0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Indonezja, Sulawesi - czyli wyspa w kształcie skorpiona

Sulawesi jest trzecią co do wielkości wyspą Indonezji. Składająca się z czterech półwyspów, które oddzielone są głęboko wcinającymi się zatokami wyspa swoim kształtem przypomina skorpiona. Porośnięta lasami deszczowymi, usłana wulkanami, z dostępem do morza pełnego raf koralowych stanowi miejsce idealne na wypoczynek i przeżycie niezwykłej tropikalnej przygody.

od 9900
 • Rekomendowane terminy
 • sty30° 23°
 • lut31° 24°
 • mar31° 24°
 • kwi32° 24°
 • maj32° 24°
 • cze32° 23°
 • lip32° 23°
 • sie32° 23°
 • wrz33° 23°
 • paź33° 24°
 • lis32° 24°
 • gru32° 24°
 • a

  Dzień 1 - Ostatnie chwile w Polsce

  Wylatujemy z lotniska w Warszawie. Zanim dotrzemy do serca wyspy, czeka nas przystanek w Dżakarcie - skąd dostaniemy się do Makassar.

 • b

  Dzień 2 - Piękny Makassar wita

  Po przylocie zmierzamy do hotelu, by odpocząć po podróży i przygotować się do eksploracji wyspy. Na miejscu rozkoszować się będziemy powitalnym poczęstunkiem.

 • c

  Dzień 3 - Podróż ulicami miasta

  Śniadanie i zbiórka - to na początek. Wyruszamy do centrum miasta, gdzie na samym początku zwiedzimy Fort Rotterdam, którego powstanie datuje się na XVI wiek. Kolejnym punktem będzie zwiedzenie dzielnicy chińskiej i wizyta na targu rybnym. Po obiedzie kierujemy się do górskiego regionu Tana Toraja do miejscowości Rantapao.Region ten jest atrakcyjny ze względu na swoją niepowtarzalną architekturę. Ponadto dowiemy się więcej na temat tutejszych zwyczajów pochówku, które są niezwykle barwne i huczne. W Rantapao czeka nas jeszcze kolacja i nocleg.

 • d

  Dzień 4 - Wizyta w wiosce Torajów

  Z samego rana czeka nas obfite śniadanie. Tego dnia wyruszamy w teren. Zobaczymy niesamowite prastare grobowce, które wykuto w wapiennych klifach w Lemo oraz Londa. Lud Toraja słynie z dość niezwykłych tradycji grzebania zmarłych, które polegały na składaniu ciał w jaskiniach, gdzie następnie ulegały naturalnej mumifikacji. Przemierzany przez nas region słynie ze wspaniałych krajobrazów, o czym przekonamy się wędrując do wiosek Kete Kesuk i Palawa. Tutaj zjemy obiad. Warto będzie trochę dłużej przyjrzeć się zabudowie tych miejscowości, a jest na co popatrzeć. Wieczorem wracamy do hotelu, gdzie czeka na nas kolacja.

 • e

  Dzień 5 - Trekking Doliną Maling

  Przygotujcie wygodne buty, bo czeka nas dzisiaj intensywny marsz. Po śniadaniu przenosimy się do wioski Salu, gdzie zacznie się nasza piesza wycieczka wzdłuż Doliny Maling. Po drodze zobaczymy tarasy ryżowe, pomniejsze wioski oraz duże plantacje owoców i kawy. Warto tu wspomnieć iż wyspa znana jest z produkcji kawy - Arabiki Toraja - rośnie na dużych wysokościach. Obiad zjemy napawając się w międzyczasie malowniczymi widokami. Późnym popołudniem wracamy do hotelu. Zanim rozejdziemy się do łóżek zjemy jeszcze kolację.

