0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Indonezja, Sumatra - relaks w cieniu tropikalnych lasów

Sumatra to wspaniała indonezyjska wyspa, która zawładnie Twoim sercem. Dzika przyroda i tropikalne lasy czekają na odważnych odkrywców i poszukiwaczy skarbów natury. Oderwij się od cywilizacji i wybierz się z nami na sam koniec świata. Przemierzymy dziką dżunglę, przywitamy się z człowiekiem leśnym - orangutanem i zmoczymy stopy w przejrzystych wodach jeziora Toba. Nie ma na co czekać, ruszajmy w drogę!

od 10000
 • Rekomendowane terminy
 • sty30° 23°
 • lut30° 24°
 • mar31° 24°
 • kwi33° 24°
 • maj33° 23°
 • cze33° 23°
 • lip33° 23°
 • sie33° 23°
 • wrz34° 23°
 • paź34° 24°
 • lis33° 24°
 • gru33° 24°
 • a

  Dzień 1 - Lecimy na koniec świata

  Wylatujemy z lotniska w Warszawie. Naszym celem jest lotnisko Padang na Sumatrze.

 • b

  Dzień 2 - Powitanie z Sumatrą

  Po przylocie do Padang przemieszczamy się do hotelu i rozkoszujemy się odpoczynkiem. Trzeba naładować baterie, bo kolejne dni przyniosą masę wrażeń.

 • c

  Dzień 3 - Piękno gór Barisan

  Z samego rana, po śniadaniu ruszamy do Bukittinggi, gdzie zobaczymy Fort de Kock - ruiny holenderskiej twierdzy. Dzięki wizycie w muzeum dowiemy się też czegoś na temat ludu Minangkabau zamieszkującego zwiedzane rejony. Zwiedzimy centralny plac Bukittinggi i wstąpimy na rynek Pasar Atas. Wznosi się tutaj bardzo oryginalna wieża zegarowa. Miłośnikom zakupów targowisko Pasar Atas oferować będzie liczne pamiątki i pyszne lokalne jedzenie. Tego dnia czeka nas jeszcze popołudniowa przejazd samochodami terenowymi do kanionu Sianok. Trasa przejazdu zapewni nam widok na majestatyczne klify i malownicze wioski. Następnie powrót do Bukittinggi, kolacja i nocleg w hotelu.

 • d

  Dzień 4 - Fauna i flora Sumatry

  Tego dnia wybierzemy się do Parapat. Jedziemy zaraz po śniadaniu. Wstąpimy do ogrodu botanicznego, by zapoznać się z tutejszą roślinnością, a następnie zwiedzimy wioskę Jangga i jej niezwykłą architekturę. Ponadto na naszym celowniku będzie położone na brzegu jeziora Toba - targowisko Balige. Dalej, po przyjeździe do Parapat wskakujemy na łódź i płyniemy w rejs na wyspę Samosir (ok. 45 minut) . Na wyspie zjemy obiad i kolację. Tutaj spędzimy noc w hotelu.

 • e

  Dzień 5 - Rejs wodami jeziora Toba

  Po regenerującej nocy spędzonej na wyspie czeka nas cały dzień na pokładzie. Najpierw zjemy pożywne śniadanie. Popłyniemy wodami Toba, zwiedzimy lokalne wioski i wykąpiemy się w czystej wodzie jeziora. Obiad zjemy na łodzi. Wieczorem z powrotem wracamy na wyspę i nocujemy w hotelu. Zanim jednak rozejdziemy się do łóżek zjemy kolację.

 • f

  Dzień 6 - Na spotkanie z orangutami

  Po śniadaniu wracamy łodzią do Parapat i od razu ruszamy w dalszą drogę. Tego dnia jedziemy do Parku Narodowego Gunung Leuser, będącego rezerwatem biosfery UNESCO. Ruszamy po śniadaniu. Nie będziemy oszczędzać nóg, czeka nas dość długa trekkingowa trasa. Dotrzemy do platformy, gdzie karmi się orangutany. Nasza trasa prowadzić będzie przez leśne, górzyste tereny. Po drodze wiele razy zechcemy zatrzymać się, by uchwycić piękno otaczającej nas przyrody. Lunch w postaci suchego prowiantu zjemy podczas jednej z przerw na odpoczynek. Po wędrówce kierujemy się do hotelu, nocujemy i jemy kolację w Bukit Lawang.

 • g

  Dzień 7 - Jedziemy do Medany

  Śniadanie, zbiórka i jedziemy przed siebie. Spokojnie, wszystko mamy zaplanowane. Wybierzemy się do Medany, gdzie spotkamy się z multikulturową ludnością. Odwiedzimy Wielki Meczet i zajrzymy do Pałacu Sułtana. Medana ma jeszcze jedno niezwykle, ciekawe i symboliczne miejsce - zabytkową wieżę ciśnień. Trzeba będzie koniecznie dodać ją do listy. Zwolnijmy teraz na chwilę i dajmy sobie trochę wolnego czasu podczas którego zjemy obiad. Przyda się ostatniego dnia przed wylotem. W Medanie czeka nas też wspaniała pożegnalna uczta i nocleg w hotelu.

