0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Cruiser

Cruiser

Rejs tymi luksusowymi statkami to prawdziwa przyjemność. Na cruiserze nawet zdeklarowany minimalista pokocha przepych

Antarktyda- rejs przez krainę lodu

Kiedyś o wyprawach na Antarktydę, można było jedynie poczytać w książkach przygodowych. Dziś i ty możesz zasmakować smaku tej niezwykłej wyprawy na wyjeździe incentive

od 11000
 • Rekomendowane terminy
 • sty0° -20°
 • lut1° -19°
 • mar-5° -25°
 • kwi-10° -30°
 • maj-13° -36°
 • cze-15° -38°
 • lip-17° -40°
 • sie-18° -39°
 • wrz-15° -38°
 • paź-11° --34°
 • lis-5° -30°
 • gru-2° -26°
 • a

  Dzień 1- Ruszamy na podbój Antarktydy!

  Kiedyś marzenie rodem z filmów przygodowych dzisiaj staje się prawdą. Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, gdzie czekać na nas będzie pilot wycieczki. Przelot do Buenos Aires.

 • b

  Dzień 2:

  Przelot z Buenos Aires do Ushauaia- tzw. "miasta na końcu świata". To najdalej wysunięte na południe miasto zarówno w Argentynie, jak i na całym świecie. Właśnie stąd wyruszymy na naszą polarną ekspedycje. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 • c

  Dzień 3-4:

  Po śniadaniu ruszamy do portu i wsiadamy na statek, który zabierze nas na kilkudniowy rejs. Zaczynamy od przeprawy przez Cieśninę Drake'a. Następnie wpłyniemy w obręb Koła Podbiegunowego. Podczas podróży towarzyszyć nam będą liczne gatunki morskich ptaków: albatrosy, petrele czy fulmary, to tylko niektóre z nich. Popołudniu dnia drugiego powinniśmy dotrzeć do Południowych Szetlandów, gdzie zobaczymy pływające góry lodowe.

 • d

  Dzień 5:

  Dobijamy do wyspy Decepcion, znajdującej się w rejonie Bailey Head. Zobaczymy jedną z największych na świecie kolonię pingwinów antarktycznych- około 10 tysięcy osobników, na pewno zrobi na nas wrażenie. Na wyspie odwiedzimy gorące źródła oraz opuszczona stację wielorybników. Każdy na własnej skórze poczuje klimat rodem z Moby Dick'a. Na wyspie, poza pingwinami występują też inne gatunki zwierząt: mewy dominikańskie, rybitwy antarktyczne czy też nawałniki Wilsona.

 • e

  Dzień 6:

  Kolejny dzień- kolejna przygoda. Dzisiaj czas na Wyspy Orne. Tu również mieszkają pingwiny antarktyczne. Przepiękne widoki rozciągające się na Cieśninę Gerlache'a. Rejs do wysepki Cuverville, która leży niesamowicie blisko Antarktydy. Tutaj zobaczymy inny gatunek pingwinów, będą to pingwiny białobrewe. Następnie czeka nas przeprawa przez Zatokę Paradise, która znana jest na całym świecie z mnóstwa gór lodowych. Być może spotkamy nawet wieloryba!

 • f

  Dzień 7:

  Czas wracać. Przeprawa przez Cieśninę Drake'a. Przypłynięcie do Ushuaia i wyokrętowanie. Nocleg w hotelu.

 • g

  Dzień 8:

  Po śniadaniu ostatni rzut oka na kraniec świata i lecimy do Buenos Aires, skąd polecimy już do Europy.

 • h

  Dzień 9:

  Wróciliśmy. Jesteśmy w Polsce na lotnisku w Warszawie, a jeszcze przedwczoraj widzieliśmy pingwiny w ich naturalnym środowisku... Warto było!

Wyjazd integracyjny Antarktyda

Kiedyś o wyprawach na Antarktydę, można było jedynie poczytać w książkach przygodowych. Następnie wybierali się tam tylko wyspecjalizowani polarnicy. Dziś i ty możesz zasmakować smaku tej niezwykłej wyprawy.

Antarktyda to kontynent o powierzchni 14 mln kilometrów kwadratowych, prawie w całości skuty polarną czapą lodową. Czekają nas tam spotkania z niezwykłymi gatunkami zwierząt. Odwiedzimy na przykład olbrzymią kolonię pingwinów antarktycznych, której liczebność sięga nawet 10 tys. osobników. Podczas całej wyprawy będziemy mieszkać na łodzi, zaopatrzonej w przyjemne kajuty. Pływając od wyspy do wyspy, poza pingwinami, spotkamy też: albatrosy, petrele, fulmary, mewy i rybitwy antarktyczne i wiele wiele więcej. Odwiedzimy słynną Zatokę Paradise i popływamy między górami lodowymi.

