Wyprawy motocyklowe
Podróżowanie motocyklem to wolność, radość i niezależność. Wsiadasz, ruszasz i zostawiasz problemy za sobą.. W drogę!
Rumunia wyjazd motocyklowy
Jeżeli pragniesz poznać nową, ciekawą kulturę zapraszamy na wyprawę motocyklową do Rumunii! Ten malowniczy kraj to idealny kierunek podróży!
- Rekomendowane terminy
- sty1° -6°
- lut4° -4°
- mar10° 0°
- kwi17° 5°
- maj23° 10°
- cze27° 14°
- lip29° 16°
- sie28° 15°
- wrz24° 11°
- paź17° 5°
- lis10° 1°
- gru3° -3°
-
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Bukaresztu i transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek oraz samodzielne zwiedzanie miasta. Wieczorem wspólna kolacja powitalna oraz omówienie zaplanowanej przez nas trasy wyprawy motocyklowej.
-
Dzień 2
Z samego rana rozpocznie się wyprawa motocyklowa ze stolicy Rumunii przez malownicze, kręte drogi górskie Karpat. Pierwszy postój przewidziany w miejscowości Sinaia. Jest to miasto położone w centralnej części Rumunii, a jego największym i najciekawszym zabytkiem jest Pałac Peleş - dawna rezydencja letnia królów Rumunii! Dalszy przejazd motocyklem to trasa przez przełęcz Predeal, która oddziela Karpaty Wschodnie i Południowe. Dzisiejszym końcowym odcinkiem naszej wyprawy motocyklowej jest miejscowość Bran, to tu znajduje się osławiony, pochodzący z czasów średniowiecza zamek, który uznawany jest za siedzibę Włada Palownika, zwanego Drakulą. Dystans do pokonania to 200 km.
-
Dzień 3
Dzisiejszy przejazd rozpoczniemy od miasteczka Sighisoara, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Znajduje się tu świetnie zachowane średniowieczne, ufortyfikowane centrum, a punkt charakterystyczny miasta stanowi zabytkowa Wieża Zegarowa - wysoka na 64 m, natomiast wzniesiona w 1556 roku. Dziś ulokowane jest w tym miejscu Muzeum Historyczne. Przejazd urokliwymi uliczkami i zaułkami to idealne urozmaicenie górskiej trasy wycieczki. Dzisiejszy nocleg zaplanowany jest w wiosce Gura Raului. Dystans, jaki pokonamy motocyklem to aż 250 km!
-
Dzień 4
Kolejny odcinek wyprawy motocyklowej prowadzi wzdłuż znanej drogi krajowej DN67C, zwanej Transalpiną. Jest to najwyżej usytuowana droga Rumunii! Warto dodać, że przecina drugie, co do wysokości pasmo górskie rumuńskich Karpat! Jej szczytowy element stanowi położona na wysokości 2145 m n.p.m. przełęcz Urdele. Następnie czeka nas zjazd spiralnymi drogami pośród zapierających dech w piersiach górskich widoków! Tego nie zapomnimy do końca życia! Ekscytacja, adrenalina i zachwyt - tak w trzech słowach można opisać dzisiejszy dzień! Punktem końcowym będzie miasto Horezu. Dziś pokonamy motocyklem około 240 km.
-
Dzień 5
Dzisiejszy dzień to przejazd motocyklami drogą do chmur, czyli tzw. Szosą Transfogaraską. Jest to ogromnych rozmiarów asfaltowa serpentyna i druga pod względem wysokości droga w Rumunii. Trasa przebiega tuż obok Zamku Poenari - znanego również jako Cytadela Poenari. Plątanina wiaduktów i mostów, dróg prowadzących brzegiem jezior, ostre, niejednokrotnie strome zakręty i wąskie przejazdy... To wszystko sprawia, że ta wyjątkowa trasa motocyklowa jest bardzo trudna i wymagająca! Dla takich chwil warto żyć! Noc spędzimy w malowniczej miejscowości Bran. Możemy być z siebie dumni! Pokonamy bowiem motocyklem aż 290 km!
-
Dzień 6
Dziś czas na drogę powrotną motocyklami do Bukaresztu. Ostatni dzień wyprawy motocyklowej i ostatnie przejechane prawie 230 km prowadzą z miasta księcia Drakuli na tereny nizinne Wołoszczyzny. Wieczorem czeka nas kolacja pożegnalna. Zjemy typowe lokalne przysmaki, a także napijemy się wyśmienitego rumuńskiego wina i powspominamy wspólnie spędzony czas ! Wyprawa motocyklowa zakończona. Zapraszamy na następne wyjazdy motocyklowe z nami !
-
Dzień 7
Pożegnanie z Rumunią, transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Wyjazd integracyjny Rumunia
Najlepszym sposobem, żeby poznać kraj księcia Drakuli oraz sławnego dyktatora Nicolae Ceausescu jest wyprawa motocyklem do tej malowniczej i cudownej krainy. Kręte drogi Transylwanii to przede wszystkim nadzwyczajne krajobrazy rumuńskich Karpat i średniowieczne, piękne zamki.
Najlepsze trasy motocyklowe w Rumunii to oczywiście dzika i nieprzewidywalna Transalpina (DN67C) oraz malownicza, urzekająca bogactwem flory i fauny Transfogaraska (DN7C), czyli dwie najwyższe drogi w tym kraju, które biegną przez pasma Karpat: Góry Parang i Góry Fogaraskie. Szosa Transfogaraska to swego rodzaju cel motocyklowych pielgrzymek miłośników jednośladów z całej Europy!
