0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Niemcy - weekend w Berlinie

 • Liczba dni: 3 dni
 • Aktywność:
 • Region: Niemcy
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 2h

Brama Brandenburska, Reichstag, Pałac Charlottenburg i Wyspa Muzeów - to tylko niektóre z zabytków, które kryje w sobie Berlin. To wspaniałe miasto przygotowało dla zwiedzających mnóstwo atrakcji. Wieczorem czeka na Państwa szalona zabawa do białego rana w jednym ze słynnych berlińskich klubów albo klimatyczny spacer po uliczkach tego miasta.

od 2000
 • Rekomendowane terminy
 • sty2° -3°
 • lut3° -2°
 • mar8° 0°
 • kwi13° 4°
 • maj19° 8°
 • cze22° 12°
 • lip24° 13°
 • sie23° 13°
 • wrz19° 10°
 • paź13° 6°
 • lis7° 2°
 • gru3° -1°
 • a

  Dzień 1 - Wyjazd z Polski

  W godzinach południowych wylatujemy samolotem z Polski. Po przylocie do Berlina od razu rozpoczynamy zwiedzanie. Na początku jedziemy pod Bramę Brandenburską, która jest symbolem tego miasta. Powstała pod koniec VIII wieku i to właśnie jej wizerunek możemy zobaczyć na rewersach monet 10, 20 i 50 eurocentów, jako symbol zjednoczenia państwa niemieckiego. Następnie przespacerujemy się po parku Großer Tiergarten, gdzie znajduje się słynna niemiecka Kolumna Zwycięstwa. Wieczorem jedziemy do hotelu, w którym będziemy mieszkać podczas naszego pobytu w Berlinie. Jemy w hotelu kolację, a potem udajemy się na nocleg.

 • b

  Dzień 2 - Reichstag, Pałac Charlottenburg

  Rankiem jemy w naszym hotelu śniadanie.Ten dzień zaczniemy od rejsu po Szprawie. Płynąc powoli statkiem będziemy mogli z zupełnie innej perspektywy przyjrzeć się temu pięknemu miastu. Po drodze będziemy obserwować m.in. Reichstag ze szklaną kopułą, katedrę oraz wyspę muzeów z zabytkowymi budowlami pochodzącymi z XIX wieku. Następnym punktem podróży, który każdy turysta musi koniecznie odwiedzić w Berlinie, jest Reichstag, czyli siedziba niemieckiego Bundestagu. Miejsce to zwraca uwagę dzięki szklanej kopule o imponujących rozmiarach - ma ona ponad 23 metry wysokości i wagę 800 ton, a panorama miasta oglądana właśnie przez tę kopułę to niezapomniany widok. Po zwiedzeniu w Reichstegu zatrzymamy się w jednej z berlińskich restauracji na obiad. Później zwiedzimy Wyspę Muzeów, gdzie znajduje się Muzeum Pergamońskie, Stare Muzeum, Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum, a także Stara Galeria Narodowa. Na zwiedzających ogromne wrażenie z pewnością zrobią liczne eksponaty np. zrekonstruowana Świątynia Ateny i wiele innych obiektów. Wieczorem wracamy do hotelu na kolację. Świetnym sposobem na spędzenie wieczoru będzie udanie się do któregoś z modnych klubów, z jakich słynie Berlin, ewentualnie na spokojny spacer po mieście.

 • c

  Dzień 3 - Pałac Charlottenburg, Wieża Telewizyjna

  Po zjedzeniu śniadania i wykwaterowaniu z hotelu szybko powracamy do zwiedzania, w końcu mamy jeszcze tyle do zobaczenia! Pierwszym miejscem, które odwiedzimy będzie Pałac Charlottenburg, jest to wspaniała rezydencja, pochodząca jeszcze z czasów Hohenzollernów. Pałac ten powstał pod koniec XVII wieku, a jego wystrój zachwyca połączeniem stylów baroku i rokoka. Szczególną uwagę należy zwrócić na wspaniałe ogrody tej rezydencji. Następnie wyruszymy na Wieżę Telewizyjną, znajdującą się na Alexanderplatz. Każdy turysta przebywający w Berlinie powinien ją odwiedzić, bo jest to tradycyjny punkt widokowy. Po wjechaniu na sam szczyt wieży można się rozkoszować pięknym widokiem z góry na całe miasto. Później zrobimy sobie przerwę na obiad w jednej z restauracji,oferującej typowe niemieckie potrawy. Po zwiedzeniu najważniejszych i najpiękniejszych zabytków miasta czas na chwilę relaksu, w czasie wolnym można wyruszyć na podbój licznych sklepów, z których Berlin jest doskonale znany. Zatrzymamy się przy Friedrichstraße, gdzie znajduje się szereg ogromnych centrów handlowych, w których znaleźć możemy ogromny asortyment. To także ostatnia szansa na zakupienie pamiątek. Wieczorem wyjeżdżamy do Polski.

