Objazdówka
Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.
Korea Południowa – podróż wzdłuż wybrzeży
Zapraszamy na podróż wzdłuż malowniczych wybrzeży Korei Południowej, podczas której przemierzymy najciekawsze miejsca i zaliczymy rejs po rozlewiskach w zatoce Suncheon.
- Rekomendowane terminy
- sty0° -5°
- lut3° -3°
- mar9° 1°
- kwi16° 7°
- maj22° 12°
- cze26° 17°
- lip27° 21°
- sie28° 22°
- wrz25° 17°
- paź18° 10°
- lis10° 3°
- gru3° -2°
-
a
Dzień 1 – Lecimy do Seulu
Zbiórka na lotnisku w Warszawie to pierwszy etap naszej podróży. Lecimy do Seulu samolotem rejsowym z przesiadką w Stambule, w jednej ze stolic europejskich lub krajów Płw Arabskiego.
-
b
Dzień 2 - Lądowanie w Korei
Po lądowaniu chwila na formalności i jeszcze krótki przelot do Deagu (około godzinny), gdzie przemieścimy się do hotelu, by odpocząć i posilić się po podróży. Deagu to miasto ważne w historii Korei, dzisiaj jest jedną z sześciu metropolii w kraju. Tego dnia po południu zwiedzimy okolicę, a wieczorem zjemy na kolację przysmaki koreańskiej kuchni w lokalnej restauracji.
-
c
Dzień 3 – Jedziemy w góry
Śniadanie i zbiórka - jedziemy w kierunku góry Gyeongju (tak samo nazywa się miejscowość, w której się zatrzymamy). Po drodze zwiedzimy świątynię Haeinsa, w której znajduje się ogromny zbiór drewnianych płytek, na których drukowane są buddyjskie manuskrypty. Czas na obiad. Po dotarciu do Gyeongju, czyli starożytnej stolicy Królestwa Silla, zakwaterujemy się w hotelu i wieczorem odwiedzimy jeszcze pałac na wodzie Anapij. Na koniec dnia zasłużona kolacja.
-
d
Dzień 4 – Szlakiem zabytków
Okolica w której się zatrzymaliśmy wymaga odkrycia, dlatego tuż po śniadaniu, z samego rana ruszamy do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc, które nam oferuje. Na początek trochę historii i wycieczka do Muzeum Narodowego. Następnie zwiedzanie królewskich grobowców oraz wiekowego obserwatorium astronomicznego (powstało w VII w). W trakcie przerwa na obiad. Następnie wstąpimy do słynnej koreańskiej świątyni Bulguksa, by następnie przemierzyć granitowe groty Sokkuram. Jeżeli po tej wyprawie rozbolą was nogi to znak, że dzień był udany. Wieczorem wracamy do hotelu. Przed snem obowiązkowo trzeba się posilić zwłaszcza że na kolację czekają koreańskie wyśmienite dania.
-
e
Dzień 5 – Kto ma ochotę na rybę?
Po śniadaniu jedziemy do głównego portu w kraju - Busan. Busan stoi też na drugim miejscu podium w konkurencji "największe miasta w Korei". Przespacerujemy się po mieście i odwiedzimy cmentarz wojsk ONZ. Później skierujemy się do największego koreańskiego targu rybnego - Jagalachi oraz do równie imponującego bazaru Gukje. Dziejszy obiad oczywiście złożony będzie z owoców morza. Potem odwiedzimy buddyjską świątynię Beomeosa i przespacerujemy się też jednymi z najpiękniejszych plaż w całym kraju. Na koniec rzut okiem na panoramę miasta z wieży widokowej usytuowanej w miejscowym parku. Wieczorem kolacja.
-
f
Dzień 6 – Rejs po rozlewiskach
Po śniadaniu jedziemy do Darqangyi - malowniczo położonej wioski na zboczu gór pokrytych tarasami ryżowymi schodzących do morza. Następnie wypad nad wspaniałą zatokę Suncheon - tereny pokryte mokradłami i duża liczba gatunków ptaków osiedlających to miejsce, czyni je niezwykle widowiskowym. Będąc w okolicy nie możemy przegapić okazji i nie zjawić się w Parku Cyber-Ekologicznym. Czas na obiad. Tego dnia zaliczymy też mini- rejs łodzią po rozlewiskach. Kolacja i nocleg w miejscowości Gwangju.
