0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Żeglowanie

Żeglowanie

Nie ma chyba piękniejszego widoku niż żaglówka na wodzie. Zwłaszcza, gdy żagle pracują, a jacht mknie w pełnym przechyle !

Seszele na pokładzie jachtu

Seszele to słowo klucz. Przywodzi na myśl błogi wypoczynek, rajską plażę i luksus. Ocean już bardziej błękitny być nie może, plaże - bardziej rajskie, a kokosy - większe !

od 3900
 • Rekomendowane terminy
 • sty29° 23°
 • lut29° 24°
 • mar30° 24°
 • kwi30° 24°
 • maj29° 25°
 • cze28° 24°
 • lip27° 23°
 • sie27° 23°
 • wrz28° 24°
 • paź29° 23°
 • lis29° 23°
 • gru29° 23°
 • Seszele na pokładzie jachtu - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Lecimy jednymi z najbardziej luksusowych linii lotniczych na świecie - Emirates Airlines z przesiadką w ich macierzystym porcie lotniczym - Dubaju.

 • Seszele na pokładzie jachtu - Dzień 2 b

  Dzień 2

  Rankiem lądujemy na seszelskim lotnisku Mahé. Udajemy się do położonej o kilka kilometrów mariny, gdzie czeka na nas nasz katamaran. Po zadomowieniu się na jachtach wypływamy w stronę wyspy Praslin. Po ok. 4 godzinach płynięcia docieramy do wyspy. Może ktoś ma ochotę ponurkować?

 • Seszele na pokładzie jachtu - Dzień 3 c

  Dzień 3

  Po prawdziwym żeglarskim śniadaniu wyruszamy w głąb wyspy Praslin na zwiedzanie Parku Vallée de Mai, znajdującego się on na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park jest ścisłym rezerwatem palmy kokosowej tzw. Coco de Mer. Jej nasiona - kokosy - są przeogromne, mogą osiągnąć wagę do 25 kg, ale ich osobliwość polega na tym, że owoce żeńskie kształtem przypominają dorodne kobiece pośladki, natomiast owoce męskie są kopią męskiego fallusa. Mieszkańcy wyspy chętnie powołują się tutaj na legendę, według której to tutaj Ewa miała kusić Adama. W pustych pniach palm znajdują się sztuczne wylęgarnie drugiego skarbu Vallée de Mai - papugi Black Parrot.

 • Seszele na pokładzie jachtu - Dzień 4 d

  Dzień 4

  Na przyjemnych podmuchach od rufy obieramy kurs na wyspę La Digue. Słynie ona ze swoich plaż i lasów tropikalnych. Najsłynniejsza plaża Anse Source d' Argent z charakterystycznymi "porozrzucanymi" na niej skałami granitowymi, przypominającymi dzieła sztuko nowoczesnej i pochylającymi się nad nimi palmami, uchodzi za jedną z najpiękniejszych na świcie. Jest najczęściej fotografowaną, pocztówkową plaża Seszeli. La Digue jest przykładem tego, jak wyglądały Seszele zanim przybył na nie człowiek. Nie ma tam asfaltowych dróg i tylko kilka samochodów zakłóca ciszę. Głównym środkiem transportu jest rower lub wołowy zaprzęg. Niemal cała wyspa otoczona jest rafą koralową, co sprawia, że przypływające tu promy i łodzie mogą cumować tylko w jednym miejscu - zlokalizowano tu jedyny port wyspy.

 • Seszele na pokładzie jachtu - Dzień 5 e

  Dzień 5

  Kolejnego dnia przypływamy na wyspę Curieuse. Wzdłuż plaży w zielonkawej, kryształowej wodzie ciągnie się rafa koralowa. Na plaży z pewnością powita nas stado ponad 100- letnich żółwi, które są znakiem rozpoznawczym wyspy i funkcjonuje tu mała stacja badawcza tych zwierząt. Cała wyspa ma powierzchnię ok. 3 km 2. Ze względu na czerwony kolor ziemi początkowo nosiła nazwę Czerwonej Wyspy. Nazwa została zmieniona w XVIII w przez Francuzów i tak zostało do dziś. Ciekawostką jest również fakt, że w XIX wieku było to miejsce zsyłki dla trędowatych.

 • Seszele na pokładzie jachtu - Dzień 6 f

  Dzień 6

  Ten dzień spędzimy na samych przyjemnych czynnościach ! Zrzucamy kotwicę w jednej z przepięknych zatoczek i cieszymy się tymi rajskimi klimatami. Każdy robi na co ma ochotę: pływamy, nurkujemy, opalamy się. Amatorzy wędkowania mają za zadanie upolować świeże ryby na dzisiejszy obiad :) Wieczorem przypływamy do mariny w Mahé.

 • Seszele na pokładzie jachtu - Dzień 7 g

  Dzień 7

  Po śniadaniu w marinie oddajemy jacht. Zapraszamy na spacer po miasteczku Mahé Na koniec naszej żeglarskiej przygody zapraszamy na pożegnalny obiad w kreolskiej restauracji. Pełni wrażeń, na podsumowanie tych wspólnych kilku dni, usiądziemy po raz ostatni w portowej knajpce by skosztować lokalnych przysmaków. Wieczorem - transfer na lotnisko i wylot do Polski, z przesiadką w Dubaju.

