City Tour
Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.
Dubaj - 4 dniowy wyjazd incentive
Krótki ale bardzo atrakcyjny wyjazd do Dubaju. Poznamy zarówno starą, jak i nową część miasta, a także wyskoczymy na safari 4x4 na pustynię. Ruszajmy na podbój Dubaju !
- Rekomendowane terminy
- sty24° 14°
- lut25° 15°
- mar28° 17°
- kwi33° 21°
- maj38° 24°
- cze39° 27°
- lip40° 29°
- sie40° 30°
- wrz39° 27°
- paź35° 23°
- lis30° 19°
- gru26° 16°
-
Dzień 1 - Przylot do Dubaju
Po kilkugodzinnym locie z Warszawy, wieczorem lądujemy na lotnisku w Dubaju. Będzie tu na nas czekał nas polski przewodnik, który zawiezie nas do hotelu. Po zakwaterowaniu - czas na odpoczynek przed jutrzejszymi atrakcjami.
-
Dzień 2 - Dubajski relaks
Czas na prawdziwy relaks ! Po sycącym śniadaniu w hotelowej restauracji, przez pierwszą część dnia czeka nas błogie leniuchowanie przy hotelowym basenie. Następnie ruszamy do The Dubai Mall - największego na świecie centrum handlowego, w którym oprócz tysiąca sklepów znajduje się jedyne w swoim rodzaju gigantyczne Akwarium. To od Ciebie zależy, czy dasz się ponieść zakupowamu szaleństwu, czy może zechcesz podziwiać tysiące różnych okazów zwierząt morskich. Po powrocie do hotelu mamy chwilę na odświeżenie się i przygotowanie do wieczornej kolacji. Zapraszamy na nią do Dubai Mariny - luksusowej dzielnicy miasta. Po posiłku chętni mogą udać się do popularnej dyskoteki Barasti Beach Bar, która dzięki kilku parkietom z różną muzyką, częściowo także znajdującym się na plaży, zaspokoi gust każdego imprezowicza. Powrót do hotelu organizowany jest we własnym zakresie.
-
Dzień 3 - Stary Dubaj i uroki dubajskiej pustyni
Trzeci dzień wyjazdu to zapoznanie się z historią miasta oraz wyprawa na dubajską pustynię. Po śniadaniu w hotelowej restauracji udajemy się do Dubai Mariny, skąd wybierzemy się na godzinny rejs tradycyjną łodzią dhow. Po zakończeniu rejsu czeka na nas wycieczka szlakiem dubajskiej historii. Stary Dubaj to nic innego jak urokliwe Targi Złota i Przypraw, zabytkowa dzielnica Bastakiya oraz Muzeum Dubaju, które znajduje się w 225-letnim forcie Al Fahidi. Następnie zmieniamy scenerię i udajemy się samochodami terenowymi na safari po dubajskiej pustyni. Doświadczeni kierowcy zapewniają niezapomnianą podróż z dala od ruchliwego miasta, daleko w głąb dubajskiej pustyni. Będzie też okazja do spróbowania swoich sił w jednym z najnowszych i najbardziej ekscytujących sportów na świecie - sandboardingu czyli zjeździe na desce z wydm. Wystarczy zamocować deskę, wziąć głęboki oddech i już można ruszyć w dół po złotych piaskach pustyni. Podczas safari czeka nas również kolacja w obozowisku. Gwarantujemy niesamowite widoki pustyni o zachodzie słońca i moc wrażeń!
-
Dzień 4 - Pożegnanie z arabskim światem
Wcześnie rano wymeldowujemy się z hotelu i udajemy na lotnisko, skąd czeka nas lot powrotny do Polski. Po ok. 5,5 godzinnym locie, lądujemy w Warszawie.
Wyjazd integracyjny Dubaj
Dubaj jest doskonałym miesjcem na wyjazdy incentive. Miasto położone jest w odległości zaledwie 5 godzin bezpośredniego lotu samolotem od Warszawy, ale po wylądowaniu możemy się przekonać, że znaleźliśmy się już zdecydowanie w innym, nieeuropejskim świecie. Kierunek ten, egzotyczny i mało dla nas jeszcze poznany, cieszy się wśród naszych klientów bardzo dużą popularnością. Dodatkowym atutem podczas wyjazdów do Emiratów organizowanych przez nas jest nasz polski przewodnik, mieszkający na stałe w Dubaju i będący wielkim znawcą całych Emiratów.
zobacz naszą nową stronę dedykowaną wyjazdom do Dubaju: www.dubai24.pl
DUBAJ to jeden z siedmiu emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie – niezbyt duże państwo leżące na Półwyspie Arabskim, nad zatokami Perską i Omańską. Bliskowschodni emirat jest czymś na kształt księstwa. Najczęściej jest to prowincja znajdująca się we władzy emira. Emirat może być albo niepodległym państwem albo łączyć się z kilkoma innymi emiratami federalnymi w ramach jednego państwa. Dubaj jest najliczniej zaludnionym i drugim co do wielkości (po Abu Zabi) spośród emiratów tworzących państwo. Nazwa oficjalna – Emirat Dubaju.