-
g
Dzień 7 – Podróż w góry Jirisan
Po wczesnym śniadaniu, z samego rana wskakujemy do naszego środka lokomocji i jedziemy w góry Jirisan, gdzie zwiedzimy na początek świątynię Hwaemosa wzniesioną w XVI wieku. Kolejny etap to wizyta w wioskach Cheonghakdong i Samsusunggung, gdzie przekonamy się jak mocno Koreańczycy przywiązani są do tradycji. Wieczorem kierujemy się do Incheon położonego niedaleko Seulu. Ostatni nocleg przed wylotem do Polski. Wieczorem pożegnalna kolacja.
-
h
Dzień 8 – Koniec wspaniałej podróży
Po śniadaniu wymeldowujemy się z hotelu i wsiadamy do samolotu, na lotnisku w Seulu.
-
i
Dzień 9 - Powrót do Polski
Nadszedł czas pożegnania - lądujemy na lotnisku w Warszawie. Do zobaczenia na następnej wyprawie !
Wyjazd integracyjny Korea Południowa
Zwiedzimy najciekawsze miejsca wzdłuż malowniczych wybrzeży Korei Południowej. Zetrzemy podeszwy spacerując po okolicznych wioskach, odnajdując codziennie nowe miejsca warte zobaczenia.
Nasza przygoda zacznie się u podnóży gór, w Gyeongju, gdzie zwiedzimy słynne świątynie i pałac na wodzie Anapij. Ze względu na zachowane tu zabytki miasto jest ważnym ośrodkiem turystycznym w skali kraju. Gyeongju może poszczycić się też bogatą historią, kiedy to między VII a X wiekiem było stolicą państwa Silla. Z tamtego okresu zachowały się na przykład fundamenty pałacu, dawne obserwatorium astronomiczne i kamienna pagoda Punhwangsa z VII wieku. W rejonie miasta odkryto też wiele starożytnych grobów z kamiennymi nasypami nad drewnianą komorą grobową. Historyczne dzielnice tego urokliwego miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Kolejnym punktem zwiedzania będzie największe miasto portowe Korei Południowej i drugie co do wielkości miasto kraju – Busan. Jedną z największych atrakcji miasta jest założona w 678 roku buddyjska świątynia Beomeosa. Znajduje się ona przy północnym wejściu na szlak prowadzący przez górę Geumjeong, która również przyciąga rzesze turystów. Jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych plaż Korei Południowej jest znajdująca się w Busan plaża Haeundae, wzdłuż której ulokowanych jest szereg hoteli.
Na koniec pojedziemy nad zatokę Suncheon, gdzie będziemy mogli podziwiać rozległe rozlewiska z pokładu statku, podczas rejsu. A następnego dnia ostatni przystanek w górach Jirisan, zwiedzanie świątyni i okolicznych wiosek słynących z wielkiego przywiązania do tradycji.
Kuchnia koreańska - tradycje kulinarne typowe dla mieszkańców Półwyspu Koreańskiego oraz diaspory koreańskiej w różnych krajach. Podobnie jak kuchnie innych krajów Dalekiego Wschodu, opiera się głównie na ryżu i makaronie z dodatkiem towarzyszących dań zwanych banchan, sporządzonych z warzyw, mięsa oraz z soi w różnych postaciach. Za narodowe danie uznawane jest kimchi, pikantna potrawa z kiszonej kapusty lub innych warzyw, spożywana niemal codziennie. Warto zaznaczyć, że kuchnia koreańska jest jedną z najzdrowszych na świecie! Trzeba będzie się jednak przyzwyczaić do metalowych pałeczek, które są tradycyjnie używane przez Koreańczyków. Będąc na wyspie Jeju koniecznie będziemy musieli spróbować zupy, która przypomina tradycyjny rosół i ma niezwykle egzotyczną nazwę, mowa tu o Samgyetang. Znajdziemy w niej kurczaka, żeń-szeń, chińskie daktyle, uchowce i pokaźną ilość ryżu.
OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
położenie: państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.
stolica: Seul
powierzchnia: 99 720 km2
ludność: ok. 51 mln mieszkańców
waluta: 1 won południowokoreański = 100 dzonów
język: koreański
religia: bez wyznania – 46,4 %; chrześcijaństwo 29,3%
strefa czasowa: UTC +9
wiza: nie jest wymagana wiza do 90 dni pobytu; wymagany jest paszport
szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, WZW A i WZW B
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Korei
Korea Południowa, Seul, #20-1, Samcheong-ro, Jongno-Gu, Seul
(Sagan-Dong), 110-190
tel.:+82 2 723 9681 Tel. dyzurny: +82 10 38409681
Faks: +82 2 723 9680
seul.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.seul.msz.gov.pl
Alternatywne wyprawy
- Brak ofert spejniających podane kryteria.