0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Indonezja - czy to Jawa czy to sen...

 • Liczba dni: 10 dni
 • Aktywność:
 • Region: Indonezja
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 20h

Wspaniała wulkaniczna wyspa usłana malowniczymi plażami, krystalicznie czysta woda,nurkowanie wśród raf koralowych i podgrzewające atmosferę słońce !

od 8500
 • Rekomendowane terminy
 • sty30° 23°
 • lut30° 24°
 • mar31° 24°
 • kwi32° 24°
 • maj32° 24°
 • cze32° 23°
 • lip32° 23°
 • sie32° 23°
 • wrz33° 23°
 • paź33° 24°
 • lis32° 24°
 • gru32° 24°
 • a

  Dzień 1 - Szykujemy się do drogi

  Nasz samolot wylatuje z Warszawy, dlatego spotykamy się na zbiórce na Okęciu. Tutaj zaczynamy naszą przygodę. Lecimy do Dżakarty, z jedna przesiadką po drodze.

 • b

  Dzień 2 - Wylądowaliśmy!

  Samolot ląduje na lotnisku w Dżakarcie, skąd przemieścimy się do hotelu, gdzie czeka na nas smaczna kolacja z przysmakami indonezyjskiej kuchni. Po podróży przyda się regenerujący odpoczynek, więc czas na nocleg.

 • c

  Dzień 3 - Zabawę zacząć czas

  Wcześnie rano po śniadaniu zbieramy się i wyruszamy zwiedzać stolicę Indonezji. Pierwsze kroki skierujemy do Muzeum Narodowego, pełnego ciekawych eksponatów, wykonanych m.in. z brązu i ceramiki. Kolejny przystanek to Taman Mini Indonesia Indah - imponujący park rozciągający się na powierzchni ponad 160 hektarów. Nie możemy zapomnieć o obiedzie, by zachować siły. Obcowania z naturą ciąg dalszy w Ogrodzie Botanicznym w Bogor, w którym zobaczymy tysiące różnych gatunków roślin. Noc spędzimy w miejscowości Puncak. Tam też zjemy kolację.

 • d

  Dzień 4 - Wulkaniczne miasto

  Śniadanie i zbiórka - wyruszamy do położonego wśród wulkanów i gór miasta Bandung. Nasz dzisiejszy plan obejmuje zwiedzanie Muzeum Geologicznego Tangkuban Perahu, Muzeum Azji i Afryki. Zobaczymy tez z bliska wulkan Tangkuban Perahu, który ma wysokość 1830 m i charakterystyczny kształt porównywany z odwróconą dnem do góry łodzią. Posiada pięć kraterów, z czego 3 uznawane są wciąż za aktywne. Samochodem można wjechać prawie na samą krawędź głównego krateru Kawah Ratu. Można zejść do wnętrza krateru lub obejść go dookoła w ciągu dwóch godzin, rozpościera się z niego piękny widok na okolicę. W przerwie zjemy obiad składający się z suchego prowiantu. To będzie niezapomniana przygoda! Tego dnia nocujemy w hotelu w Bandung, gdzie zjemy kolację.

 • e

  Dzień 5 - Szlakiem buddyjskich świątyń

  Wczesnym rankiem, po śniadaniu jedziemy zaczynamy podróż do Jogija. Po drodze zwiedzimy świątynię Borobudur, która jest znana jako jeden z największych obiektów buddyzmu na świecie. Borobudur, czyli "Świątynia - wzgórze", to jedna z największych budowli buddyjskich na świecie. Od 1991 roku budowla ta została wciągnięta na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Świątynia została zaprojektowana i wybudowana w taki sposób, aby wierni wiedzeni systemem tarasów i schodów, mogli podążać odpowiednią drogą, która ilustruje Buddyjską kosmologię, czyli opis kształtu i ewolucji wszechświata. Cała trasa jest bogato zdobiona reliefami przedstawiającymi sceny z życia Buddy o długości około 6 km. W przerwie czas na obiad. Następnie zwiedzanie miasta Jogja z odwiedzinami w pałacu królewskim, wybudowanym w latach 1756-1790 przez sułtana Hamengkubuwono I. Pałac stanowi wspaniały przykład tradycyjnej architektury jawajskiej. Następnie zwiedzanie niezwykłego kompleksu Taman Sari, zwanego też Wodnym Zamkiem oraz wizyta w zakładzie gdzie można zobaczyć jak domowym sposobem wyrabia się tkaniny farbowane techniką batiku. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Jogija i pyszna, sycąca kolacja z koktajlami.

