0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Spitsbergen - tydzień na krańcu Północy!

 • Liczba dni: 7 dni
 • Aktywność:
 • Region: Norwegia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 9h

Wystarczy nam zaledwie 7 dni, by spędzić wyjątkowe chwile podczas pełnej atrakcji wyprawy, docierając aż za krąg polarny! Zapraszamy do kraju Willema Barentsa!

od 6000
 • Rekomendowane terminy
 • sty-13° -20°
 • lut-13° -21°
 • mar-13° -20°
 • kwi-9° -16°
 • maj-3° -7°
 • cze3° -1°
 • lip7° 3°
 • sie6° 2°
 • wrz1° -3°
 • paź-4° -9°
 • lis-8° -14°
 • gru-11° -18°
 • Spitsbergen - tydzień na krańcu Północy! - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Spotkanie na lotnisku w Warszawie, odprawa i przelot do Longyearbyenu.

 • Spitsbergen - tydzień na krańcu Północy! - Dzień 2 b

  Dzień 2

  Stolica arktycznego Spitsbergen - Longyearbyen - zwiedzanie miasteczka górników, wizyta w interesującym muzeum Arktyki i w Instytucie Polarnym. Spacer po porcie, czas na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja w najbardziej wysuniętej na północ restauracji na świecie - "Kroa: Na Samom Krayu Mira".

 • Spitsbergen - tydzień na krańcu Północy! - Dzień 3 c

  Dzień 3

  Wyprawa na najwyższą górę Nordenskjold (1050 m.n.p.m.), chwila błogiego relaksu na zielonej polanie i podglądanie reniferów, lisów polarnych oraz ptaków. Dla osób potrzebujących adrenaliny - jazda psim zaprzęgiem!

 • Spitsbergen - tydzień na krańcu Północy! - Dzień 4 d

  Dzień 4

  Rejs motorówką do Tempelfiordu w celu zobaczenia ruchomego, 25-kilometrowego lodowca Tunabreen. Następnie spacer wzdłuż brzegu i poszukiwanie skamielin. W czasie powrotnego rejsu zwiedzanie starych domów łowieckich. Klimat tego miejsca będzie niesamowity!

 • Spitsbergen - tydzień na krańcu Północy! - Dzień 5 e

  Dzień 5

  Rejs statkiem ekspedycyjnym do rosyjskiej osady górniczej Barentsburg. Rejs po majestatycznym fiordzie Isfjord, gdzie zachwycą nas wspaniałe, górskie krajobrazy, strome klify będące lęgowiskiem niezliczonej liczby ptaków i oczywiście ściany ogromnych lodowców. Będziemy mieć okazję, aby podejrzeć foki i przy odrobinie szczęścia morsy lub białuchy. Następnie spacer starym miastem górniczym - degustacja rosyjskiej wódki, suszonych ryb i pozostałych lokalnych przysmaków, obiad na pokładzie statku.

 • Spitsbergen - tydzień na krańcu Północy! - Dzień 6 f

  Dzień 6

  Fakultatywny program dla zainteresowanych - wypożyczenie roweru i wycieczka rowerowa doliną Adventdalen lub przejażdżka samochodem terenowym do starych kopalni i stacji badawczych lub wycieczka na morskich kajakach w Adventfiord albo dalszy rejs statkiem do opuszczonego miasta Piramida. Lot powrotny z przesiadką w Oslo.

 • Spitsbergen - tydzień na krańcu Północy! - Dzień 7 g

  Dzień 7

  Powrót do Polski.

Wyjazd integracyjny Spitsbergen

Wystarczy jeden wolny tydzień, by spędzić wartościowy czas na pełnej atrakcji wyprawie docierając aż za krąg polarny. Wybierzcie się z nami do kraju Willema Bar​​​entsa!

Doświadczycie dnia polarnego, będziecie podziwiać arktyczną faunę i florę, ogromne lodowce i kilkusetletnie stare osady. Poznacie polarną krainę poszukiwaczy arktycznych przygód, krainę łowców, górników czy maszerów. Popłyniecie na pokładzie statku wycieczkowego lub szybką motorówką - Polarcirkel aż do samego krańca gigantycznych lodowców przełamujących się i wpadających do zimnych wód Oceanu Arktycznego. Zobaczycie z bliska ogromną, zabarwioną na niebiesko krę, pływającą po fiordzie.

Będzie okazja, aby wybrać się na piwo do stylowej, najbardziej wysuniętej na północ restauracji świata i zrozumieć zasady rządzące Arktyką w niewielkim aczkolwiek przytulnym muzeum (Europejskie Muzeum Roku 2008). Wyprawa jest skierowana do ludzi w każdym wieku, którzy chcą poznać coś niezwykłego i tajemniczego!