 • h

  Dzień 8 - Pakujemy się i do domu

  Trzeba będzie wstać rano, żeby zjeść śniadanie i zdążyć na samolot z Medany do Dżakarty - lot zajmie nam około dwie godziny. Na miejscu przesiadamy się w kolejny i wracamy do Polski.

 • i

  Dzień 9 - Powrót do Polski

  Tego dnia znowu przywitamy się z Polską.

Wyjazd integracyjny Indonezja - Sumatra

Sumatra to szósta co do wielkości wyspa świata i druga w Indonezji. Położona w Azji Południowo-Wschodniej, w archipelagu Wielkich Wysp Sundajskich. Stolicą jest Medan. Wyspa ma 1790 km długości i 435 km szerokości, powierzchnią jest o 2/3 większa od Polski. Mieszka tu około 45 milionów ludzi, w większości wyznawców Islamu (stąd obecność duzej liczby meczetów). Ludność wyspy to "etniczny mix". Na wyspie spotkamy ludzi mówiących w aż 52 językach.

Sumatra to przede wszystkim raj dla ludzi kochających przyrodę. Krajobraz jest urozmaicony, a to dzięku działalności wulkanów. Środkowa część wyspy jest górzysta, natomiast jej północno-wschodnia część jest nizinna. Znajdziemy zarówno góry, czynne wulkany ( najwyższy z nich to Kerinci wznoszący się na wysokość 3805 m n.p.m.), ale i piękne plaże, nizinne, bagniste tereny, lasy równikowe, rzeki i jeziora.  Można spotkać tu wiele gatunków roślin i zwierząt, jak np. tygrysa i nosorożca sumatrzańskiego czy orangutany.  Warto wybrać się tu, aby wspinać się na czynne wulkany, zobaczyć jezioro Toba, czy podziwiać bujną roślinność. 

Jezioro Toba, czyli jeden z przystanków na naszej trasie to zbiornik wodny powstały w wulkaniczno-tektonicznej niecce na Sumatrze, wyspie należącej do Indonezji, w północnej części pasma górskiego Barisan. Toba może poszczycić się tytułem największego jeziora w Archipelagu Malajskim. Narodziny tego wspaniałego jeziora zawdzięczamy wybuchowi superwulkanu. Warto wspomnieć, iż wybuch był tak silny, że stał się przyczyną zmian klimatycznych na całej kuli ziemskiej! Na środku jeziora znajduje się wyspa Samosir (spędzimy tu dwie noce), która do roku 1905 była zamieszkiwana przez kanibali - na szczęście teraz nie spotkamy tam już żadnego. Okolice jeziora zamieszkuje plemię Bataków - z nimi również się przywitamy.

Jeden dzień poświęcimy na wędrówkę szlakami Parku Narodowego Gunung Leuser - na naszej trasie spotkamy mokradła, namorzyny i deszczowy las równikowy w najniżej położonych partiach, a wyżej las górski. Obszar parku zamieszkują liczne gatunki zwierząt, w tym: tygrys sumatrzański, pantera mglista, nosorożec sumatrzański, orangutan lori kukang, makaki, siamang, gibon białoręki, cyjon, liczne gatunki nietoperzy.

Na skarju parku narodowego połozona jest osada Bukit Lawang ze słynnym na całym świecie Centrum Rehabilitacji Orangutanów- ośrodkiem, w którym urodzone w niewoli lub osierocone orangutany uczy się samodzielnego zdobywania pokarmu, życia w stadzie, by z czasem wypuścić je na wolność. Żyjące wolno orangutany są dokarmiane przez pracowników centrum, co dwa razy dziennie można obserwować w specjalnie wyznaczonym miejscu. Wówczas na drewnianej platformie w dżungli wykładane są banany oraz mleko, aby orangutany, które akurat znajdują się w pobliżu mogły się posilić. Nie ma przy tym żadnych klatek, płotów, ani niczego innego, co oddzielałoby publiczność od obserwowanych zwierząt. Dieta jest celowo mało zróżnicowana, aby mobilizować orangutany do samodzielnego zdobywania bardziej urozmaiconych posiłków i uniezależnienia się od ludzi. W porze karmienia zwykle pojawia się kilka osobników, czasem z młodymi, choć zdarzają się również dni, gdy nie przychodzi żaden, w końcu są wolnymi zwierzętami.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: Indonezja to wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo - Wschodniej oraz w Oceanii
 
stolica: Dżakarta
 
powierzchnia: 1919440 km2
 
ludność: 240 mln mieszkańców
 
waluta: rupia indonezyjska
 
język: urzędowy indonezyjski
 
strefa czasowa: UTC +7 do +9
 
religia: religia dominująca Islam
 
wiza: wizy obowiązkowe oraz ważny paszport
 
szczepienia: zalecane - błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna, WZW A i B
 
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republie Indonezji

Indonezja, Dżakarta, Jl. Rasuna Said Kav X Blok IV/3, 12950

Tel.: +62 21 2525938 Tel. dyżurny: +62 815 109 001 80 Faks: +62 21 2525958

www.dzakarta.msz.gov.pl

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home