Szosa Transfogaraska (DN7C) biegnie przez najwyższy fragment południowej części Karpat. Jej budowa pochłonęła miliardy dolarów! Jest drugą, co do wysokości drogą w Rumunii. Wzdłuż Szosy znajdują się hotele i schroniska, nie brak tu również wielu atrakcji turystycznych. Najważniejsze z nich to oczywiście wodospad Balea i Twierdza Poenari, która uznawana jest za dawną siedzibę hrabiego Drakuli.
Podczas wyprawy motycklowej zasmakujemy w lokalnej kuchni, spróbujemy między innymi:
- ciorba de perisoare (ostra zupa z kawałkami mięsa i jarzynami)
- tocana (gulasz z cebuli i mięsa)
- ciorba de burta (flaczki zabielane)
- ghiveciu (rodzaj gulaszu z jarzynami)
Niesamowite widoki, niepowtarzalne krajobrazy, to wszystko czeka na nas już dziś podczas wyprawy motocyklowej rumuńskimi szlakami !
DEWIZA NASZEJ WYPRAWY TO: DOŚWIADCZENIE I RADOŚĆ Z JAZDY MOTOCYKLEM !
SZCZEGÓŁY TRASY WYJAZDU MOTOCYKLOWEGO :
Początek i koniec: Bukareszt
Czas wyprawy: 7 dni (5 dni jazdy motocyklem)
Dystans do pokonania: ok.1400 km
Dzienne odcinki do pokonania: od 170 do 300 km
Charakter trasy: cała trasa wyprawy motocyklowej prowadzi drogami asfaltowymi
CO ZOBACZYMY:
Bukareszt - stolica Rumunii, nazywana niegdyś Paryżem Wschodu, położona nad rzeką Dymbowicą na siedmiu wzgórzach. Wzgórza Bukaresztu to: Mihai Vodă, Patriarchalne, Radu Vodă, Cotroceni, Spirei, Văcăreşti i Sfântu Gheorghe Nou. W dzisiejszych czasach miasto jest centrum medialnym i kulturalnym kraju.
Bran - miejscowość w środkowej Rumunii, znajduje się tu malowniczy zamek Bran, wzniesiony w XIV wieku przez królów węgierskich, zamek cieszy się niezwykłą popularnością wśród turystów.
Sighisoara - centrum miastaczka znajduje się pod ochroną jako idealny przykład ufortyfikowanego średniowiecznego grodu wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
NIEZBĘDNIK NASZEJ WYPRAWY:
- strój do jazdy motocyklem
- obuwie motocyklowe
- kask motocyklowy (obowiązkowy)
- strój kąpielowy
- plecak
- klapki pod prysznic
NIEZBĘDNE DOKUMENTY:
- ważny paszport lub dowód osobisty
WAŻNE INFORMACJE:
- do uczestnictwa w wyprawie wymagane jest ukończone 21 lat i posiadanie ważnego prawa jazdy od minimum 2 lat
- bagaże są transportowane przez uczestników na motocyklach - każdy z nich wyposażony jest w 3 kufry na bagaże (dwa boczne i jeden tylny)
Zatem w drogę!
Proponowany przez nas podczas wyprawy motocykl to BMW F 650 GS, który pozwala na kontrolę nad każdym terenem. Jest idealny zarówno dla początkujących jak i doświadczonych osób. Smukła sylwetka w charakterystycznej dla enduro stylistyce to gwarancja prawdziwej przyjemności i radości z jazdy. Wyposażenie sprawia, że motocykl jest bardzo bezpieczny: podgrzewane manetki gwarantują pewniejszy chwyt, a ABS zapobiega blokowaniu kół.
* Podczas wyjazdu istnieje możliwość wynajęcia samochodu serwisowo-bagażowego
CENA ZAWIERA:
- przygotowanie trasy
- opiekę doświadczonego przewodnika wypraw motocyklowych
- wynajem motocykla
CENA NIE ZAWIERA:
- biletów lotniczych w dwie strony do Rumunii
- zakwaterowania
- wyżywienia
- kosztów paliwa
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- transferu z i na lotnisko
- zwyczajowych napiwków dla lokalnych przewodników
- ubezpieczenia
- uczestnicy są zobligowani do zagwarantowania kartą kredytową depozytu za motocykl
Ważne: plan wyjazdu motocyklowego może ulec zmianie w zależności od panujących warunków atmosferycznych oraz kondycji grupy
INFORMACJE OGÓLNE O KRAJU:
położenie: państwo położone jest w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy z Węgrami i Serbią na zachodzie, Bułgarią na południu wzdłuż Dunaju oraz Ukrainą i Mołdawią na północy. Kraj ma dostęp do Morza Czarnego.
stolica: Bukareszt
powierzchnia: 238 391 km2
ludność: ok. 19 mln
waluta: lej
język: rumuński
strefa czasowa: UTC +2 zima, UTC +3 lato
religia: prawosławie
wiza: nie wymagana do 90 dni pobytu/potrzebny paszport i/lub dowód osobisty
szczepienia: zalecane - błonica, tężec, WZW A i WZW B
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunii
Rumunia, Bukareszt, Aleea Alexandru 23, 011821
Tel. dyżurny: +40 21 3082200
Faks: +40 21 2303252
bukareszt.wpe@msz.gov.pl
www.bukareszt.msz.gov.pl
Alternatywne wyprawy
- Brak ofert spejniających podane kryteria.