ZAPRASZAMY!

Co nas czeka:
- wyspy oddalone zaledwie 1300 km od Bieguna Północnego
- pływanie po fiordzie i spotkania z monumentalnym lodowcem
- ekspedycje czółnem do starych radzieckich osad górniczych
- wejście na najwyższą górę Nordenskjold Fjellet (1051 m n.p.m.)
- arktyczne piwo w najbardziej wysuniętym na północ barze

 CENA ZAWIERA:
- bilet na samolot w dwie strony wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi
- opiekę polskojęzycznego pilota
- 5x śniadanie, 1x obiad, 1x obiadokolacja
- nocleg w Longyearbyenu i w Barentsburgu w pokojach czteroosobowych (single albo dwuosobowe pokoje za dopłatę)
- 2x transport lokalnym minibusem
- rejsy motorówką wraz z zapewnionymi nieprzemakalnymi ochraniaczami
- rejs statkiem ekspedycyjnym
- degustacja rosyjskiego piwa arktycznego "Czerwony Niedźwiedź"
- materiały informacyjne i mapy
- ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu
- obowiązkowa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży

WE WŁASNYM ZAKRESIE I USŁUGI ZA DOPŁATĄ:
- jednoosobowy pokój (os/pobyt) - 900 PLN, dwuosobowy (os/pobyt) - 450 PLN
- fakultatywnych wycieczek i biletów wstępu (muzeum Arktyki około 10 EUR, kolejnej całodziennej wycieczki statkiem ekspedycyjnym około 150 EUR, przejażdżki psim zaprzęgiem 80 EUR, wypożyczenia roweru 15 EUR (orientacyjne ceny, obecne ceny mogą się nieznacznie różnić)

BILETY LOTNICZE:
Miejscem wylotu jest KRAKÓW, GDAŃSK, WARSZAWA, KATOWICE oraz PRAGA lub OSLO.

ZAKWATEROWANIE:
W schronisku turystycznym oddalonym o 2 kilometry od centrum miasta. Nocleg w pokojach czteroosobowych. Do dyspozycji kuchnia z jadalnią i wspólnym pokojem oraz wspólne prysznice i toalety na korytarzu. Możliwość zakupu napojów.

WYŻYWIENIE:
Śniadanie: szwedzki stół zapewnione w cenie noclegu, w cenie również obiad na statku i typowa rosyjska górnicza kolacja. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W centrum miasta znajduje się supermarket i kilka restauracji. Ceny wyżywienia wyższe niż w Polsce. Możliwość korzystania z kuchni w miejscu zakwaterowania.

KLIMAT:
Surowy północny, temperatura 5-10 °C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

POZIOM TRUDNOŚCI:
Podczas dwóch pieszych wycieczek trasa będzie przebiegać głównie tundrą, bez ścieżek, a przy podejściu na górę Nordenskjold będą występować podejścia i połacie śniegu na wyższych wysokościach. Podczas wycieczki rowerowej możliwość silnego wiatru przy końcowym podjeździe.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 14.

UWAGI:
- program dni może się zmienić w zależności od terminu wylotu, pogody i innych czynników
- królem Arktyki jest biały niedźwiedź. Spotkanie z tym drapieżnikiem jest bardzo mało prawdopodobne. W letnim sezonie jego występowanie ogranicza się bowiem do skutych lodem odległych terenów, które są mu niezbędne do polowania (na pewno nie w okolicy Longyearbyenu, gdzie będziemy przebywać). Niemniej jednak, w przypadku nieoczekiwanego spotkania z białym niedźwiedziem, podczas wszystkich pieszych wycieczek przewodnik będzie miał przy sobie broń.

INFORMACJE OGÓLNE O KRAJU:

położenie: kraj obejmuje zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego, Jan Mayen, Svalbard i wyspę Bouveta. Graniczy ze Szwecją, Finlandią i Rosją oraz przez granicę morską (przez cieśninę Skagerrak) z Danią.

stolica: Oslo

powierzchnia: 385186 km2

ludność: ok. 5 mln

waluta: korona norweska

język: norweski

strefa czasowa: UTC +1 zima UTC +2 lato

religia: luteranizm

wiza: nie jest wymagana wiza do 90 dni pobytu/wymagany paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane - błonica, tężec, WZW B


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii


Norwegia, Oslo, Olav Kyrres plass 1, 0244
Tel.: +47 24 11 08 50
Tel. dyżurny: +47 913 377 57
Faks: +47 22 44 48 39
oslo.info@msz.gov.pl
www.oslo.msz.gov.pl
Telefon dyżurny, w sprawach alarmowych, po godzinach pracy placówki: +47 913 377 57
 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home