Dubaj już od VII wieku był handlową potęgą. Do Chin eksportowano stąd perły, otrzymując w zamian jedwabie i porcelanę, które następnie kierowano do Europy.
Wielkim bogactwem naturalnym Dubaju wspołczesnych czasów okazała się ropa naftowa. W latach 60. XX wieku Dubaj stał się jednym z najbogatszych miast w regionie i w jego granicach zaczęły rozwijać się wielkie centra biznesowe. Obecnie dubajskie rezerwy „czarnego złota” nie są zbyt imponujące (emirat Abu Zabi ma ich np. dwadzieścia razy więcej), a region utrzymuje się głównie z turystyki, handlu i mających tu swe siedziby licznych przedsiębiorstw informatycznych oraz centrów finansowych.
Obecny nowoczesny pejzaż miasta z dominującą współczesną zabudową miasta to pocztówkowy portrer Dubaju. Łatwo jest zapomnieć, że jeszcze kilkadziesią lat temu był niewielkim miastem beduińskich kupców. W niecałe 50 lat, dzieki pieniądzom szejków wzbogaconych na wydobyciu ropy naftowej, zmienił swoje oblicze szybciej niż jakiekolwiek inne miasto na Ziemi.
Miasto nadal rośnie, obecnie w Dubaju wykorzystuje się jedną czwartą wszystkich dźwigów budowlanych świata, dzięki czemu podróżni mogą podziwiać liczne, słynne już budowle. Tutejsi inwestorzy zlecają projektantom tworzenie nowych spektakularnych budowli, które można by było określić co najmniej jednym przedrostkiem „naj”: najwyższych, najdroższych, najnowocześniejszych, najwspanialszych. Architekci mogą realizować swoje najbardziej szalone pomysły właśnie w Dubaju. Z drugiej strony, nie zapomina się tutaj także o tradycyjnych elementach i starej kulturze, dzieki czemu powstaje atrakcyjne połączenie tych dwóch światów.
Zwiedzanie zaczniemy od nowoczesnej części miasta. Na początek udajemy się do DUBAI MALL - największego na świecie centrum handlowego (pod względem całkowitej powierzchni – ponad 1,1 km. kw., czyli ok. 50 boisk piłkarskich). Znajduje się tu ponad 1,200 sklepów, lodowisko, gigantyczne akwarium, kompleks kinowy, centrum rozrywki, a parking może pomieścić ponad 14,000 samochodów. Obecnie Dubai Mall odwiedza około 40 milionów ludzi rocznie. Trwają jednak prace nad znacznym powiększeniem centrum, by mogło ono pomieścić w ciągu roku nawet 100 milionów odwiedzających.
AKWARIUM i PODWODNE ZOO zlokalizowane w centrum handlowego DUBAI MALL, jest oczywiście jednym z największych na świecie akwariów pod dachem. Dzierży rekord Guinnessa za "Największy na świecie panel akrylowy". Znajdziemy tu ponad 220 gatunków morskich zwierząt, w tym rekiny i płaszczki, które mozna zobaczyć m. in. z podwodnego, szklanego tunelu.
Na placu obok Dubai Mall, powstało sztuczne jezioro o powierzchni 30 arów. Jest to tym bardziej imponujące, jeśli przypomnimy sobie, że pierwotnie był tu przecież sam środek pustyni, bo na niej jest zbudowane całe miasto Dubaj. Na jeziorze umieszczono największy na świecie system tzw. TAŃCZĄCYCH FONTANN. Fontanna ta ma aż 275 m. długości i potrafi wyrzucić wodę na wysokość aż 150 m.! Oświetlane przez 6600 najnowoczęsniejszych lamp, 25 kolorówych projektorów, których światło jest widoczne z odległości 20 km., jak również... z kosmosu!
Co wieczór odbywa się tu przy dźwiękach klasycznej, popularnej i arabskiej muzyki niezwykły spektakt "światło, woda, dźwięk". Strumienie wody są wyrzucane z ruchomych dysz oraz podświetlane przez reflektory zapalające się w odpowiedniej sekwencji.
Wieczorem udajemy się na kolację do DUBAI MARINY. To nowo powstająca dzielnica Dubaju, reklamowana jako przyszłe, nowe centrum miasta, idealne do mieszkania, pracy i wypoczynku. Jest to jednocześnie największa na świecie sztucznie stworzona marina.
Wieżowce powstające w części nazwanej Marina Górna będą miały przepiekny widok na sztuczną wyspę Palma Jumeirah. W tej części ma powstać łącznie 200 wieżowców.
Do mariny należy również Port Marina, który będzie w stanie pomieścić ok. 700 statków. W dzielnicy nie zabraknie przestronnych deptaków z licznymi sklepami.
Trzeciego dnia poznamy tzw.STARY DUBAJ
Trasa wycieczki prowadzi wzdłuż imponującego kanału Dubai Creek i dalej przez zabytkową dzielnicę, BASTAKIYA - pierwotnie powstałą w około 1890 roku, zbudowaną przez irańskich kupców i rzemieślników, którzy handlowali na pobliskim targowisku, obecnie znanym jako Meena Bazaar. Na kompleks składa się sześćdziesiąt budynków, wszystkie odrestaurowane, w których teraz mieszczą się niezależne galerie sztuki, muzea, restauracje, prywatne hotele.
