Objazdówka
Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.
Chiny, Pekin - miasto kontrastów
Zapraszamy do magicznego miejsca, gdzie futurystyczne budowle sąsiadują z zespołami tradycyjnych chińskich hutongów niskich budynków stanowiących esencję starego Pekinu.
- Rekomendowane terminy
- sty2° -9°
- lut4° -7°
- mar11° -1°
- kwi20° 7°
- maj26° 13°
- cze30° 18°
- lip31° 22°
- sie30° 20°
- wrz26° 14°
- paź19° 7°
- lis10° 0°
- gru3° -7°
-
a
Dzień 1 – W drodze do stolicy Orientu
Pierwszy dzień przygody zaczynamy od zbiórki na lotnisku Chopina w Warszawie. Cała podróż na miejsce zajmie około 19 godzin, a więc w drogę!
-
b
Dzień 2 – Witamy w Pekinie
Po przylocie następuje transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas by rozprostować nogi i zebrać siły na przywitanie się z miastem. Po odpoczynku ruszamy w miasto. Na początek zwiedzanie najstarszej części miasta, wizytówki tradycyjnego Pekinu. Poruszać się będziemy zwyczajowym w tym rejonie środkiem transportu - rikszami. Na koniec dnia powrót do hotelu, gdzie czekać będzie sycący posiłek.
-
c
Dzień 3 – Niech ogarnie Cię spokój…
Kolejny dzień w tej bajkowej krainie zaczynamy od śniadania i zbiórki. Następnie wyruszamy do samego centrum Pekinu. To tutaj znajduje się owiany legendą, jeden z największych placów na świecie - Tienanmen, czyli plac Niebiańskiego Spokoju. To tutaj odbywały się niegdyś ważne państwowe zgromadzenia. Plac ten określany jest też jako świadek najważniejszych historycznych wydarzeń. Na miejscu zwiedzamy również Muzeum Narodowe Historii Chin i mauzoleum Mao Tse-tunga, które zbudowano w 1976 roku. Dalej kierujemy się do Bramy Niebiańskiego Spokoju, która zaprowadzi nas prosto do niekwestionowanej perły wśród tutejszych zabytków, a mianowicie do Zakazanego Miasta. Znajduje się tam Muzeum Pałacowe, które stanowiło niegdyś Pałac Cesarski - siedzibę ostatnich dynastii chińskich Ming. Podczas zwiedzania przewidziany jest obiad składający się z tradycyjnej chińskiej kuchni.
-
d
Dzień 4 – Czy widać go z kosmosu?
Całodniowa wycieczka obejmująca zwiedzanie niewątpliwie największej atrakcji w Chinach. Mowa oczywiście o Chińskim Murze. Mówi się, że ta monumentalna budowla widoczna jest z kosmosu. Aż trudno jest uwierzyć, że owa największa budowla obronna świata nie jest dziełem boskim, a wynikiem pracy człowieka. Oprócz samego zwiedzania przewidziana jest również podróż kolejką linową, która dostarczy dodatkowych wrażeń. Następnie przejście Drogą Kamiennych Postaci znaną też jako Aleja Duchów - ale spokojnie, raczej nie spotkamy tam żadnego. Po pysznej obiadokolacji - powrót do hotelu.
-
e
Dzień 5 – Jesteśmy w Niebie
Kolejnym ważnym punktem wycieczki będzie odwiedzenie Tianatan - Świątyni Niebios. Ta ogromna budowla ma 30 metrów średnicy i tyleż samo wysokości. Nie jest to jednak tylko jeden budynek, a cały kompleks budynków taoistycznych mających charakter sakralny. W najświętszym miejscu całego kompleksu będzie można zobaczyć Okrągły Ołtarz, na którym cesarz składał ofiary. Po wielkiej dawce architektonicznych wrażeń do zwiedzania zostanie jeszcze miejsce gdzie znajdują się obiekty olimpijskie - w tym wspaniały i majestatyczny stadion zwany Ptasim Gniazdem.
