0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Trekking

Trekking

Trekking to forma turystyki nizinno- górskiej, której celem jest osiąganie dużych odległości pieszo.

Spitsbergen - trekking przez tundrę w Arktyce

 • Liczba dni: 11 dni
 • Aktywność:
 • Region: Norwegia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 9h

Trekking na wyspie Spitsbergen to niezwykła przygoda połączona z możliwością delektowania się surowymi krajobrazami Arktyki! Zapraszamy!

od 5000
 • Rekomendowane terminy
 • sty-13° -20°
 • lut-13° -21°
 • mar-13° -20°
 • kwi-9° -16°
 • maj-3° -7°
 • cze3° -1°
 • lip7° 3°
 • sie6° 2°
 • wrz1° -3°
 • paź-4° -9°
 • lis-8° -14°
 • gru-11° -18°
 • Spitsbergen - trekking przez tundrę w Arktyce - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Przelot do Longyearbyenu.

 • Spitsbergen - trekking przez tundrę w Arktyce - Dzień 2 b

  Dzień 2

  Zwiedzanie Longyearbyen - właściwego centrum Spitsbergenu: Muzeum Arktyki i Instytut Polarny, spacer po mieście górników. Uzupełnienie zapasów żywnościowych, po południu rozpoczęcie trekkingu.

 • Spitsbergen - trekking przez tundrę w Arktyce - Dzień 3-5 c

  Dzień 3-5

  Trekking na południowy zachód od Longyearbyen przez malownicze doliny, przełęcze i kilka mniejszych lodowców. Na szlaku starej górniczej kolei spotkamy opuszczoną stację przeładunkową Colesbukta i inne zabytki z czasów radzieckich. Możliwość wejścia na pobliskie wzniesienie, które jest świetnym punktem widokowym.

 • Spitsbergen - trekking przez tundrę w Arktyce - Dzień 6-8 d

  Dzień 6-8

  Wizyta w Barentsburgu - rosyjskiej osadzie górniczej, gdzie czas zatrzymał się w latach 80-tych ubiegłego stulecia. Jest to strategiczne pod względem geopolitycznym miejsce na Arktyce. Dalej wędrować będziemy drogą w pobliżu Greenfjord, następnie na przylądek Linné, gdzie dojdziemy do Morza Grenlandzkiego.

 • Spitsbergen - trekking przez tundrę w Arktyce - Dzień 9 e

  Dzień 9

  Jazda motorówką wzdłuż wybrzeża z powrotem do Longyearbyen. W czasie rejsu będziemy podziwiać klifowe wybrzeże wyspy, które jest zasiedlone przez ptasie kolonie.

 • Spitsbergen - trekking przez tundrę w Arktyce - Dzień 10-11 f

  Dzień 10-11

  Longyearbyen - relaks i fakultatywny program według aktualnej oferty. Rezerwowy dzień w przypadku przedłużenia się trekkingu. Możliwość wejścia na najwyższą górę w okolicy Nordenskjold (1051 m n.p.m.). Dla prawdziwych morsów - fakultatywna kąpiel w Oceanie Arktycznym! Ci, co wolą zostać na lądzie mogą skosztować kawy w otwartym przez całą dobę kościele, czas na zakup pamiątek i odlot do domu.

Wyjazd integracyjny Spitsbergen

Trekkingowa wyprawa przez arktyczną tundrę to najlepszy wybór dla tych, którzy chcieliby poznać Spitsbergen bez kontaktu z cywilizacją.

Wędrujemy z plecakami zaopatrzonymi w prowiant i ekwipunek biwakowy. Jedynym kontaktem z cywilizacją będzie wizyta w odciętym od świata radzieckim miasteczku Barentsburg, gdzie mieszkańcy wciąż żyją jak w latach 80-tych minionego stulecia.

Sama wizyta w Barentsburg jest nie tylko jak podróż w czasie, ale to świetna okazja, aby zobaczyć jak płynie życie w polarnym miasteczku. Białe noce i dni polarne - słońce ani razu nie schowa się za horyzont. Nagrodą za wysiłek fizyczny włożony w trekking będzie przejażdżka motorówką niedaleko ptasich cyplów, czy wypicie kieliszka wódki z miejscowymi górnikami. Przede wszystkim jednak poznanie Arktyki naprawdę z bliska.

