0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Bali - zaczarowana wyspa

Wyspa tysiąca świątyń, wyspa zaczarowana, piękna i pozostająca w pamięci każdego, kto chociaż raz ją odwiedził. Zieleń bijąca z tarasów ryżowych, magiczne świątynie, kolory, egzotyczne krajobrazy, zawsze uśmiechnięci ludzie i ogarniający wszystko pokój - tak można opisać Bali.

od 9000
 • Rekomendowane terminy
 • sty31° 23°
 • lut31° 23°
 • mar31° 23°
 • kwi32° 22°
 • maj31° 22°
 • cze31° 21°
 • lip30° 21°
 • sie30° 21°
 • wrz31° 22°
 • paź31° 23°
 • lis32° 23°
 • gru31° 23°
 • Bali - zaczarowana wyspa - Dzień 1 - LECIMY !!! a

  Dzień 1 - LECIMY !!!

  Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, odprawa, a następnie wylot z Polski. Najczęściej podróżujemy liniami KLM z przesiadką w Amsterdamie lub Qatar Airways - z przesiadką w Dosze. Całkowita długość podróży to ok. 20 godzin.

 • Bali - zaczarowana wyspa - Dzień 2 - POWITANIE BALI b

  Dzień 2 - POWITANIE BALI

  Przylot na Bali na lotnisko Denpasar. Transfer do hotelu, zameldowanie. Po krótkim odpoczynku - wspólna, powitalna kolacja.

 • Bali - zaczarowana wyspa - Dzień 3 - CAŁODNIOWA WYCIECZKA - REJON KINTAMANI c

  Dzień 3 - CAŁODNIOWA WYCIECZKA - REJON KINTAMANI

  Wyjazd z hotelu ok. 8.30, przejazd do wioski słynacej z wyrobu batiku. Następnie mijając wioski znane z rzemiosła artystycznego udamy sie do Tirta Empul - hinduistycznej świątyni, na terenie której wybija źródło świętej wody. Od tysiąca lat Balijczycy dokonują w tym miejscu rytualnych kąpieli, obmywając się pod 12 rynienkami i składając liczne ofiary. Na wzgórzu, obok świątyni znajduje się prezydencka rezydencja. Wokół kompleksu Tirta Empul rozciąga się lokalny bazar z tradycyjnym rękodziełem artystycznym. Kolejny punkt na trasie to plantacja kawy, przypraw i owoców. Degustacja lokalnych herbat, możliwość skosztowania najdroższej i najbardziej wyrafinowanej w smaku kawy - Kopi Luwak. Okazja do kupienia naturalnych produktów i przypraw. Wjazd na ok. 1000 m., lunch z dużym wyborem dań lokalnej kuchni z widokiem na aktywny wulkan Batur (1717m n.p.m.) i największe balijskie jezioro. Po obiedzie przejazd na południe, przystanek na malowniczych tarasach ryżowych w Tegellalang, następnie odwiedzenie wioski Ubud - słynnego artystycznego zakątka. Opcjonalny przystanek Monkey Forrest - w najbardziej popularnym lesie małp na wyspie. Powrót do hotelu.

 • Bali - zaczarowana wyspa - Dzień 4 - RAFTING NA RZECE AJUNG d

  Dzień 4 - RAFTING NA RZECE AJUNG

  Rafting fascynuje od lat zwolenników wyjątkowo aktywnego wypoczynku, w trakcie którego głównym celem jest zmaganie się z samym sobą w walce z żywiołem. To przygoda, w której każdy uczestniczy aktywnie. Rafting w dół rzeki Ayung, przebiega przez głębokie doliny, tarasy pól ryżowych, a na koniec wpływa do gęstego, tropikalnego lasu deszczowego. W czasie spływu można też obserwować wiejskie balijskie życie, które koncentruje się wzdłuż rzeki. Rzeka Ayung (2-3 stopień trudności) jest wystarczająca do dobrej zabawy i nie dość skomplikowana, aby być niebezpieczna. Po powrocie do hotelu, relaks i odpoczynek po wcześniejszych ekstremalnych przeżyciach.