-
f
Dzień 6 – Jeszcze więcej architektury
Rezydencje, altany, pawilony i niekończące się ogrody - tak opisać można Pałac Letni (Yiheyuan). Znajduje się tu łącznie ponad 3 tysiące przeróżnych obiektów. Stanowiący miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing jest jednym z piękniejszych miejsc w Pekinie. Zapowiada się więc długie zwiedzanie. Po wędrówce przez cesarskie włości czas na obiad i powrót do hotelu.
-
g
Dzień 7 – Jak ten czas szybko leci
Niestety przygodę czas zakończyć. Zbieramy się na lotnisko i lecimy do Warszawy.
-
h
Dzień 8 - Witamy w Warszawie
Po przyjemnym locie lądujemy w stolicy Polski.
Wyjazd integracyjny Chiny, Pekin
Zastygłe w tradycji miejsca na tle tętniących życiem metropolii, idealnie definiują ten orientalny zakątek. Niezwykle ciekawa i zapierająca dech w piersiach architektura to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie oferuje nam stolica Chin - Pekin. Bogata kultura i fascynująca historia, która od dawien dawna przyciąga mieszkańców Starego Kontynentu, teraz jest na wyciągnięcie ręki!
Pekin – jest drugim, co do wielkości miastem w Chinach i liczy ponad 7 milionów mieszkańców. Jest miastem rozległym i niezwykle zróżnicowanym. Obok nowoczesności możemy znaleźć tutaj esencję tradycyjnej, zakorzenionej w historii kultury. Atrakcjom nie ma końca. Nieskończona ilość zabytków pozwala nasycić oko pasjonatom architektury.
Plac Niebiańskiego Spokoju (plac Tiananmen) - jest to wielki plac w centrum Pekinu, przed Zakazanym Miastem. Największy publiczny plac na świecie. Na rozległym, mierzącym 800 metrów placu znajdują się dwa centralne obiekty. Po pierwsze 38-metrowy pomnik Bohaterów Ludu oraz mauzoleum Mao Zedonga. Plac oświetlony jest wysokimi latarniami. Na zachodniej części placu znajduje się Wielka Hala Ludowa, natomiast na wschodniej – Chińskie Muzeum Narodowe.
Chiński Mur – to zdecydowanie największa budowla obronna świata położona w północnych Chinach. Biegnie od miejscowości Shanhaiguan nad Zatoką Liaotuńską na wschodzie, przez Mongolię Wewnętrzną, do przełęczy Jiayuguan w górach Qilian Shan, w pobliżu miasta Yumen na zachodzie.
Yiheyuan (Pałac Letni) - kompleks parkowo-pałacowy stanowiący miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing, położony w Pekinie. Centralnym punktem Yiheyuanu jest Wzgórze Długowieczności oraz sztuczne jezioro Kunming. Cały kompleks liczy 70 tysięcy metrów kwadratowych zabudowanej przestrzeni z licznymi ogrodami, altankami, pawilonami, galeriami i klasycznymi rezydencjami (łącznie ponad 3 tys. obiektów). Nazwa Yiheyuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii.
Świątynia Nieba - kompleks sakralnych budowli taoistycznych, który rozciąga się w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
położenie: państwo znajduje się w Azji Wschodniej, obejmuje historyczne Chiny (bez Tajwanu) oraz Tybet i inne ziemie w Azji Środkowej zamieszkane przez 56 grup etnicznych. ChRL graniczy z państwami: Afganistan, Bhutan, Indie, Kazachstan, Kirgistan, Korea Północna, Laos, Mjanma, Mongolia, Nepal, Pakistan, Rosja, Tadżykistan, Wietnam.
stolica: Pekin
powierzchnia: 9 596 960 km2
ludność: ok. 1.3 miliarda mieszkańców
waluta: 1 yuan
język: mandaryński
religia: bez religii (52,2%), religie chińskie (21,9%), buddyzm (18,2%)
strefa czasowa: UTC +8 (nie ma czasu letniego)
wiza: potrzebna wiza i paszport
szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Chińskiej Republice Ludowej
Chińska Republika Ludowa, Pekin, 1 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600
Tel.: +861065321235 (w godzinach pracy placówki)
Tel. dyżurny: + 8613810175087 (po godzinach pracy placówki)
Faks: + 861065321745
pekin.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.pekin.msz.gov.pl
Alternatywne wyprawy
- Brak ofert spejniających podane kryteria.