 • f

  Dzień 6 - Majestatyczne wulkany

  Po śniadaniu zbieramy się i w drogę. Kolejnym przystankiem będzie miejscowość Bromo, ale zanim tam dotrzemy odwiedzimy kompleks świątynny Prambanan. Zobaczymy Loro Jonggrang, czyli centralną świątynię Sziwy. Uważa się, że jest jednym z najcenniejszych zabytków wyspy. Przed dalszą podróżą zjemy obiad. Dalej jedziemy do Tenger, gdzie na terenie Parku Narodowego Bromo-Tengger-Semeru, będziemy podziwiać niesamowite wulkaniczne krajobrazy. Zobaczyć będzie można wulkany Batok (2440 m), Bromo (2392 m) i Kursi (2581m). Oraz najwyższy na Jawie wulkan - Semeru (3676 m). Wieczorem kolacja w restauracji i nocleg w Bromo.

 • g

  Dzień 7 - Wędrówka szczytem krateru

  Dzień mamy zaplanowany co do minuty, nie ma czasu do stracenia. Wyruszamy zaraz po śniadaniu. Zmierzamy do Ijen, gdzie przejedziemy się zboczem góry, z której roztaczać się będą wspaniałe widoki na plantacje i lasy tropikalne. Zaliczymy też 15,- 2 godzinny spacer szczytem krateru. Przydadzą się nam aparaty, bo widoki warte będą upamiętnienia. Po zejściu z krateru idziemy na obiad, odpoczniemy chwilę i napełnimy żołądki. To bowiem nie koniec naszej wędrówki. Tego dnia czeka nas jeszcze 45-minutowy rejs promem przez cieśninę do Nusa Nua/Kuta/Sanur. Zmierzamy na Bali! Zakwaterowanie w hotelu, w którym zjemy kolację. Dla chętnych wyjście do klubu, wszak Bali to stolica zabawy !

 • h

  Dzień 8 - Na niebiańskiej plaży

  Śniadanie. Dzień pod znakiem nurkowania i błogiego lenistwa. Nie ma chyba plaż piękniejszych niż te, które można spotkać na Bali. Po śniadaniu wyruszamy więc zanurzyć płetwy w lazurowej wodzie. Nurkowanie zajmie nam trochę czasu. Po zwiedzaniu podwodnego świata obiad i dalej już tylko relaks i zimne drinki. Wieczorem spotykamy się na pożegnalnej kolacji by po raz ostatni zakosztować balijskiej kuchni.

 • i

  Dzień 9 - To nie był sen, to prawdziwy raj!

  Nadszedł dzień pożegnania z majestatycznymi wulkanami i rajskimi plażami. Przed wieczornym lotem jeszcze trochę czasu na pamiątkowe zakupy. Transfer na lotnisko w Denpasar. Wracamy do Polski, ale wspomnienia zostają z nami.

 • j

  Dzień 10 - Lądujemy w Polsce

  Wracamy do rzeczywistości, ale wspomnienia mamy niezapomniane!

Wyjazd integracyjny Indonezja

Indonezja to kraj leżący w Azji Południowo-Wschodniej. Położony jest na 17 508 wyspach, z czego zamieszkałych jest tylko około 6 tys. Nazwa "Indonezja" powstała z połączenia dwóch greckich słów: Indos - "indyjski" i nesos- "wyspa". Indonezja jest największym na świecie krajem wyspiarskim i znajduje się na 16. miejscu na świecie pod względem zajmowanej powierzchni (1 919 569 km²). Indonezja i jej mieszkańcy zajmują czwartą na świecie pozycję pod względem liczby ludności. 
 
