0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Indonezja: Komodo i Flores - śladami mitycznych smoków

Wspaniałe rafy koralowe, zaskakująco bogata fauna i flora oraz legendarny waran z Komodo - to wszystko i jeszcze więcej czeka na poszukiwaczy przygód!

od 8500
 • Rekomendowane terminy
 • sty30° 23°
 • lut30° 24°
 • mar31° 24°
 • kwi33° 24°
 • maj33° 23°
 • cze33° 23°
 • lip33° 23°
 • sie33° 23°
 • wrz34° 23°
 • paź34° 24°
 • lis33° 24°
 • gru33° 24°
 • a

  Dzień 1 - Lecimy na wyspę Flores

  Bladym świtem wylatujemy z Warszawy, a naszym celem jest indonezyjska wyspa Flores.

 • b

  Dzień 2 - Odpoczynek na wyspie

  Po udanej podróży zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Wieczorem wybierzemy się na pobliską plażę i poleniuchujemy odrobinę z drinkami w ręku. Ładując baterie nacieszymy się niesamowitymi widokami i przygotujemy na więcej.

 • c

  Dzień 3 - Wycieczka do Moni

  Tego dnia po śniadaniu ruszamy w stronę Moni. Trasa będzie obfitowała we wspaniałe widoki, przydadzą się zatem aparaty. Moni to niewielka miejscowość położona w sporej kotlinie z licznymi ogrodami warzywnymi i ryżowiskami. Po drodze zatrzymamy się, by podziwiać wspaniałą plażę Paga. Następnie jeszcze przed dotarciem do celu dwa przystanki w wioskach Wolowaru i Jopu. W Wolowaru zjemy obiad i ruszymy w dalszą trasę. W Moni zatrzymamy się w jednym z hoteli i wieczorem przejdziemy się jeszcze po okolicy.

 • d

  Dzień 4 - Na szczycie wulkanu

  Z samego rana zaczynamy wyprawę na wulkan Kelimutu, warto tego dnia założyć wygodne buty. Z wulkanu roztacza się wspaniały widok na kolorowe i niezwykle oryginalne jeziorka. Po zdobyciu wulkanu ruszamy do miasteczka Bajawa. Jeszcze zanim tam dotrzemy czeka nas postój na plaży Ropa. Nieskazitelnie czysta woda i wspaniały ciepły piasek to jej kuszące atuty. Po dotarciu na miejsce zjemy obiad i przejdziemy się po okolicy. Nocleg w lokalnym hotelu.

 • e

  Dzień 5 - Wycieczka do Bena

  Śniadanie i zbiórka - dzisiaj nie leniuchujemy. Nasza trasa prowadzi nas do miejscowości Bena. Na szlaku naszej wyprawy podziwiać będziemy ogromne plantacje bambusa oraz sylwetkę wulkanu Inerie. W Bena zwiedzimy grobowce Ngadhu i Bhaga - które są symbolem męskich i żeńskich duchów przodków. Następnie wybierzemy się nad jezioro Ranames i Airmere - w okolicy wytwarza się wino palmowe, podpatrzymy więc jak wygląda proces produkcji. Nocleg tradycyjnie w okolicznym hotelu.

 • f

  Dzień 6 - Trekking na górę Ranaka

  Wczesnym rankiem, po śniadaniu pakujemy plecaki i szykujemy się na przemarsz szlakiem w kierunku góry Renaka. Będziemy stąd podziwiać widoki, również zejście zapewni nam masę krajobrazowych perełek. Kolejny etap wycieczki obejmuje zwiedzanie wioski Ruteng Pu. Następnie wizyta w miejscowościach Cancar i Lembor, gdzie roztaczać się będą niesamowite widoki na tarasy ryżowe kształtem przypominające pajęczą sieć. Docelowo kierujemy się do Labuan Bajo, gdzie wsiądziemy na łódź z miejscami do spania. Ruszamy w stronę wyspy Komodo.

 • g

  Dzień 7 - Warany z Komodo

  Po śniadaniu wybieramy się na pieszą wyprawę do Banunggulung. W tych rejonach możliwe jest zobaczenie słynnych waranów w ich naturalnym środowisku. Po drodze być może uda nam się też spotkać kakadu. Następny przystanek w porcie Labuan Bajo i wymarsz na tzw. "Różową Plażę". Nie będziemy próżnować - po wypożyczeniu sprzętu bierzemy się za nurkowanie i snorkeling. Wieczorem nocleg w hotelu w Labuan Bajo.

