0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Narty

Narty

Są chyba najpopularniejszym sportem zimowym. Pomagają polubić zimę, poprawiają zdrowia, samopoczucie i kondycję

Argentyna- Narciarska gorączka, na Ziemi Ognistej

Kolej na końcu świata? Muzeum na końcu świata? Ziemia Ognista- czyli po prostu Koniec Świata, ale co powiecie na białe szaleństwo o krok od mroźnej Antarktydy ?

od 8800
 • Rekomendowane terminy
 • sty11° 0°
 • lut12° 1°
 • mar11° 2°
 • kwi8° -1°
 • maj7° -1°
 • cze6° -3°
 • lip5° -5°
 • sie5° -3°
 • wrz6° -4°
 • paź10° -2°
 • lis9° 1°
 • gru12° 1°
 • a

  Dzień 1- Czas na narty na końcu świata!

  Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, gdzie czekać na nas będzie pilot wycieczki. Przelot do Buenos Aires.

 • b

  Dzień 2:

  Przylot do z Buenos Aires i przesiadka na lot do Ushauaia. Jest to na tzw. "miasto na końcu świata". To najdalej wysunięte na południe miasto zarówno w Argentynie, jak i na całym świecie. To właśnie stąd polarnicy wyruszają na swoje ekspedycje. My jednak przyjechaliśmy tu w zupełnie innym celu... Białe szaleństwo już jutro! Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 • c

  Dzień 3-7:

  Śniadanie. Musimy się dobrze najeść dziś pierwszy dzień na stoku! Dzień zaczynamy jednak od zwiedzania miasta Ushauaia. Przewodnik opowiada nam o zabytkach tego niezwykłego miasta. Lunch. Po południu czas wyskoczyć po raz pierwszy na narty. Przejazd do ośrodka narciarskiego Cerro Castor, gdzie przez kilka najbliższych dni będziemy szaleć na nartach! Cerro Castor to 26 tras narciarskich o bardzo różnym stopniu trudnośći. Łączna długość wszystkich zjazdów to blisko 30km! Ośrodek powstał 15 lat temu. Narciarze biegowi również znajdą coś dla siebie. W okolicach można też uprawiać łyżwiarstwo czy też spróbować swoich sił w powożeniu psich zaprzęgów. Dla osób którym znudzi się szusowanie zaplanowaliśmy wiele niesamowitych atrakcji. Popłyniemy w rejs po kanale Beagle, odwiedzimy Park Narodowy Ziemi Ognistej, czy też Muzeum na Końcu Świata prezentujące historię podróży takich odkrywców jak np. Ferdynand Magellan. Trudno w to uwierzyć, ale w Ushuaia przejedziemy się też słynną koleją parową. Niegdyś ta trasa służyła do przewożenia więźniów.

 • d

  Dzień 8:

  Ostatni dzień w miasteczku Ushuaia. Po aktywnych pięciu dniach- to ostatni moment na zakupienie pamiątek i spacer. Wylot do Buenos Aires, a następnie do Europy.

 • e

  Dzień 9:

  Wracamy do Polski. Wysiadamy na warszawskim lotnisku, a w głowie ciągle przesuwają się obrazy argentyńskich stoków.

Wyjazd integracyjny Argentyna

Kolej na końcu świata? Muzeum na końcu świata? Ziemia Ognista- czyli po prostu Koniec Świata, ale co byście powiedzieli na najdalej na południe wysuniętą stację narciarską na świecie? Białe szaleństwo o rzut kamieniem od mroźnej Antarktydy! Zapraszamy!

Wspólny wypad na narty to wspaniała forma aktywnego wypoczynku. Jeżeli wszystkie stoki w Europie już ci się znudziły, ta wyprawa jest właśnie dla Ciebie! W towarzystwie malowniczych gór Ziemi Ognistej pozjeżdżamy na 26 trasach ośrodka Cerro Castor. Po intensywnym dniu na stoku czeka nas relaks w hotelowym centrum SPA. Narty to oczywiście nie wszystko! Jak moglibyśmy nie zwiedzić tej niezwykłej okolicy. Park Ziemi Ognistej, kanał Beagle i urokliwe miasteczko Ushuaia to tylko niektóre z atrakcji, czekających na nas w Argentynie.

Ciekawostki:

- Cerro Castor to najbardziej wysunięta na południe stacja narciarska na świecie.
- Najdłuższa trasa narciarska należąca do stacji Cerro Castor liczy 3000m i nazywa się La Lenga, jej nazwa pochodzi od typowych lasów występujących na Ziemi Ognistej
- Ferdynand Magellan słynny odkrywca w 1519 r jako pierwszy dopłynął do Ameryki Środkowej.
- Na Ziemi Ognistej panuje klimat subpolarny.
- Pierwotnie tereny były zamieszkane przez Indian z plemion Jagan, Selk'nam i Alacaluf. Obecnie jest to 70 tysięcy mieszkańców głównie pochodzenia europejskiego.
- Wschodnia część Ziemi Ognistej należy do Argentyny, zachodnia- do Chile.
- Walutą w Argentynie jest 1 peso argentyńskie (ARS) = 100 centavos.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: państwo znajduje się w Ameryce Południowej, nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie.

stolica: Buenos Aires

powierzchnia: 2 766 890 km2

ludność: ok. 41 mln mieszkańców

waluta: peso argentyńskie

język: hiszpański

strefa czasowa: UTC -3

religia: katolicyzm

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu (z możliwością przedłużenia z uzasadnionych przyczyn na dalsze 90 dni)/ paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A i B, żółta gorączka

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Argentyńskiej

Argentyna, Buenos Aires, Alejandro Maria de Aguado 2870, C 1425 CEB

Tel. dyżurny: +54 11 4808 1700

Faks: +5411 4808 1701

buenosaires.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.buenosaires.msz.gov.pl

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home