Podczas naszego wyjazdu odwiedzimy dwie z  wysp Półwyspu Indonezyjskiego: Jawę i Bali. 
 
Jawa to jedna z tych, która bezapelacyjnie zasługuje na miano prawdziwej perełki. Jest najbardziej zaludnioną wyspą w Indonezji. Zamieszkuje ją ok. 130 mln. ludności. Stolica wyspy - Dżakarta, jest jednocześnie stolicą całego kraju. Wyspa zajmuje trzynaste miejsce w rankingu największych wysp świata.
Jawa jest wyspą przede wszystkim wulkanicznego pochodzenia, mozna więc śmiało nazwwać ją prawdziwą krainą wulkanów. Na naszej wyprawie będziemy mieli okazję przekonać się jak wyglądają z bliska i podziwiać wspaniałe widoki z ich szczytów.  
Na wyspie znajduje się pasmo górskie, tworzące grzbiet rozciągający się ze wschodu na zachód. Pasmo to tworzą wulkaniczne stożki, które dawniej były aktywne. Najwyższym wulkanem jest góra Semeru wznosząca się na wysokość 3676 m n.p.m.. Z kolei miano najaktywniejszego wulkanu na wyspie i w całej Indonezji przypada wulkanowi Merapi mierzącemu 2968 m n.p.m.
Odwiedzimy też między innymi Taman Mini Indonesia Indah - wspaniały i rozległy park rozciągający się na powierzchni ponad 160 hektarów, w którym możemy poznać Indonezję w pigułce. W parku zbudowane są pawilony poświęcone poszczególnym wyspom kraju.  
Ponadto czeka nas wizyta w Ogródzie Botanicznym w Bagor. Potem przed nami miejscowości Puncak, Bandung, Jogija, Bromo, Ijen. 
 
Naszym ostatnim przystankiem przed powrotem do domu będzie pobyt na indonezyjskiej słynnej wyspie - Bali. Ta nizewykle gościnna wyspa położona jest w łańcuchu wysp na zachód od Jawy. zwana jest "Rajską Wyspą", "Wyspą Tysiąca Świątyń" bądź po prostu "Rajem na Ziemi". Powierzchnia Bali to 5 623 km2. Długość wyspy to 150 km (od wschodu na zachód), a szerokość wynosi 80 km (od północy na południe). Znajduje się na niej wiele aktywnych wulkanów. Krajobraz wyspy tworzą ponadto słoneczne plaże i liczne lasy tropikalne, w których zobaczymy wiele gatunków roślin oraz zwierząt.
 
Bali ma fascynującą kulturę, tropikalną przyrodę, ciepły klimat, przyjaźnie nastawionych mieszkańców, pyszne jedzenie i jest przy tym nie droga. Znaczną część wyspy porastają soczyście zielone lasy tropikalne. Wyspa otoczona jest rafami koralowymi. Plaże na południu Bali są zwykle koloru białego, natomiast te na północy mienią się znacznie ciemniejszymi odcieniam. Wzdłuż linii brzegowej ciągną się zachęcające do nurkowania i relaksu, piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą. Nie przegapimy takiej szansy i zanurkujemy w głębinach tych błękitnych wód.
 
 
OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
 
położenie: Indonezja to wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo - Wschodniej oraz w Oceanii
 
stolica: Dżakarta
 
powierzchnia: 1919440 km2
 
ludność: 240 mln mieszkańców
 
waluta: rupia indonezyjska
 
język: urzędowy indonezyjski
 
strefa czasowa: UTC +7 do +9
 
religia: religia dominująca Islam
 
wiza: wizy obowiązkowe oraz ważny paszport
 
szczepienia: zalecane - błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna, WZW A i B
 
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republie Indonezji

Indonezja, Dżakarta, Jl. Rasuna Said Kav X Blok IV/3, 12950

Tel.: +62 21 2525938 Tel. dyżurny: +62 815 109 001 80 Faks: +62 21 2525958

www.dzakarta.msz.gov.pl

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home