 • h

  Dzień 8 - Wracamy do domu

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Denpasar na wyspę Bali, a dalej lot do Warszawy.

 • i

  Dzień 9 – No i koniec naszej wędrówki

  Pełni pozytywnej energii lądujemy w Polsce.

Wyjazd integracyjny Indonezja - Komodo i Flores

Z pewnością każdy z nas słyszał kiedyś o niezwykłych waranach z wyspy Komodo, nazywanych również "Smokami z Komodo". Na naszej wyprawie, która obejmować będzie pobyt na indonezyjskich wyspach Flores i Komodo - będziemy mogli spotkać te niesamowite zwierzęta. Oprócz atrakcji jaką niewątpliwie będzie możliwość ich podpatrzenia w naturalnym środowisku, wejdziemy na szczyt wulkanu, zwiedzimy najpiękniejsze wioski i wykąpiemy się w przejrzyście czystej i ciepłej wodzie.


Flores to wyspa zdecydowanie górzysta, jej najwyższy wierzchołek wznosi się na wysokość 2382 m n.p.m. Na wyspie znajdują się liczne czynne i nieczynne wulkany, a obszar jest aktywny tektonicznie. Znaną atrakcją przyrodniczą i turystyczną jest wygasły wulkan Kelimutu z trzema kolorowymi jeziorami. Lokalni mieszkańcy uważają go za świętą górę i wierzą, że jest to miejsce przebywania duchów. Ciekawostką jest to, że te niezwykłe jeziora co pewien czas zmieniają swoje kolory.


Drugim etapem wycieczki jest wyprawa na wyspę Komodo. Dopłyniemy tam łodziami, na których spędzimy noc. Wyposażone będą we wszystkie udogodnienia - będzie niemal jak w hotelu. Na samej wyspie, oprócz wyprawy do dżungli w celu wytropienia waranów skorzystamy z lokalnych atrakcji - nurkowania i snorkelingu. Kilka słów o wyspie - leży w Indonezji w archipelagu Małe Wyspy Sundajskie pomiędzy większymi wyspami Sumbawa i Flores. Na wyspie żyje endemiczny gatunek warana – waran z Komodo, największa jaszczurka na świecie; w celu jej ochrony utworzono Park Narodowy Komodo. Inną atrakcją turystyczną jest nurkowanie, szczególnie w wodach cieśniny Lintah.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU: 

Indonezja jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych krajów Azji Południowo Wschodniej. Zajmuje archipelag 17 tysięcy wysp, z których wiele jest niezamieszkanych, a wiele nie ma nawet nazwy. Indonezja oferuje niezliczoną liczbą atrakcji, zachwyca pięknem przyrody jak również niezwykłą kulturą Indonezyjczyków. Każda wyspa Indonezji jest inna i każdy region wyróżnia się odmienną kulturą.

Najważniejsze wysypy archipelagu to Jawa – gdzie mieści się stolica kraju i jest to centrum kultury indonezyjskiej. Tam znajduje się świątynia buddyjska Borobudur i hinduistyczny Prambanan; Bali – bardzo popularny kierunek turystyczny, wyspa sztuki i rozrywki, znajduje się tam jedno z najpiękniejszych miast Indonezji – Ubud, jak również niezwykłe tarasy ryżowe i słynne plaże Kuty i Seminyak -centrum życia nocnego i surfingu. Na Sumatrze możemy podziwiać nieprawdopodobnie piękne krajobrazy. Na Flores zadziwia nas serpentyny dróg. Natomiast wyspa Sulawesi jest ojczyzną jednej z najbardziej niepowtarzalnych kultur Tany Torajy, jednocześnie będąc rajem dla miłośników nurkowania. Każda z wysp Indonezji zachwyca, największy problem w podróży do Indonezji to decyzja, którą z wysp wybrać. 

położenie: wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo - Wschodniej oraz w Oceanii
 
stolica: Dżakarta
 
powierzchnia: 1919440 km2
 
ludność: 240 mln mieszkańców
 
waluta: rupia indonezyjska
 
język: urzędowy indonezyjski
 
strefa czasowa: UTC +7 do +9
 
religia: religia dominująca Islam
 
wiza: wizy obowiązkowe oraz ważny paszport
 
szczepienia: zalecane - błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna, WZW A i B
 
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republie Indonezji
 

Indonezja, Dżakarta, Jl. Rasuna Said Kav X Blok IV/3, 12950

Tel.: +62 21 2525938 Tel. dyżurny: +62 815 109 001 80 Faks: +62 21 2525958

www.dzakarta.msz.gov.pl

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home