Co nas czeka na miejscu:
- 6-dniowy trekking przez nietkniętą arktyczną tundrę
- powrót do lat 80-tych - rosyjskie miasto Barentsburg
- na zakończenie chłodne, arktyczne piwo
- możliwość uzyskania certyfikatu arktycznego pływaka
- zakończenie trekkingu u wybrzeży Morza Grenlandzkiego

CENA ZAWIERA:
- bilet na samolot wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi
- opiekę polskojęzycznego pilota
- rejs motorówką
- 3 noclegi na campingu z zapleczem
- wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie (na niedźwiedzie polarne)
- materiały informacyjne i mapy
- obowiązkowa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży
- ubezpieczenie NNW i KL

NOCLEGI I WYŻYWIENIE:
We własnych namiotach, 3x na campingu, pozostałe noclegi w terenie. Wyżywienie indywidualnie, w zależności od zakupionego prowiantu. W mieście jest dobrze zaopatrzony sklep, ceny są jednak wyższe niż w Polsce.

POZIOM TRUDNOŚCI:
Trwający dzień polarny umożliwi nam dostosować marsz do aktualnej pogody bez względu na porę dnia lub nocy. Większość trasy będzie przebiegać przez teren bez ścieżek czy dróg, po starej kolei, kamienistym podłożu, wiecznej zmarzlinie, kilka razy trzeba będzie brodzić w lodowatej wodzie po kolana, mogą zdarzyć się odcinki o wysokim nachyleniu. Średnia dzienna przebyta odległość wynosi 15-20 km.

Doradzimy wszystkim zainteresowanym, który wariant wycieczki na Spitsbergen wybrać, aby jak najlepiej skorzystać z pobytu na Arktyce.

BILETY LOTNICZE:
Ceny biletów lotniczych na Spitsbergen na wiosnę zmieniają się bardzo szybko. Warto jest zapisywać się na wycieczki z dużym wyprzedzeniem, aby cena biletu nie wzrosła powyżej zakładanej kwoty.

KLIMAT:
Surowy północny, temperatura 5-10 °C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

WE WŁASNYM ZAKRESIE I USŁUGI ZA DOPŁATĄ:
- wyżywienie
- wycieczki fakultatywne

UWAGI:
Ochrona przed białymi niedźwiedziami: podczas nocy spędzonych w terenie, uczestnicy będą naprzemiennie trzymać warty (kilka godzin). Po ustaleniu z grupą i w uzasadnionych przypadkach jest możliwość odmówienia uczestnictwa w wartach. Dzielniejsi uczestnicy będą na bieżąco pomagać przewodnikowi przy niesieniu broni i środków obronnych przeciwko białym niedźwiedziom. Takie wyposażenie jest na Spitsbergenie obowiązkowe, ale spotkanie z niedźwiedziem polarnym jest raczej niemożliwe w porze letniej. Niedźwiedzie w tym okresie przebywają na skutych lodem terenach daleko od Isfjorden.

INFORMACJE OGÓLNE O KRAJU:

położenie: kraj obejmuje zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego, Jan Mayen, Svalbard i wyspę Bouveta. Graniczy ze Szwecją, Finlandią i Rosją oraz przez granicę morską (przez cieśninę Skagerrak) z Danią.

stolica: Oslo

powierzchnia: 385186 km2

ludność: ok. 5 mln

waluta: korona norweska

język: norweski

strefa czasowa: UTC +1 zima UTC +2 lato

religia: luteranizm

wiza: nie jest wymagana wiza do 90 dni pobytu/wymagany paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane - błonica, tężec, WZW B


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii


Norwegia, Oslo, Olav Kyrres plass 1, 0244
Tel.: +47 24 11 08 50
Tel. dyżurny: +47 913 377 57
Faks: +47 22 44 48 39
oslo.info@msz.gov.pl
www.oslo.msz.gov.pl
Telefon dyżurny, w sprawach alarmowych, po godzinach pracy placówki: +47 913 377 57

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home