Wyjazd integracyjny Niemcy - Berlin

Każdy powinien chociaż raz w życiu odwiedzić Berlin. W porównaniu do innych europejskich stolic zadziwia ogromną liczbą zabytków, które możemy tam zobaczyć. Brama Brandenburska, Reichstag, Pałac Charlottenburg i Wyspa Muzeów - to tylko niektóre z nich, które kryje w sobie to miasto. Znaleźć tam możemy także liczne opery, muzea, orkiestry i teatry. Można wiec uznać, że Berlin jest to kulturalna stolica całych Niemiec. 

Poza wspaniałą architekturą Berlin przyciąga turystów swoim zabawowym charakterem:  wieczorami można szaleć do białego rana w jednym ze słynnych berlińskich klubów. Dla ceniących spokojniejszą formę spędzania czasu, wieczorem atrakcją może klimatyczny spacer po uliczkach tego miasta.

Berlin staje się coraz częściej celem weekendowych wypadów. Wynika to z pewnością z tego, że to piękne miasto nie tylko leży dość niedaleko od Polski, ale w dodatku znajduje się tam mnóstwo wspaniałych miejsc, które tylko czekają, by je odkryć. Podczas naszej wycieczki postaramy się na własne oczy zobaczyć jak najwięcej takich miejsc, by poczuć prawdziwy klimat Berlina. Odwiedzimy między innymi Wyspę Muzeów, czyli jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata, obejmujący: Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Starą Galerię Narodową, Nowe Muzeum oraz Stare Muzeum. W zbiorach Wyspy Muzeów znajdują się głównie eksponaty archeologiczne np. Bram Isztar oraz dzieła sztuki z XIX wieku. Zwiedzimy także Reichstag, siedzibę niemieckiego Bundestagu, zbudowaną w neorenesansowym stylu w latach 1884-1894 i Pałac Charlottenburg, największy pałacowy kompleks we współczesnym Berlinie, perłę niemieckiego baroku, miejsce to zachwyca przede wszystkim pięknymi i zadbanymi ogrodami. Wjedziemy również na sam szczyt Wieży Telewizyjnej, która ma 368 m wysokości, dzięki czemu można z niej zobaczyć cały Berlin.

Świetną zabawą będzie z pewnością rejs po Szprawie i kończąca naszą wyprawę wizyta w ogromnych centrach handlowych, w których znaleźć możemy prawie wszystko, o czym tylko możemy zamarzyć.

Oprócz pięknych miejsc, które należy tam odwiedzić, nie można zapomnieć, że Berlin ma również  do zaoferowania niezwykłe bogactwo rozkoszy kulinarnych. Znajdziemy tam ponad 7 tysięcy restauracji! Będąc w Berlinie koniecznie trzeba spróbować takich tradycyjnych potraw jak golonka z kapustą kiszoną czy grillowana niemiecka kiełbasa podawana z curry. Berlin oferuje także własne, wyśmienite marki piwa, które zazwyczaj podaje się w szklanych pucharkach z dodatkiem soku malinowego albo zielonego - leśnego.

Hotel, w którym się zatrzymamy zapewnia nam wyżywienie - śniadanie oraz obiadokolację.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: państwo federacyjne położone w zachodniej i środkowej Europie. Graniczą z Danią, Polską, Republiką Czeską, Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią

stolica: Berlin

powierzchnia: 357 340 km2

ludność: około 80 mln mieszkańców

waluta: euro

język: niemiecki

religia: katolicyzm, protestantyzm

strefa czasowa: UTC +1 – zima; UTC +2 - lato

wiza: nie potrzebna do 90 dni pobytu; paszport/dowód osobisty

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec

Niemcy, Berlin, Lassenstr. 19-21, 14193Tel.: +49 1637887676 Tel.:+49 30 22 313 201

Tel. dyżurny: +49 30223130 Faks: +49 3022313155

berlin.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.berlin.msz.gov.pl

Telefon dyżurny po godzinach pracy placówki: + 49 1637887676

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home