 • Bali - zaczarowana wyspa - Dzień 5 - CAŁODNIOWA WYCIECZKA NA WSCHODNIE BALI LUB NURKOWANIE e

  Dzień 5 - CAŁODNIOWA WYCIECZKA NA WSCHODNIE BALI LUB NURKOWANIE

  Wycieczka obejmuje trasę biegnącą wzdłuż wschodniego wybrzeża Bali. Pierwszy punkt programu stanowi położona nad morzem świątynia Goa Lawah, za której ołtarzem znajduje się jaskinia zamieszkała przez nietoperze. Miejsce, gdzie celebrowane są liczne święta. Przejazd na północ do Tirta Gangga - części kompleksu na wodzie, zbudowanego w połowie XX wieku przez syna króla Karangasem. Znaczenie słowa Tirta Gangga odnosi się do świętych wód Gangesu. Przystanek na niezwykle malowniczych tarasach ryżowych, zaliczanych do najpiękniejszych na wyspie. Następnie przejazd do Ujung - pałacu Radży na wodzie z początków XX wieku. Trasa prowadząca wzdłuż wschodniego wybrzeża jest atrakcją samą w sobie. Po zwiedzaniu przejazd na lunch w Candidasie, najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej w tej części Bali. Na koniec przejazd do tradycyjnej wioski Bali Aga - Tenganan, zamieszkałej przez rdzenną społeczność. Powrót do hotelu. Drugą możliwością na spędzenie tego dnia jest nurkowanie. Najsłynniejszym miejscem nurkowym na Bali jest Tulamben. Mała spokojna wioska na powierzchni nie zdradza swojego bogactwa. Wulkaniczna plaża pokryta jest okrągłymi kamieniami i czarnym, wulkanicznym piaskiem. Jest ona bramą do wspaniałego bogactwa podmorskiej fauny i flory. Najwiekszą atrakcja tego miejsca jest wrak amerykańskiego statku USS Liberty. Juz około 30m od plaży spoczywa zbudowany 1918 roku statek handlowy. Przełamany na pół, rozciąga sie na długości ponad 100m, schodząc stopniowo w dół. Rufa z dobrze zachowaną ogromną płetwą sterową zaczyna się już na glebokości 3m a dziób statku z widocznym działem lezy na 29 m. Przez prawie 45 lat podwodne życie opanowalo wrak, który stal sie wspaniałym koralowym ogrodem. Tysiące ryb i korali oraz innych zwierzat sprawia, że to miejsce jest wg wielu najlepszym nurkowiskiem na Bali. Łatwe warunki nurkowania kwalifikują to miejsce również na nocne nurkowanie. W rejonie Tulamben znajduje się jeszcze kilka niesamowitych miejsc nurkowych takich jak: Amed, Kubu, Seraya, Kaktus Point, Drop Off. Są to światowej klasy miejsca nurkowe, które przyciągają w ten rejon wielu nurków z całego świata.

 • Bali - zaczarowana wyspa - Dzień 6 - WAKA LAND CRUISE f

  Dzień 6 - WAKA LAND CRUISE

  Całodniowa wyprawa w sekretne góry Bali, klimatyzowanym land roverem z napędem na cztery koła. Po drodze odwiedzenie tradycyjnego domu balijskiego. Trasa wiedzie po najpiękniejszych zboczach gór pokrytych tarasowymi polami ryżowymi, finalnie wjazd na 1600 m n.p.m. gdzie w malowniczo położonej restauracji, pośród deszczowego tropikalnego lasu podany zostanie obiad składający się z tradycyjnych dań kuchni balijskiej. W drodze powrotnej odwiedzicie Państwo gorące źródła , a także zatrzymacie się w kamieniołomach gdzie do dziś wycina się cegłę wulkaniczną z dna górskiego potoku Pożegnalna kolacja na plaży w Jimbaran słynącej z owoców morza i pięknych zachodów słońca.

 • Bali - zaczarowana wyspa - Dzień 7 - POLENIUCHUJMY TROCHĘ g

  Dzień 7 - POLENIUCHUJMY TROCHĘ

  Ostatni dzień. Czas na relaks na plaży lub nad hotelowym basenem, z przerwą na obiad. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 • Bali - zaczarowana wyspa - Dzień 8 - POŻEGNANIA CZAS... h

  Dzień 8 - POŻEGNANIA CZAS...

  Przylot do Polski. Do zobaczenia na następnej wyprawie !

Wycieczka na wyspę Bali - cena, koszt, atrakcje

Witamy na Bali, przepięknej, jednej z przeszlo 17,5 tysiąca wysp, największego archipelagu świata. Bali zamieszkuje ok. 4 mln mieszkańców i stanowi zaledwie jedną trzecią procenta całkowitej powierzchni Indonezji. Jest usytuowana na zachodnim krańcu łańcucha wysp wulkanicznych – Małych Wysp Sundajskich, zaś w południowej części państwa, 8 stopni na południe od równika. Od Jawy na zachodzie, oddziela ją Cieśnina Balijska o głębokości zaledwie 50 m i dlugości 3,2 km, natomiast od sąsiedniej wyspy Lombok, na wschodzie Cieśnina Lombok.

