0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Żeglowanie

Żeglowanie

Nie ma chyba piękniejszego widoku niż żaglówka na wodzie. Zwłaszcza, gdy żagle pracują, a jacht mknie w pełnym przechyle !

Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji

Wybrzeże Adriatyku, pełne pięknych plaż i usiane setkami wysp, daje możliwość zorganizowania wyprawy atrakcyjnej zarówno dla tych, którzy łakną przygody, jak i dla osób nastawionych na relaks. Gorące słońce i morze w kolorze nieba, co roku przyciągają tysiące amatorów sportów wodnych, a urokliwe i pełne ciekawych zabytków nadmorskie miasteczka nie pozwalają się nudzić nawet najbardziej wymagającym miłośnikom zwiedzania. Chorwacja jest dla żeglarzy rajem: ciepłe i czyste morze, dobra pogoda, wydłużony do prawie siedmiu miesięcy sezon żeglarski, urozmaicone, pełne zatok i wysepek wybrzeże sprawiają, że żeglowanie tu jest zawsze wspaniałym żeglarskim przeżyciem !

od 2500
 • Rekomendowane terminy
 • sty32° 23°
 • lut32° 24°
 • mar33° 24°
 • kwi31° 24°
 • maj29° 23°
 • cze29° 21°
 • lip28° 20°
 • sie28° 20°
 • wrz29° 21°
 • paź30° 22°
 • lis31° 23°
 • gru32° 23°
 • Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji - 1.Trogir a

  1.Trogir

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa, następnie przelot do Chorwacji i transfer z lotniska do mariny początkowej. Nasza magiczna podróż rozpocznie się w Trogirze - mieście portowym na wybrzeżu Morza Adratyckiego. Jego zabytkowa część leży na małej wyspie połączonej ze stałym lądem mostem. Z lotu ptaka Trogir wygląda jak zamek na wodzie. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i może poszczycić się mianem jednego z najpiękniejszych miast Dalmacji. Imponujące wrażenie sprawia ogólny widok miasta: jego wąskie uliczki, białe domki i gościnnie otwarte restauracje są świetnym miejscem na spacer i odpoczynek po całym dniu żeglugi. Najciekawszymi zabytkami są katedra św. Lovro, renesansowa kaplica św. Iwana oraz ratusz. Trogir to urocze miasto, otoczone morzem, wśród śródziemnomorskiej roślinności. Tutejsza marina zapewnia kompleksową obsługę jachtów.

 • Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji - 2.Split b

  2.Split

  Split posiada charakterystyczny klimat cichego, nadmorskiego miasteczka. Cały zachodni brzeg półwyspu to wielki, leśny, górski park. Wysokie nadbrzeżne góry i błękit wody stanowią wyjątkowo piękne tło dla rejsu morskiego. Split słynie z pięknych zachodów słońca. Ta wspaniała gra kolorów na niebie spowodowana jest usytuowaniem miasta - od południa morze, a od północy wysokie góry. Istnieje legenda, że Bóg, stwarzając świat, zapomniał o Chorwacji. Kiedy jakiś Chorwat upomniał się o Boga w tej sprawie, ten dał mu piękny kawałek ziemi, który pierwotnie planował zachować dla siebie. Obok walorów naturalnych, warto Split odwiedzić także ze względu na architekturę. Posiadające przepiękną starówkę miasto, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 • Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji - 3.Brac c

  3.Brac

  Z górami Vidora wyspa Brac jest najwyższą wyspą na Adriatyku oraz trzecią największą wyspą spośród wysp chorwackich. Najwyższym punktem wyspy jest Vidova Gora (778 m). Największą miejscowością natomiast jest Superat, miasteczko położone wśród malowniczych gajów oliwnych i lasów, słynące przede wszystkim z pięknych plaż zapewniających doskonałe warunki do letniego wypoczynku. Inne miejscowości na wyspie to: Sumartin, Selca, Bol, Blaca, Milna. W Bolu znajduje się najokazalsza drobnożwirowa plaża na całym wybrzeżu wyspy - Zlatni Rat (Złoty Przylądek, Złoty Róg). Na wyspie znajduje się kilka małych plaż piaszczystych, na szczególną uwagę zasługuje zatoka Lovrečina na północnym wybrzeżu wyspy.

 • Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji - 4.Hvar d

  4.Hvar

  Wyspa położona w południowej Dalmacji jest jedną z najpiękniejszych wysp chorwackich. Jest to również jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Chorwacji. Z tego powodu nosi nazwę Chorwackiej Madery. Największą miejscowością na wyspie jest Hvar, gdzie znajduje się najstarszy z zachowanych w Europie teatr (pochodzący z 1612 roku). Liczne zabytki, wyśmienite wino, bajeczne krajobrazy, niezwykłe zatoczki z krystalicznie czystą wodą zachwycają turystów i sprawiają, że Ci z wielką chęcią ponownie tu wracają. Wyspa Hvar nazywana jest również lawendową wyspą, ponieważ to właśnie na tej wyspie znajdują się największe w Chorwacji uprawy lawendy.

 • Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji - 5.Vela Luka e

  5.Vela Luka

  Miasto portowe położone nad zatoką o tej samej nazwie na zachodnim krańcu wyspy Korcula. Kiedyś zamieszkałe było przez Greków i Ilirów, o czym świadczą liczne wykopaliska archeologiczne. W czasach antycznych miasto nie odgrywało większej roli, jego rozwój rozpoczął się w XIX wieku. Vela Luka pełniła najpierw rolę portu, potem była osadą rybacką, a dziś jest popularnym letniskiem. Na terenie miasta znajdują się liczne hotele, pensjonaty i apartamenty do wynajęcia. Infrastruktura turystyczna obejmuje oczywiście także marinę. Przystań umożliwia połączenia promowe m.in. ze Splitem, jak również z wyspami Hvar i Mljet.

 • Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji - 6.Vis f

  6.Vis

  Jedna z najbardziej oddalonych wysp z grupy wysp Centralnej Dalmacji z najwyższym punktem Hum (587 m). Położona jest 45 km od lądu, a od wyspy Hvar oddziela ją 18 kilometrowy kanał Viski. Największe ze wszystkich chorwackich wysp nasłonecznienie, bajeczne plaże, niezwykła Błękitna Grota na sąsiedniej wyspie Bisevo oraz warunki sprzyjające kąpielom aż do końca września, co roku przyciągają dużą liczbę turystów.

 • Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji - 8.Solta g

  8.Solta

  Wyspa położona w archipelagu wysp Dalmacji centralnej, ok. 15 km na południe od Splitu, której najwyższym wierzchołkiem jest Vela Straża (211 m). Od lądu oddziela ja kanał Split natomiast od wyspy Bracz oddzielona jest cieśniną Splitska vrata. Do największych zatok wybrzeża północnego należą Rogacz i Neczujam. Na zachodnim wybrzeżu natomiast leży zatoka Maslinica. Główne atuty wyspy to kryształowo czysta woda, szmaragdowe morze, niezwykłe zatoczki, plaże oraz bujna roślinność.

 • Chorwacja - rejs jachtem pośród uroczych wysp środkowej Dalmacji - 7.Bisevo h

  7.Bisevo

  Wyspa położona w archipelagu wysp Centralnej Dalmacji, w odległości 5 km od wyspy Vis z najwyższym punktem Strazenica 239 m. Centralną część wyspy pokrywają żyzne gleby, północną natomiast lasy sosnowe, pozostała część wyspy jest skalista. Mieszkańcy zajmują się głównie uprawą winorośli oraz rybołówstwem. Główną atrakcją wyspy jest Niebieska Jaskinia zwana Modra Špilja, która dostępna jest wyłącznie łodziami od strony morza. W słoneczne dni, promienie słońca dostają się dolnym, podwodnym otworem i rozświetlają jaskinię niebieskim światłem. Jaskinia ma 18 m długości, 6 m głębokości i 6 m wysokości. Bisevo to ostatnia z wysp, którą odwiedzimy podczas naszego malowniczego rejsu.

Wycieczka na Chorwację - cena, koszt, atrakcje

Chorwacja to malownicze średniowieczne miasteczka i porty, piękne nadmorskie krajobrazy, wspaniałe plaże, tawerny z pysznymi potrawami kuchni śródziemnomorskiej i winem, jak również wyjątkowo gościnni i pozytywnie nastawieni mieszkańcy!

Chorwacja to kraj przepięknych krajobrazów - obok błękitnego wybrzeża Adriatyku, egzotycznych palm współistnieją wysokie szczyty Velebitu i malownicze kaniony Paklenicy. Bogactwo cudów natury jest tu nader imponujące, o czym świadczy przede wszystkim fakt, iż duża część parków przyrody i innych zabytków została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Obok bogactw naturalnych, Chorwacja posiada również świetnie rozwiniętą bazę noclegową oraz gastronomiczną.

Nasz tygodniowy rejs będzie odbywał się pomiędzy uroczymi miejscowościami środkowej Dalmacji, a jego początkiem będzie miasto Trogir. Środkowa Dalmacja to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Chorwacji. Największym miastem, a zarazem stolicą jest Split, niegdyś posiadłość cesarza Dioklecjana. Śródziemnomorski klimat to gwarancja udanego wypoczynku! Nasza trasa poprowadzi przez: Trogir, Split, Brac, Hvar, Vela Luka, Vis, Solta i Bisevo.

Środkowa Dalmacja to nie tylko świetna infrastruktura, ale również bogata oferta rozrywek. Oczywiście znajdzie się też coś dla miłośników spokoju! To właśnie dla takich osób idealne będą zaciszne miasteczka i spokojne puste plaże...

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home