 • f

  Dzień 6 - Rafting pełen emocji

  Po śniadaniu musimy dotrzeć do rzeki, gdzie czeka nas duża dawka adrenaliny. Czy płynęliście kiedyś na tratwie? Jeżeli nie, to tego dnia będziecie mieli ku temu okazję. Jeszcze nie tak dawno sport ten był dostępny jedynie dla garstki zapaleńców. Obecnie dzięki doskonale wyszkolonym instruktorom i nowoczesnemu sprzętowi dostępny jest prawie dla wszystkich. W trakcie spływu nadzorowanego przez opiekunów podziwiać będziemy okoliczną faunę i florę. Może spotkamy po drodze jakąś gadatliwą papugę. Po tej wspaniałej przygodzie szykujemy się do pożegnalnej kolacji. Ostatnia noc w hotelu przed wylotem następnego dnia.

 • g

  Dzień 7 - Koniec wspaniałej podróży

  Po śniadaniu pakujemy walizki i wyruszamy w podróż powrotną. Z Rantepao zmierzamy do Makassar, a kolejny przystanek to Dżakarta. Emocje po fantastycznej przygodzie jeszcze nie ostygły, więc podróż szybko nam zleci.

 • h

  Dzień 8 - Lądujemy w Polsce

  Po udanym pobycie lądujemy w Polsce.

Wyjazd integracyjny Indonezja - Sulawesi

Sulawesi - czyli inaczej Celebes to jedna z wysp wchodzących w skład Indonezji, położona na Oceanie Spokojnym, która wchodzi w skład Malajskiego Archipelagu i Wielkich Wysp Sundajskich. Spoglądając na mapę można dopatrzeć się w kształcie wyspy - ukrytej sylwetki skorpiona.

Z powierzchnią równą 174 600 km² znajduje się na 11. miejscu listy największych wysp świata. Wyspa ta nie ma nizin przybrzeżnych. Wyspę opływają morza: Flores, Banda, Moluckie, Celebes. Terytorium Celebes jest górzyste, występują liczne wulkany – zarówno aktywne jak i wygasłe. Najwyższym z nich jest Soputan (1827 m n.p.m.). W centrum wyspy znajdują się Góry Molengraffa, z najwyższym szczytem jest Rantekombola 3455 m n.p.m. (według innych źródeł jest nim Rantemario 3478 m n.p.m.). W dolinach śródgórskich i rowach tektonicznych oddzielających poszczególne pasma leżą liczne jeziora. Klimat równikowy wybitnie wilgotny, średnia roczna suma opadów: 2000 mm. Cechuje się nierównomiernym rozkładem opadów w ciągu roku. Wyspa pokryta jest wiecznie zielonymi lasami równikowymi. W kotlinach śródgórskich ukształtowała się formacja przypominajaca sawannę. uprawia się głównie palmę kokosową, ryż, kawę oraz kauczukowiec. Na wyspie eksploatuje się rudy niklu i żelaza oraz szlachetne odmiany drewna.Celebes jest jednym z regionów Indonezji dążących do niepodległości.

Celebes to miejsce idealne dla pasjonatów nurkowania. Podziwiać tu można pionowe ściany raf, jaki i miejsca o łagodnym dnie z przepięknymi formacjami koralowymi i dużą ilością makrożycia. Niezwykle interesującym miejscem, gdzie warto zajrzec jest z pewnością cieśnina Lembeh - prawdziwe królestwo najdziwniejszych stworzeń jakie można spotkać pod wodą. Nie tylko zapaleni miłośnicy nurkowania znajdą więc coś dla siebie, w prawdziwym raju będą też pasjonaci piękna dzikiej i urozmaiconej przyrody. Te rafy koralowe przyprawiają o zawrót głowy!