Ciekawostki:

- Wyspa Decepcion jest to tak naprawdę krater wulkanu, który został zalany przez morskie wody.
- Pingwiny antarktyczne zwane są też pingwinami maskowymi, ze względu na charakterystyczny wzór na głowie przypominający policyjną czapkę.
- Antarktyda jest jedynym kontynentem, na którego terenie nie ma żadnego państwa.
- Kontynent jest praktycznie niezamieszkany przez ludzi, nie licząc personelu 37 stacji badawczych
- Nazwa pochodzi od greckiego antarktikos- czyli „leżący naprzeciwko północy”

 

OGÓLNE INFORMACJE O REJONIE WYPRAWY: 

Antarktyda leży w strefie wyjątkowo zimnego i wietrznego klimatu glacjalnego, powoduje to między innymi bardzo skąpą szatę roślinną oraz faunę występującą w zasadzie tylko na wybrzeżach i wyspach. Pod powierzchnią Antarktydy występują nieeksploatowane złoża cennych kopalin (węgiel kamienny, rudy żelaza, miedzi, złota, srebra i ołowiu). Jednakże zgodnie z traktatem antarktycznym ich wydobycie nie jest dozwolone. Antarktyda nie posiada połączenia lądowego z żadnym innym kontynentem, najbliżej niej znajduje się Ameryka Południowa. Brzegi Antarktydy oblewane są przez wody trzech Oceanów: Indyjskiego, Spokojnego i Atlantyckiego. Na kontynencie tym znajduje się najsurowszy klimat na całej kuli ziemskiej – polarny i bardzo suchy z wysokim ciśnieniem. Średnia roczna temperatura wynosi od -10°C do -25°C (średnia temperatura w zimie ok. -60 do -70°C oraz -30 do -50°C w lecie). Antarktyda to również miejsce gdzie odnotowano najniższą temperaturę na kuli ziemskiej, wynoszącą -89,2°C. Roślinność cechująca to miejsce jest dość uboga reprezentowana głównie przez mchy, porosty, grzyby oraz kilka gatunków roślin kwiatowych (m.in. trawa śmiałek antarktyczny). Fauna występuję wyłącznie na wybrzeżach morskich i nalezą do nich foki, pingwiny, rybitwy, albatrosy i mewy. W wodach natomiast występują liczne bezkręgowce i ryby. Działalność człowieka na tym kontynencie sprowadza się tu jedynie do prowadzenia stacji naukowych oraz rozwijającej się turystyki.

Antarktyda to kraina lodu, mrozu oraz pingwinów cesarskich. Jest to zdecydowanie miejsce dla odważnych turystów, dla których stanowi wyzwanie jako jedno z ostatnich nieodkrytych miejsc na świecie. Pod względem turystycznym nie jest to tez miejsce bezpieczne ze względu na fakt iż Antarktyda to jeden z najodleglejszych miejsc, co w razie wypadku utrudnia ewentualna akcję ratowniczą. Dodatkowo dochodzą bardzo trudne warunki atmosferyczne. Rosnące zainteresowanie tym kontynentem stanowi niestety też zagrożenie dla tamtejszego ekosystemu. Dlatego też na statkach turystycznych obowiązują specjalne surowe przepisy sanitarne, które mają zmniejszyć ryzyko wprowadzania do lokalnego systemu organizmów obcych. Na brzeg będą mogły wypuszczać pasażerów jedynie małe jednostki, które będą musiały stosować się do szczegółowych wytycznych. Dodatkowo załoga statku musi składać się z oficerów doświadczonych na antarktycznych wodach. Te surowe regulacje mają na celu nie tylko ochronę fauny i flory regionu ale również zapobiec wypadkom z udziałem statków i lodołamaczy. Oprócz rejsów popularne są również loty widokowe, podczas których można podziwiać Antarktydę z góry.

położenie: kontynent znajduje się na półkuli południowej Ziemi, prawie w całości w strefie podbiegunowej. Antarktyda jest jedynym kontynentem, na terenie którego nie ma żadnego państwa. Status Antarktydy jest regulowany przez traktat antarktyczny, który zamroził roszczenia terytorialne. Teren Antarktydy jest praktycznie niezamieszkany przez ludzi, nie licząc personelu 37 stacji badawczych

powierzchnia: 14×106 km² 

stacje polarne na Antarktydzie: Mc Murdo, Amundsen-Scott, Eduardo Frei, Mirnyj, Esperanza, Marambio

wysokość: max: 4892 m n.p.m., Masyw Vinsona, śr.: 2040 m n.p.m., min: 2870 m. n.p.m. pod Lodowcem Byrda

 

Ambasada Rzeczypospolotej Polskiej w Argentynie: 

Argentyna, Buenos Aires, Alejandro Maria de Aguado 2870, C 1425 CEB

Tel. dyżurny: +54 11 4808 1700

Faks: +5411 4808 1701

buenosaires.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.buenosaires.msz.gov.pl

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home