0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Nurkowanie

Nurkowanie

Relaksujący sport dla każdego, kto nie boi się wody. Dla początkujących z maską i rurką, dla zaawansowanych z osprzętem

Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura, czyli „mocna przygoda”

Piękne zachody i wschody słońca, zachwycająca przyroda i wyśmienita kuchnia, sporty wodne i piaszczyste plaże - to i o wiele więcej czeka nas na tej kanaryjskiej wyspie.

od 5000
 • Rekomendowane terminy
 • sty18° 13°
 • lut19° 12°
 • mar20° 13°
 • kwi20° 13°
 • maj21° 15°
 • cze23° 16°
 • lip26° 18°
 • sie27° 19°
 • wrz26° 19°
 • paź24° 17°
 • lis21° 16°
 • gru19° 14°
 • a

  Dzień 1 - Fuerteventura wita!

  Spotykamy się na lotnisku. Zaraz po odprawie wylatujemy na Fuerteventurę, tam zostajemy zawiezieni do hotelu, w którym będziemy mieszkać przez cały nasz pobyt na wyspie. Resztę dnia możemy poświecić na odpoczynek na plaży bądź na samodzielne zwiedzanie. Wieczorem czeka nas uroczysta powitalna kolacja, podczas której po raz pierwszy będziemy mogli zakosztować wyśmienitych kanaryjskich przysmaków.

 • b

  Dzień 2 - Zwiedzanie wyspy

  Zaraz po śniadaniu opuszczamy hotel, nasze zwiedzanie wyspy rozpoczniemy od miejscowości Betancuria, która była pierwszą stolicą Fuerteventury. To wybudowane na początku XV wieku miasto jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na wyspie. Warto tam zwiedzić Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, które ukazuje życie i zwyczaje Majos, czyli pierwotnych mieszkańców tego miejsca. Do największych atrakcji miasta należy również Santa Maria - jeden z najstarszych kościołów na wyspie, który urzeka turystów swoim pięknem. Kiedy zakończymy zwiedzanie Betancurii wybierzemy się do centrum miasta, które słynie z uroczych kamieniczek, tam też zrobimy sobie przerwę na obiad w restauracji. Zadbamy o to, by lokal, w którym ten obiad zjemy miał widok na znakomitą architekturę tego miejsca. Po południu odwiedzimy miejscowość La Oliva, słynącą przede wszystkim z Muzeum Sztuki Kanaryjskiej i galerii sztuki Las Chimenas. Będąc tam należy również koniecznie zwiedzić kościół Nuestra Senora de la Candelaria. Niedaleko Olivy znajduje się popularne turystyczne miasteczko Corralejo. Jego najważniejszym punktem jest Park Natury Las Dunas de Corralejo, w którym zobaczymy piękne wydmy. W samym miasteczku odnajdziemy mnóstwo wspaniałych restauracji, oferujących tradycyjną kanaryjską kuchnię, sklepy, w których możemy zaopatrzyć się w przeróżne pamiątki oraz kawiarnie. Mimo że w miasteczku bardzo prężnie rozwija się turystyka nie zatraciło ono swojego dawnego portowego klimatu. Wieczorem wrócimy do naszego hotelu na kolację i nocleg.

 • c

  Dzień 3 - Windsurfing i inne sporty wodne

  Zaraz po śniadaniu wyruszymy na plażę, by ten dzień spędzić na uprawianiu sportów wodnych. Fuerteventura to idealne miejsce do takich wodnych sportów jak windsurfing czy kitesurfing. Pod czujny okiem instruktora będziemy mogli zarówno nauczyć się podstaw jak i udoskonalić swoje umiejętności windsurfingowe. Po południu zrobimy sobie przerwę na obiad w jednej z restauracji przy plaży, dzięki czemu jedząc będziemy mogli zachwycać się widokiem oceanu i plaży. Dla osób lubiących prędkość i adrenalinę gratką będzie z pewnością możliwość przejażdżki na nartach wodnych. Wieczorem wracamy do hotelu, gdzie już czeka na nas kolacja i nocleg.

 • d

  Dzień 4 - Oasis Park

  Zaraz po śniadaniu udamy się do Oasis Park - największego w Europie parku, w którym można podziwiać dzikie zwierzęta. Obejrzymy tam pokaz tresury papug, pokaz aligatorów, węży i lwów morskich. Dodatkowo istnieje możliwość przejażdżki na wielbłądzie. Przespacerujemy się również po tamtejszym ogrodzie botanicznym, który zachwyci nas ogromną liczbą pięknych roślin, jakie tam znajdziemy. Po południu wracamy do hotelu, gdzie zjemy obiad. Resztę dnia spędzimy pływając i ciesząc się słońcem na pięknych plażach Fuerteventury. Wieczorem wracamy do hotelu na smaczna kolację.

 • e

  Dzień 5 - Lanzarote – Wyspa Ognia

  Wstajemy rano i po zjedzeniu śniadania wyjeżdżamy z naszego hotelu. Tego dnia wybierzemy się na całodniową wyprawę do najbardziej fascynującej z Wysp Kanaryjskich - Lanzarote. Ta wulkaniczna wyspa często nazywana jest "Wyspą Ognia". Obowiązkowym punktem podróży będzie odwiedzenie Parku Narodowego Timanfaya - to właśnie tam w XVIII wieku miały miejsce ogromne erupcje wulkanu. Główną atrakcją tego miejsca jest majestatyczna Góra Ognia. Będąc w Parku weźmiemy też udział w doświadczeniach geotermalnych. Następnie przejedziemy po słynnej Trasie Wulkanów, zwiedzimy również zaprojektowaną przez wielkiego artystę Cesara Manrique jaskinię z lawy - Jameos del Agua. Przed opuszczeniem Wyspy Ognia spróbujemy tamtejszej kuchni w restauracji, położonej blisko oceanu - dzięki temu podczas posiłku będziemy mogli cieszyć się zachwycającym widokiem. Po południu wrócimy promem do hotelu. Resztę dnia możemy spędzić na słodkim lenistwie na piaszczystych plażach położonych blisko miejsca, w którym się zatrzymaliśmy. Wieczorem wracamy do hotelu na kolację oraz nocleg.

