0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Korsyka

Korsyka

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Korsyka to historyczne miejsce, w którym urodził się Napoleon Bonaparte. Przez lata historii Korsyka (podobnie jak Sardynia) była ważną bazą operacji militarnych , dlatego też przez wieki toczone były walki między Włochami a Francją o jej zajęcie. Legenda głosi, że Bóg stworzył Korsykę siódmego dnia, gdy już był znudzony swoją pracą, nie miał siły na nowe pomysły – więc przy tworzeniu tego miejsca połączył najpiękniejsze fragmenty różnych krajobrazów: wspaniałe wzgórza, malownicze wybrzeża, zachwycające kwiaty i gęste lasy. Wielu turystów odwiedzając wyspę raz, powraca tam w kolejnych sezonach. Wyspa ta nie tylko zachwyca pięknem, ale jest również ciekawa i ma mnóstwo atrakcji do zaoferowania. Wyspa powstała w wyniku wybuchu wulkanu i jest jedną z bardziej górzystych wysp na Morzu Śródziemnym. Szczyci się bogactwem przyrody, które udało się ocalić przed destrukcyjnym wpływem człowieka.

Do miejsc wartych odwiedzenia możemy zaliczyć m.in. Ajaccio – stolicę wyspy. Miasto słynie z bardzo serdecznego usposobienia do turystów. Jest to miejsce z łagodnym klimatem, spokojne, z mnóstwem kawiarni, restauracji i sklepów. Jest to również miasto, w którym urodził się Napoleon, i w związku z tym możemy natrafić tam na jego pomniki, ulice, czy też budynki z nim związane. Oprócz licznych muzeów związanych z Napoleonem, interesujący jest także kościół św. Erazma jak również wspaniałe widoki Îles Sanguinaires – Krwawych Wysp, czyli skalistych wysepek, które pięknie wyglądają szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.

Najdalej wysuniętym na południe miastem Korsyki jest Bonifacio, uznawane za najpiękniejsze z całej wyspy. Część górna miasta to Cytadela z krętymi i wąskimi uliczkami. Wartym zobaczenia jest również Kościół Sainte-Marie Majeure z marmurowym ołtarzem pochodzącym z XVIIw. Bonifacio słynie również bogatego życia nocnego oraz licznych restauracji.

Kolejnym z miast, które warto odwiedzić jest Bastia. Jest to główny ośrodek handlowy i przemysłowy wyspy. Mimo tego centrum miasta nie straciło przy tym swojego niepowtarzalnego uroku. Głównie dzięki temu, iż zakłady i fabryki są oddalone on głównej części miasta. Warto zobaczyć tam barokowy kościół St-Jean-Baptiste, plac St-Nicolas z pomnikiem Napoleona autorstwa Lorentina Bartolini.

Inne z miast, które warto wziąć pod uwagę podczas odwiedzin na wyspie to: Saint-Florent nazywane małym Saint-Tropez, L'Île-Rousse które przypomina jedną z miejscowości Lazurowego Wybrzeża, a w nim dużą popularnością cieszy się Musée Océanographique, w którym możemy obejrzeć podwodne stworzenia, w tym również rekiny. Nad malowniczą zatoką natomiast znajduje się miasto Calvi. W nim możemy podziwiać ogromną cytadelę oraz Tour du Sel (wieżę obserwacyjną i obronną). Obecnie stacjonują tam oddziały Legii Cudzoziemskiej, a ich ćwiczenia są atrakcją miasta.

Jeden z najbardziej popularnych kurortów wyspy znajduje się w Porto Vecchio. Jest to atrakcyjne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Możemy tam zwiedzać klimatyczne stare miasto, kawiarnie, sklepy, restauracje, hotele oraz plaże jak również możemy odwiedzić zabytkową cytadelę.

Korsyka jest słabo zaludnionym miejscem, znaczną jej część natomiast zajmują parki narodowe i rezerwaty. Wśród chronionych miejsc znajduje się staw Biguglia, skalisty archipelag Cerbicales, wapienne klify Bonifacio i wyspy Finocchiarola. Będąc na Korsyce możemy również uprawiać liczne sporty wodne albo możemy wybrać się na wędrówki górskie. Znajduje się tam szlak GR20 uznawany za jeden z najtrudniejszych w Europie. Liczy 180 km długości, przebiega niemal przez całą wyspę, a łączna różnica poziomów wynosi 10 kilometrów.

położenie: wyspa znajduje się na Morzu Śródziemnym, położona jest na zachód od Włoch i na południowy wschód od Francji. Cieśnina Świętego Bonifacego oddziela ją od położonej na południu włoskiej Sardynii. Korsyka tworzy odrębny francuski region administracyjny.

Stolica: Ajaccio

powierzchnia: 8680 km2

ludność: ok. 316 tys. mieszkańców

waluta: euro

język: francuski i korsykański, możliwość również porozumiewania się po włosku

strefa czasowa: UTC +1

religia: katolicyzm

wiza: nie wymagana, paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecanebłonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Francuskiej

Francja, Paryż,1, Talleyrand, 75007 Paris, France

Tel.: +33 143173400 Tel. dyżurny: +33 680580220

Faks:+33 143173401

paryz.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.paryz.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home