0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Spitsbergen - Brama Arktyki

 • Liczba dni: 7 dni
 • Aktywność:
 • Region: Norwegia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 9h

Na wyprawę zapraszamy osoby ceniące sobie niezwykłe krajobrazy, urzekającą przyrodę i możliwość aktywnego spędzenia czasu.

od 5000
 • Rekomendowane terminy
 • sty-13° -20°
 • lut-13° -21°
 • mar-13° -20°
 • kwi-9° -16°
 • maj-3° -7°
 • cze3° -1°
 • lip7° 3°
 • sie6° 2°
 • wrz1° -3°
 • paź-4° -9°
 • lis-8° -14°
 • gru-11° -18°
 • Spitsbergen - Brama Arktyki - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Lot na Spitsbergen przez Oslo.

 • Spitsbergen - Brama Arktyki - Dzień 2 b

  Dzień 2

  Longyearbyen - zwiedzanie górniczego miasteczka, atrakcje: muzeum Arktyki, Instytut Polarny, zakupy żywnościowe, spacer wzdłuż Adventfjordu, wizyta w starej kopalni na wzgórzach za miastem, zwiedzanie kościoła, możliwość wybrania się na kolację do najbardziej wysuniętej na północ knajpy na świecie.

 • Spitsbergen - Brama Arktyki - Dzień 3 c

  Dzień 3

  Wejście na górę Nordenskjold (1050 m n.p.m.), zwiedzanie stacji badawczej NASA, przy dobrej pogodzie widok na cały Isfjord i dużą część Spitsbergenu. W drodze powrotnej szukanie skamielin.

 • Spitsbergen - Brama Arktyki - Dzień 4 d

  Dzień 4

  Rejs statkiem ekspedycyjnym do rosyjskiej osady górniczej Barentsburg. 8-godzinny kurs po rozległym Isfjordzie. Wspaniałe widoki na panoramę gór, ale również ekstremalne doznanie - podpłynięcie prawie pod samo czoło lodowca. Stąd będziemy podziwiać ogromne ściany lodowca z wodospadem brył lodowych odrywających się od niego. W czasie rejsu również obserwacja fok, maskonurów, przy odrobinie szczęścia także morsów i białuchów.

 • Spitsbergen - Brama Arktyki - Dzień 5 e

  Dzień 5

  Opcjonalnie piesza wycieczka doliną Bjorndalen (10-20 km) lub wycieczka rowerowa doliną Adventdalen (około 40 km), oglądanie skamielin i bramy do unikatowego Globalnego Banku Nasion, wizyta w najbardziej wysuniętej na północ stacji radarowej świata oraz spotkanie z hodowcami psów zaprzęgowych.

 • Spitsbergen - Brama Arktyki - Dzień 6 f

  Dzień 6

  Rejs motorówką do Tempelfjord, opcjonalnie nocleg w Wilderness Camp z widokiem na monumentalny lodowiec Tunabreen, spacer i szukanie skamielin.

 • Spitsbergen - Brama Arktyki - Dzień 7 g

  Dzień 7

  Odlot do domu z przesiadką w Oslo.

Wyjazd integracyjny Spitsbergen

Przyroda Spitsbergen jest barwniejsza niż się wydaje. Krajobraz wyspy z każdym krokiem zmienia się jak w kalejdoskopie - surowy krajobraz ozdobiony jest barwnymi łąkami. Na łąkach od czasu do czasu spotkać można renifery. Wielkie lodowce niczym baśniowe okręty mienią się paletą błękitów na tle klifów i gór.

Człowiek w tym rejonie był obecny już od stuleci. Dowodem na to są stare łowieckie chaty, stare drewniane tunele, nieczynne trakcje kolejowe przewożące niegdyś węgiel. Część z tych pamiątek możemy zobaczyć w tutejszym muzeum arktycznym, jednak większość pozostawiona jest gdzieś w terenie. Centrum Spitsbergen stanowi Longyearbyen. Znajduje się tutaj sklep, bank, szpital i biblioteka. Żyje tu ponad 2 tysiące ludzi z różnych krajów.

Zapraszamy na aktywny tydzień spędzony w Arktyce w namiotach na plaży Północnego Oceanu Lodowatego. Będziemy stacjonować na campingu z podstawową infrastrukturą (kuchnia, świetlica, toalety i prysznice z gorącą wodą).

Dzień będziemy zaczynać od wspólnego pożywnego śniadania, aby mieć siły na bardzo aktywny dzień. Białe noce są świetną okazją, aby wybrać się na kolację do najbardziej wysuniętej na północ restauracji na świecie lub otworzyć puszkę arktycznego piwa z widokiem na ptasią lagunę, fiord i wiecznie iskrzące się w słońcu lodowce.

Dla spragnionych obcowania z dziewiczą naturą proponujemy spędzenie jednej nocy w Wilderness Camp we własnych namiotach, daleko od cywilizacji, w romantycznej zatoce z widokiem na stale łamiący się lodowiec.