Następnie odwiedzimy MUZEUM DUBAJU, z jego cennymi zbiorami opisującymi historię i kolejne fazy rozwoju miasta. Muzeum zlokalizowane jest w 225-letni forcie Al Fahidi, który jest najstarszym istniejącym budynkiem w Dubaju. Zadaniem fortu była obrona miasta przed koczowniczymi plemionami. Później pełnił rolę pałacu władcy, koszar i więzienia.
Kolejnym etapem wycieczki jest REJS ABRĄ czyli tradycyjną łodzią, na drugą stronę kanału, gdzie znajduje się Targ Przypraw i Targ Złota.
Na Spice Souq czyli na TARGU PRZYPRAW królują lady z suszonymi ziołami, kadzidłami, naturalnymi barwnikami, henną i liśćmi hibiskusa. Tutaj można kupić shishę, znaleźć orientalne aromaty, albo świeżą wanilię w bardzo dobrej cenie.
Po sąsiedzku jest Gold Souq - TARG ZŁOTA. Tutejsze sklepiki oferują przeróżne droższe i bardziej ekonomiczne towary zrobione z tego drogocennego kruszcu. Jest to idealne miejsce dla miłośników biżuterii, a jeśli na poważnie podchodzimy do zakupów, można nawet sporo utargować.
Po południu wyruszamy na wyprawę pełną wrażeń czyli PUSTYNNE SAFARI SAMOCHODAMI 4x4. Doświadczeni kierowcy zapewniają niezapomnianą podróż z dala od ruchliwego miasta, daleko w głąb dubajskiej pustyni. Po około 40 minutach ostrej jazdy po wydmach, podziwianiu zachodu słońca na pustyni, w obozowisku na pustyni przewidziany jest postój. Czeka nas tu kolacja w formie bufetu arabskiego z grillowanymi mięsami, surówkami, kebabami, hummusem itp, pokazy tańca brzucha, malowanie tatuaży henną, palenie sishy, a dla chętnych oferowane będą przejażdżki na wielbłądzie. Będzie też okazja do spróbowania swoich sił w jednym z najnowszych i najbardziej ekscytujących sportów na świecie — sandboardingu! Wystarczy zamocować deskę, wziąć głęboki oddech i już można ruszyć w dół po złotych piaskach pustyni.
OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
położenie: Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo znajdujce się nad Zatoką Perską i Omańską, składajce się z siedmiu emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Graniczy z Arabią Saudyjską i Omanem.
stolica: Abu Zabi (Abu Dhabi)
powierzchnia: 83 600 km2
ludność: ok. 8 mln mieszkańców
waluta: dirham
język: arabski
strefa czasowa: UTC +4
religia: islam
wiza: wymagana wiza (możliwość otrzymania wizy bezpłatnie na granicy na okres do 30 dni)/ paszport ważny 6 miesięcy od daty wjazdu (tymczasowy wyłącznie na wyjazd)
szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A i WZW B
pogoda: Emirat Dubaju leży w strefie klimatu podzwrotnikowego suchego. Lato jest tu bardzo gorące, suche i wietrzne; średnia temperatura lipca i sierpnia w ciągu dnia to 40-42°C. Nocą nadal jest gorąco – słupek rtęci spada wówczas do 30°C. Rekordowa temperatura odnotowana w Dubaju wynosiła 49°C.
Zima jest chłodniejsza, ale krótka. Temperatura w ciągu dnia w mieście Dubaj wynosi wówczas średnio 23°C, a nocą spada do ok. 14°C. Na pustyni jest chłodniej; średnia dzienna temperatura wynosi tam 5°C.Choć Dubaj to kraina przede wszystkim pustynna, nie jest tu aż tak sucho jak chociażby w Egipcie. W ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci zanotowano wręcz wzrost opadów, których roczna suma wynosi obecnie średnio 150 mm.
Dla Dubaju typowe są nieregularne, krótko trwające opady. Występują one głównie w okresie od grudnia do marca. Jest to również czas najchłodniejszy i najbardziej polecany na wyprawę do emiratu. Warto rozważyć również wczesną wiosnę oraz późną jesień, kiedy temperatury oscylują między 25 a 30°C.
Większą część dnia będziemy jednak spędzać w klimatyzowanych autokarach i pomieszczeniach, dlatego upał nie będzie tak dotkliwy. Zalecamy wręcz wzięcie swetra czy bluzy, bo klimatyzacja w Dubaju jest standardem i często ustawiona jest na dosyć niskie temperatury.
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Dhabi, PO BOX 2334
Tel.:+971 50 662 6151 Tel.: +971 2 446 5200
Tel. dyżurny: +971 508 113 249 Faks: +971 2 446 2967
abudhabi.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.abuzabi.msz.gov.pl
Alternatywne wyprawy
- Brak ofert spejniających podane kryteria.