Balijczycy są jak większość mieszkańców Indonezji, spokrewnieni z Malajami i Polinezyjczykami. Przodkowie ich pochodzili ze środkowej i wschodniej Jawy. Wielu z nich to przypuszczalnie dalecy potomkowie indyjskich i chińskich kupców zasiedlających archipelag w zamierzchłych czasach. Dzięki wzajemnemu przenikaniu sie hinduizmu, buddyzmu oraz elementów religii balijskiej Balijczyków cechuje wyjątkowe bogactwo duchowe, jak również głębia przeżyć religijnych. Źródłem mądrości i życia dla Balijczyków są sekretne, święte góry Bali.

Góry stanowią źródło słodkiej wody. Tu biorą swój początek rzeki i jeziora, którym wyspa Bali zawdzięcza swó urodzaj. Trzy potężne wulkany, Agung, Batur, Batukaru wyznaczają duchowe, kulturowe i geograficzne oblicze wyspy. Gunung Agung 3142 m n.p.m. uważany jest przez miejscową ludność za siedzibę Bogów. Według wierzeń Balijczyków to właśnie Bogowie mogą wywoływać wybuch wulkanu, aby ukarać mieszkańców za brak należytego szacunku lub za inne przewinienia. Z drugiej zaś strony Balijczycy wierzą, że urodzajne i żyzne gleby, które powstają w wyniku tych kataklizmów, dając obfite plony, są również darem Bogów.

Propozycje zakwaterowania:

Hotel Ananda Resort ***

Hotel położony w samym sercu jl. Oberoi w Seminyak. Tuż obok hotelu znajduje się wiele świetnych i niedrogich knajpek. Blisko stąd też do plaży (ok. 10 minut spacerem). Mimo tego, że resort położony jest blisko ruchliwej ulicy to po przekroczeniu progu czuć jakbyśmy przenieśli się do pięknego, cichego ogrodu gdzieś pośród pól ryżowych.

GrandMas Hotel **

Hotel w stylu boutique. Małe, czyste pokoje. Hotel położony bardzo blisko znanej plaży w Seminyak.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

Indonezja jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych krajów Azji Południowo Wschodniej. Zajmuje archipelag 17 tysięcy wysp, z których wiele jest niezamieszkanych, a wiele nie ma nawet nazwy. Indonezja oferuje niezliczoną liczbą atrakcji, zachwyca pięknem przyrody jak również niezwykłą kulturą Indonezyjczyków. Każda wyspa Indonezji jest inna i każdy region wyróżnia się odmienną kulturą.

Najważniejsze wysypy archipelagu to Jawa – gdzie mieści się stolica kraju i jest to centrum kultury indonezyjskiej. Tam znajduje się świątynia buddyjska Borobudur i hinduistyczny Prambanan; Bali – bardzo popularny kierunek turystyczny, wyspa sztuki i rozrywki, znajduje się tam jedno z najpiękniejszych miast Indonezji – Ubud, jak również niezwykłe tarasy ryżowe i słynne plaże Kuty i Seminyak -centrum życia nocnego i surfingu. Na Sumatrze możemy podziwiać nieprawdopodobnie piękne krajobrazy. Na Flores zadziwia nas serpentyny dróg. Natomiast wyspa Sulawesi jest ojczyzną jednej z najbardziej niepowtarzalnych kultur Tany Torajy, jednocześnie będąc rajem dla miłośników nurkowania. Każda z wysp Indonezji zachwyca, największy problem w podróży do Indonezji to decyzja, którą z wysp wybrać. 

położenie: wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo - Wschodniej oraz w Oceanii
 
stolica: Dżakarta
 
powierzchnia: 1919440 km2
 
ludność: 240 mln mieszkańców
 
waluta: rupia indonezyjska
 
język: urzędowy indonezyjski
 
strefa czasowa: UTC +7 do +9
 
religia: religia dominująca Islam
 
wiza: wizy obowiązkowe oraz ważny paszport
 
szczepienia: zalecane - błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna, WZW A i B
 
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republie Indonezji

 

Indonezja, Dżakarta, Jl. Rasuna Said Kav X Blok IV/3, 12950

Tel.: +62 21 2525938 Tel. dyżurny: +62 815 109 001 80 Faks: +62 21 2525958

www.dzakarta.msz.gov.pl

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home