 • f

  Dzień 6 - Quad Safari

  Rano jemy obfite śniadanie po to, by mieć siłę na atrakcje, które czekają nas podczas kolejnego dnia na Fuerteventurze. Tego dnia wybierzemy się na ekscytującą podróż po wyspie, którą odbędziemy za pomocą quadów. Osoby rozmiłowane we wspaniałych krajobrazach, szybkości oraz w mocnych wrażeniach będą z pewnością zadowolone. Nasza wyprawa będzie trwała przez kilka godzin, do jazdy quadem wymagane jest prawo jazdy. Wycieczkę zaczniemy od Corralejo, gdzie będziemy mogli podczas jazdy cieszyć się wulkanicznym krajobrazem. Następnie udamy się do El Cotillo, to miasteczko znane jest ze swojego urzekającego naturalnego portu. Na dłużej, po to by zjeść tam obiad i odpocząć, zatrzymamy się w Majanicho. Po południu wrócimy do punktu, z którego wyjechaliśmy, czyli do Corralejo. Zostaniemy stamtąd odwiezieni do hotelu. Wieczorem czeka tam na nas wyśmienita kolacja i nocleg.

 • g

  Dzień 7 - Opuszczamy Fuertaventurę

  Zaraz po śniadaniu wykwaterowujemy się z hotelu. Do południa mamy czas wolny na to, by pożegnać się z tą piękną wyspą. Po południu zostajemy przewiezieni na lotnisko, skąd wylatujemy do Polski.

Wyjazd integracyjny Fuerteventura

Fuerteventura to hiszpańska wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich, znajdująca się na Oceanie Atlantyckim. Obecna nazwa wyspy wywodzi się z XV wieku, nadał ją francuski zdobywca Jean de Béthencourt, Fuerteventura oznacza „mocną przygodę”.

Fuerteventura to wyspa bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Ten uroczy zakątek świata słynie głównie ze wspaniałych plaż, które można zaliczyć do jednych z najpiękniejszych.  Z powodu ilości plaż wyspa często nazywana jest " plażą Wysp Kanaryjskich". Dodatkowo darmową atrakcją tej wyspy są niezapomniane, spektakularne wschody i zachody słońca, jakich nie zobaczymy nigdzie indziej.

Klimat na wyspie jest bardzo suchy, temperatura rzadko spada tutaj poniżej 25 stopni, często zaś przekracza 30 stopni. Dominuje krajobraz pustynny - częste burze piaskowe przynoszą na Fuerteventurę piasek z Sahary. Wszak Fuertaventura jest najbliżej położoną Afryki z wysp kanarsyjskich, bo zaledwie o 100 km.

W odróżnieniu od Teneryfy, czy Gran Canarii Fuereventura jest wyspą raczej płaską, nie posiadającą w centrum wysokiego pasma czy szczytu górskiego, w związku z tym nie ma tu żadnej naturalnej bariery, która zatrzymywałaby silnie wiejący wiatr. I dlatego znów pojawia się kolejne wyjaśnienie nazwy wyspy – wyspa, na której mocno wieje wiatr („feuerte” – mocno, „viento” – wieje). To sprawia, że panują tam idealne warunki do uprawiania różnorakich sportów wodnych, szczególnie popularne są zaś kite windsurfing. Wysokie temperatury, wiatr, długie piaszczyste plażę i co najważniejsze laguny z płytką i płaską wodą.  Fuerteventura oferuje surferom pływanie w przeróżnych warunkach. Lato przynosi najlepsze wiatry, zima - najlepsze fale.

Świetnym sposobem na zwiedzenie wyspy jest przejażdżka quadem, to wspaniała rozrywka zwłaszcza dla tych, którzy są wielbicielami prędkości i mocnych wrażeń.

Fuerteventura to także idealne miejsce do zabawy, pełno tu klubów i dyskotek, w których możemy się bawić aż do samego rana. Restauracje na wyspie oferują zaś wyśmienitą tradycyjną kuchnię Wysp Kanaryjskich. Będąc tam koniecznie należy spróbować takich dań jak: cabrito frito - smażona koźlina czy queso frito de cabra - smażony ser kozi.

 

OGÓLNE INFORMACJE O REGIONIE WYSP KANARYJSKICH: 

położenie:  archipelag wysp położony jest na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki.
 
siedziba: Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas De Gran Canaria 
 
powierzchnia: 7447 km2
 
ludność: ok. 2 mln mieszkańców
 
waluta: euro
 
język: hiszpański
 
strefa czasowa: UTC -1
 
religia: katolicyzm
 
wiza: okres pobytu bezwizowego - 90 dni, niezbędny paszport lub dowód osobisty
 
szczepienia: zalecane - błonica, tężec, WZW B
 
 
Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Las Palmas de Gran Canaria
Hiszpania, Las Palmas de Gran Canaria, C/ Triana 104, 5° D, 35002
Tel.: +34 928 366 982 Faks: +34 928 366 982
consul@polonia.nom.es
 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home