Wycieczka na Seszele - cena, koszt, atrakcje

Rejs na Seszelach  - czy można wymarzyć sobie bardziej bajeczne wakacje?  Przed nami kilka fascynujących dni, które wypełniać będzie błękit oceanu, widok przepięknych plaż,  spotkania z dziką przyrodą i gościnnymi mieszkańcami.  

Seszele to raj dla amatorów wszelkich sportów wodnych: surfingu, wędkarstwa, nurkowania a przede wszystkim - ŻEGLOWANIA. To najlepszy sposób na zwiedzanie archipelagu, ponieważ okryte zatoczki i malownicze bezludne wysepki dostępne są tylko od strony wody !

Zapraszamy na rajskie wakacje na pokładzie katamaranu. Są to bardzo prestiżowe jachty - w porównaniu z jachtami jednokadłubowymi są bardziej stabilne, małe zanurzenie pozwala na komfortową żeglugę w płytszych rejonach i kotwiczenie w płytkich zatokach niedostepnych dla zwykłych jachtów.
Bardzo ważną zaletą jest też komfort użytkowania - katamarany są przestronne wewnątrz i na zewnątrz.
Pomiędzy kadłubami, na dziobie rozciągnięta jest duża siatka - na której może jednocześnie przebywać kilka osób, chłodząc sie w morskiej bryzie.  

Podczas rejsu jacht staje sie naszym domem: na nim nocujemy w dwusosobowych kabinach, przygotowujemy część posiłków - ponieważ każdy jacht wyposażony jest w niezbędny do gotowania sprzęt. 

Wszystkie nasze rejsy obywają się pod opieką młodych i dynamicznych skiperów z niezbędnymi uprawnieniami, dużym doświadczeniem i bardzo dobrą znajomością tutejszych akwenów. Od uczestników nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie.

Na jachcie bezpieczeństwo i komfort uczestników to podstawa, dlatego zawsze przed wypłynięciem skiper szkoli uczestników z zasad bezpieczeństwa na jachcie. Korzystamy również z bezpiecznych, zadbanych i serwisowanych jachtów, zawsze zaopatrzonych w niezbędny sprzęt ratunkowy.

Charakterystyczna specyfika żeglarskich rejsów morskich zachęca, aby wykorzystywać go dla budowania zespołów. Żeglarstwo pomaga w lepszym poznaniu siebie i innych członków zespołu a szkolenia i treningi przygotowywane w trakcie rejsów firmowych wspomagają ten proces. Nikt nie wie, co to znaczy zgrany i skuteczny zespół tak dobrze, jak żeglarze. Wszyscy mają jeden cel. Żeglowanie to praca grupowa - zmusza do współpracy, nie znosi indywidualności i podejmowania nieprzemyślanych decyzji- mogą się skończyć tragicznie w skutkach. Podobnie jest w firmie. Aby odniosła sukces, wszyscy pracownicy muszą grać w jednej drużynie mając jeden jasno nakreślony cel.

Podczas rejsów dla firm, każdy z załogantów ma przydzielone zadania od których wykonania zależy dobro pozostałej części zespołu.
- jeżeli zaopatrzeniowiec nie zapewni wyżywienia- wszyscy będą głodni
- jeżeli osoba odpowiedzialna za wodę nie napełni zbiorników przed wyjściem z portu lub nie zdobędzie wody na wyspie...wszyscy to odczują
- jeżeli wachta pływająca nie będzie pilnowała trasy i dokładnie płynęła wyznaczonym kursem przegracie
- jeżeli kłopoty Waszego kolegi będą Waszym zmartwieniem i wspólnie pokonacie problem wygracie
- jeżeli cel grupy będzie celem jednostki staniecie się silnym zespołem gotowym by odebrać nagrodę
 
Wspólne przebywanie na jachcie przez kilka dni, wymusza nowe dla niektórych umiejętności jak kompromis i wspólne działanie w rozwiązywaniu ciągle powstających problemów i zagadek. Żeglarstwo jako sport zespołowy, realizowany w specyficznych warunkach morskich, pozwala na szybkie przełamanie biurowych barier oraz integrację zespołu poprzez wspólną pracę na jachcie. Dobra praktyka morska promuje i kształtuje takie cechy jak: umiejętność współpracy i organizacji, komunikacji i kierowania zespołem, otwartość i szybkość działania, zaufania i polegania na sobie. A więc te, które są niezbędne również w działalności biznesowej.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: Seszele - państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, ok. 1600km od wybrzeży Afryki, położone na północny wschód od Madagaskaru. Pobliskie państwa i terytoria zamorskie to Mauritius i Reunion na południe oraz Malediwy na północny wschód.

stolica: Victoria

powierzchnia: 455 km2

ludność: ok. 87 tys.

waluta: rupia seszelska

język: kreolski seszelski, francuski, angielski

strefa czasowa: UTC +4

religia: katolicyzm

wiza: nie wymagana do 90 dni/ potrzebny paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A i B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej, państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Nairobi (Kenia).

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Kenii

Kenia, Nairobi, 58 Red hill Road off Limuru Road, 00100 Nairobi

Tel.: + 254 20 712 00 21 Tel.: + 254 20 712 00 20 Tel.: +254 20 712 00 19

Tel. dyżurny: +254 713 816 166 Faks: + 254 20 712 01 06

nairobi.seretary@msz.gov.pl

www.nairobi.msz.gov.pl

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home