Pierwszym miastem na naszej trasie bedzie Makassar ze względu na to, że jest głównym węzłem komunikacyjnym. Makassar położone jest na zachodnim wybrzeżu wyspy Celebes. Jest ośrodkiem administracyjnym prowincji Celebes Południowy, jednym z głównych portów morskich (eksport kopry, kawy, rotangu, drewna, kauczuku) i miast kraju, liczy około 1,3 mln mieszkańców. W mieście zlokalizowany jest przemysł stoczniowy, spożywczy, włókienniczy, metalowy. Rozwinięte jest rzemiosło artystyczne, są to głównie wyroby ze srebra. Ma międzynarodowy port lotniczy i uniwersytet - Hasanuddin University założony w 1956 roku. W mieście znajduje się wielki meczet oraz mauzoleum księcia jawajskiego Diponegoro. Już w XIV wieku był to ważny port, znany Chińczykom. W 1512 roku dotarli tu Portugalczycy, którzy wkrótce opanowali i zasiedlili to miejsce. W 1607 r. powstała tu faktoria holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Holendrzy zdobyli miasto w 1667 roku. W roku 1848 Makassar stał się wolnym portem. W latach 1946-1949 był stolicą postholednerskiej Indonezji Wschodniej. Od 1949 r. należy do Indonezji.

Podczas podróży odwiedzimy wioskę Torajów i podpatrzymy ich pradawną tradycję pochówku. Tana Toraja to górzysty region w centralnej części wyspy Sulawesi, słynący z pięknych krajobrazów, ciekawej architektury, a przede wszystkim niezwykłych tradycji pogrzebowych zamieszkującego go ludu Toraja. To najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce na Sulawesi i jedno z najbardziej znanych w całej Indonezji. Mieszkańcy Tana Toraja (Torajowie) posługują się językiem toraja z rodziny austronezyjskiej. Ich tradycyjną religią były dawniej wierzenia animistyczne, współcześnie Torajowie wyznają jednak w większości protestantyzm. Podstawą gospodarki jest uprawa ryżu, rybołówstwo i myślistwo. Wyroby rzemieślnicze oraz domy Torajów cechuje bogactwo zdobień geometrycznych. Torajowie uważają, że najważniejszym wydarzeniem w życiu człowieka jest jego pogrzeb. Dlatego musi on być celebrowany z odpowiednim rozmachem i w gronie całej, nawet najdalszej rodziny oraz sąsiadów.

Arabica Toraja - ta niezwykle aromatyczna kawa rośnie na dużych wysokościach na wyspie Sulawesi, w centralnym punkcie archipelagu malajskiego w Indonezji. Kalossi to miasteczko w środkowym Sulawesi, zaś Toraja to nazwa górzystego rejonu, na którym jest zlokalizowana. Kawa z Sulawesi charakteryzuje się bogactwem smaku i aromatu. Mający okazję pić tę kawę doceniają ja za pełną cielistość, świeży charakter oraz niską kwaskowatoś. Smakosze docenią jej niezwykły aromat przypominający podobno suszone owoce, a zwłaszcza śliwki. Doskonale nadaje się do picia jako kawa jednorodna, ale dodana do mieszanki świetnie podnosi jej aromat i smak. Arabica Kalossi Sulawesi to kawa mocna, wyrazista i intensywna, a mimo to w ogóle nie jest kwaśna ani gorzka. Historia upraw arabica toraja na wyspach Indonezji sięga XVIII wieku i związana jest z kolonialną działalnością holenderskich Indii Wschodnich.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

 
położenie: Indonezja to wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo - Wschodniej oraz w Oceanii
 
stolica: Dżakarta
 
powierzchnia: 1919440 km2
 
ludność: 240 mln mieszkańców
 
waluta: rupia indonezyjska
 
język: urzędowy indonezyjski
 
strefa czasowa: UTC +7 do +9
 
religia: religia dominująca Islam
 
wiza: wizy obowiązkowe oraz ważny paszport
 
szczepienia: zalecane - błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna, WZW A i B
 
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republie Indonezji

Indonezja, Dżakarta, Jl. Rasuna Said Kav X Blok IV/3, 12950

Tel.: +62 21 2525938 Tel. dyżurny: +62 815 109 001 80 Faks: +62 21 2525958

www.dzakarta.msz.gov.pl

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home