Chętni uczestnicy wraz z przewodnikiem pilnują obozowiska, to umożliwia o wiele lepsze zasmakowanie arktycznej przyrody w niemal całkowitej samotności.

Tydzień będzie spędzony w całości aktywnie, ale nie ekstremalnie. Piesze wycieczki i dłuższa wyprawa rowerowa wymagają dobrej kondycji fizycznej, ale do wyboru są też łatwiejsze trasy.

Co nas czeka:
- aktywny tydzień spędzany tylko 1300 km od bieguna
- wejście na najwyższą górę w okolicy - Nordenskjoldfjelet
- rejs motorówką Polarcirkel i statkiem ekspedycyjnym
- nocleg w namiotach z ciepłym prysznicem i śniadaniem

CENA ZAWIERA:
- bilet na samolot wraz z opłatami lotniskowymi
- opiekę polskojęzycznego pilota
- zakwaterowanie: 7 x we własnych namiotach
- śniadania na Spitsbegenie
- transport minibusem lub taxi
- transport motorówką na wycieczkę pod lodowiec
- rejs statkiem ekspedycyjnym z zapewnionym obiadem
- wynajem rowerów na wyprawy rowerowe
- wynajem broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie
- materiały informacyjne i mapy
- obowiązkowa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży
- ubezpieczenie NNW i KL

CENA NIE ZAWIERA (PŁATNE NA MIEJSCU):
- prysznica z ciepłą wodą (około 1,5 EUR/6 min.)
- biletów wstępu do muzeum Arktyki (około 10 EUR)
- fakultatywnych programów (na przykład kolejną 8-godzinną wycieczkę statkiem około 150 EUR, morskie kajaki około 90 EUR/5 godzin, przejażdżkę wózkiem ciągniętym przez psi zaprzęg około 80 EUR/3 godziny)

BILETY:
Ceny biletów na Spitsbergen każdą wiosną rosną. Dobrze jest dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem tak, aby cena nie była bardzo wysoka.

ZAKWATEROWANIE:
7 x na plaży Isfiordu, na campingu, we własnych namiotach. Do dyspozycji jest komfortowe zaplecze z prysznicami do wspólnego użytku i wydzieloną wspólną przestrzenią, jadalnią i kuchnią. Jeden nocleg na świeżym powietrzu w przypadku uczestnictwa w Wilderness Camp.

WYŻYWIENIE:
Śniadanie zawarte w cenie będzie przygotowywane przez przewodnika z zakupionych produktów żywnościowych; obiady oraz przygotowywanie kolacji będzie odbywać się indywidualnie. Wieczorem możliwość korzystania z kuchni. W centrum miasta znajduje się supermarket i kilka restauracji. Ceny wyżywienia wyższe niż w Polsce.

POZIOM TRUDNOŚCI:
Podczas dwóch pieszych wycieczek trasa będzie przebiegać głównie tundrą, bez ścieżek, a przy podejściu na górę Nordenskjold będą występować podejścia i połacie śniegu na wyższych wysokościach. Podczas wycieczki rowerowej możliwość silnego wiatru przy końcowym podjeździe.

KLIMAT:
Surowy północny, temperatura 5-10 °C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalna 14.

MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem wylotu jest KRAKÓW oraz GDAŃSK. Inne miejsca (Warszawa, Wrocław, Praga) za dopłatą.

UWAGI:
Cena zawiera także wynajem broni w celu ochrony całej grupy przed białym niedźwiedziem. Sprzęt ten jest na Spitsbergenie obowiązkowy, ale spotkanie z niedźwiedziem w okolicy Longyearbyen jest w lecie bardzo mało prawdopodobne.
Kolejność punktów programu może być zmieniona w przypadku nieprzewidzianych okoliczności (zła pogoda).

INFORMACJE OGÓLNE O KRAJU:

położenie: kraj obejmuje zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego, Jan Mayen, Svalbard i wyspę Bouveta. Graniczy ze Szwecją, Finlandią i Rosją oraz przez granicę morską (przez cieśninę Skagerrak) z Danią.

stolica: Oslo

powierzchnia: 385186 km2

ludność: ok. 5 mln

waluta: korona norweska

język: norweski

strefa czasowa: UTC +1 zima UTC +2 lato

religia: luteranizm

wiza: nie jest wymagana wiza do 90 dni pobytu/wymagany paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane - błonica, tężec, WZW B


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii


Norwegia, Oslo, Olav Kyrres plass 1, 0244
Tel.: +47 24 11 08 50
Tel. dyżurny: +47 913 377 57
Faks: +47 22 44 48 39
oslo.info@msz.gov.pl
www.oslo.msz.gov.pl
Telefon dyżurny, w sprawach alarmowych, po godzinach pracy placówki: +47 913 377 57

 

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home