kirgistanu – Szczyt Zwycięstwa, wznoszący się na wysokość 7439 m n.p.m. W górach Tienszan znajduje się także największe jezioro Kirgistanu Issyk-kul, będące równocześnie drugim co do wielkości jeziorem górskim na świecie, którego powierzchnia wynosi 6236 km², a głębokość sięga 669 m. Jezioro otoczone jest ze wszystkich stron wysokimi górami, a wzdłuż brzegu ciągną się plaże – to wszystko sprawia, że miejsce to nazwać można magicznym.


Rzeki Kirgistanu, z których główną jest Naryn, to przeważnie dopływy Syr-darii. Klimat kraju na przeważającym obszarze jest kontynentalny suchy. Niektóre z wysoko położonych obszarów pokryte są wieczną zmarzliną. Według ostatniego spisu powszechnego w Kirgistanie zamieszkują przedstawiciele 154 narodowości i grup etnicznych. Stolica Kirgistanu, w odróżnieniu od reszty kraju, jest miastem w znacznym stopniu rosyjskojęzycznym. Biszkek to największe miasto i stolica Kirgistanu. Miasto jest położone u podnóża Gór Tienszan w Kotlinie Czujskiej, nad rzekami Ała Arcza i Ałamedin, na północy miasto przecina kanał Wielki Czujski. Niedaleko stąd jest granica z Kazachstanem.

Na trasie naszej wyprawy znajdzie się oprócz stolicy i największego jeziora w kraju, kilka ciekawych miejscowości, których pominąć nie można. Zwiedzimy Karakoł i Cholpon Ata. Poza tym zaliczymy trekking w Parku Narodowym Ala Archa i przespacerujemy się malowniczą doliną - Djety Oguz.

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU :

Kirgistan ( w okresie radzieckim w języku polskim występowało pod nazwą Kirgizja). Jest to mały kraj, którego większą część pokrywają góry. Większą część ludności stanowią Kirgizi, z których część zamieszkała w miastach, a część nadal prowadzi koczowniczy tryb życia. Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów. Główną religią jest islam, aczkolwiek daleko mu do typowych krajów arabskich. Jest to również najbardziej demokratyczny kraj spośród krajów w Azji Centralnej. Naturalne piękno Kirgistanu jest zachwycające. Na każdym kroku można odkrywać nowe zdumiewające pejzaże. Jako, że większość kraju zajmują góry, bardzo popularne są tam wycieczki górskie na każdym poziomie. Kirgistan to państwo Tien-Shan, lodowców oraz turkusowych jezior ukrytych wysoko w górach.

Kirgistan jest pięknym krajem i nawet oglądając go z okna samochodu, będziemy mogli również podziwiać naturalne piękno tego kraju. Należy jednak zaznaczyć że wyprawa do Kirgistanu nie należy do luksusowych. Nie możemy oczekiwać dobrego transportu, a czasem trzeba nawet iść wiele kilometrów, oglądając góry i owce pasące się na zielonych pastwiskach, ale to również stanowi atrakcje turystyczną.

W Kirgistanie znajdują się też gorące źródła, po których należy zanurzyć się w lodowatej rzece. Warto również wybrać się nad jezioro Song-Kol, gdzie czasem odbywają się festiwale kultury kirgijskiej, czyli jazda na koniach oraz zapasy konne.

Będąc blisko Karakol warto również wybrać się do Jeti-Oghuz, by zobaczyć góry z czerwonego piaskowca w kształcie rozbitego serca.

W mieście Naryn i Koczkor możemy natomiast kupić narodowy dywan z koziej wełny czyli szyrdak. By dopełnić obrazu kirgijskiej kultury warto również spróbować kumysu czyli sfermentowanego mleka kobyły oraz baranich szaszłyków z cebulą.

Bardzo popularna w Kirgistanie jest również piłka nożna, chociaż widoczne jest również przywiązanie mieszkańców do kultury wojownik, co widać między innymi w narodowych sportach Kirgistanu. Mimo, że podróż to Kirgistanu nie należy do łatwych to jednak odkrywanie piękna naturalnego tego kraju daje dużo satysfakcji i wynagradza wszelkie trudy podróży.

położeniepaństwo znajduje się w Azji Środkowej, graniczy z Chinami, Kazachstanem, Tadżykistanem i Uzbekistanem.

stolica: Biszkek

powierzchnia: 198 500km2

ludność: ok. 5 mln mieszkańców

waluta: som

język: kirgiski, rosyjski

strefa czasowa: UTC +6

religia: islam

wiza: nie wymagana do 60 dni pobytu/ potrzebny paszport (jednostronnie zniesiono obowiązek wizowy dla obywateli RP)

szczepienia: błonica, tężec, dur brzuszny, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej, państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Astanie (Kazachstan)

 

Konsulat Honorowy Rzeczypospoliotej Polskiej w Biszkeku

Konsul honorowy: Aleksander Złatkin (język konsula rosyjski, angielski (sekretariat: również jęz. polski))

Kirgistan, Biszkek, ul. Gogola 28A, 720021

Tel.: +996 775 583030 (kom) Tel.: +996 312 690243

Faks: +996 312 690244

konsulat@hkrp.kg

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home