0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Uzbekistan

Uzbekistan

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Uzbekistan to kraj, który zdobywa sobie coraz większe uznanie wśród turystów i staje się coraz częściej wymarzonym celem podróży dla wielu z nich. Jest to miejsce niezwykłe, które z całą pewnością porusza wyobraźnię. Wiele w nim egzotyki oraz niemal baśniowej aury, wspaniałych meczetów, przepysznego chleba oraz życzliwych mieszkańców. Kraj przez którego tereny prowadził Jedwabny Szlak naprawdę warto zobaczyć. Ważniejsze miasta, które znajdowały się na szlaku to Samarkanda, Bukhara, Khiva. Ich historia sięga tysięcy lat wstecz, a do dziś dnia wzbudzają zachwyt wśród przybywających tam licznie turystów. Oprócz bajecznych miast pełnych niesamowitych zabytków , krajobraz tego kraju dopełniają również parki narodowe, pustynia, Nomadowie żyjący w jurtach, wielbłądy oraz olbrzymie pola bawełny. Narodowym daniem jest osh. Jest to danie składające się z ryżu z marchewką, cebulą i baraniną. W poszczególnych regionach danie to może składać się z innych składników np. warzyw i suszonych owoców. Popularne danie uliczne, z którym możemy się spotkać to somsas. Jest to rodzaj dużego pieroga z nadzieniem z mięsa i warzyw. Tradycyjnymi napojami są natomiast wódka i herbata.

Samarkanda znajdująca się na Jedwabnym Szlaku, zachwyca zabytkami kultury islamskiej. Nazywana czasem niebieskim miastem, ze względu na fakt, iż wiele znajdujących się tam zabytków jest w kolorze niebieskim. Miasto liczy sobie 2500 lat co pozwala zaliczyć je do najstarszych miast na świecie. Niegdyś Samarkanda była miastem handlowym i centrum nauki islamskiej. Dziś na tamtejszej starówce możemy podziwiać wieże minaretów oraz kopuły meczetów, znajdujące się w otoczeniu wspaniałych budowli pozostałych po władcy Timurze Chromym. Najważniejszym zabytkiem tego miasta oraz Uzbekistanu jest Registan. Jest to plac otoczony przez trzy medresy, czyli szkoły muzułmańskie, które zostały zachowane w idealnym stanie i są przepięknie zdobione. Plac pomiędzy medresami jest głównym placem zebrań, pełni również funkcję bazaru, a kiedyś był również miejscem gdzie dokonywano egzekucji skazańców. Inne architektoniczne budynki które warto odwiedzić to Bibi-Khanym oraz nekropolia Shah-i-Zinda. W mieście tym znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc godnych uwagi, na których zwiedzanie warto przeznaczyć minimum 2-3 dni.

Bukhara odsłania przed turystami meczety i teologiczne szkoły muzułmańskie, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto jest następnym po Samarkandzie miejskim ośrodkiem turystycznym, jednakże nie tak mocno obleganym prze podróżnych, co stanowi walor dla osób pragnących mniej tłocznych miejsc. Ponadto ilością i bogactwem zabytków nie ustępuje sławnej Samarkandzie. Najważniejsze miejsce w mieście to plac Laib house. W okół niego mieści się wiele restauracji, w których można schronić się przed palącym słońcem. Bukhara słynęła z produkcji dywanów, które kiedyś były rozprowadzane po całej Azji i Europie. Najbardziej zachwycającym obiektem jest Arka – ogromna, kamienna forteca z V wieku.

Kolejnym kameralnym miejscem jest Khiwa. Również tam znajdziemy wspaniałe budowle oraz monumentalne miejskie mury. Natomiast z najwyższej wieży w tamtejszym meczecie, możemy podziwiać widok na pustynię Kyzył-Kum. Na starówce tego miasta pozostało zachowanych ponad 50 historycznych budynków oraz 250 starych, tradycyjnych domów. W części wewnętrznej miasta, Itchan Kala, która jest osłoniona grubymi murami znajduje się 600-letnia islamska zabudowa.

W centrum stolicy warto też zobaczyć Hotel Uzbekistan. Nie jest to budowla, która zachwyca swoim pięknem. Jednakże ta ogromna konstrukcja z betonu i szkła, zbudowana z dużym rozmachem budzi podziw. W gmachu znajduje się 285 pokoi oraz 126 balkonów. Dla chcących zapoznać się z lokalnym kolorytem oraz niepowtarzalną atmosferą targowisk, konieczne jest odwiedzenie Bazaru Czorsu w Taszkiencie. Panuje tam zgiełk, a wśród towarów znajdziemy tam zarówno tekstylia, jak i owoce, wyroby domowe itp. a wszystko to pogrupowane w tematycznych alejkach handlowych. Mimo tego całe miejsce wydaje się autentyczne oraz swojskie.

Poza tym warto pojechać nad Morze Aralskie, którego część basenu wyschła zamieniając się w słoną pustynię. Dziś można pospacerować po dnie wyschłego morza, mijając zardzewiałe już statki, które kiedyś pływały po wodach Morza Aralskiego.

Zaskakującym miejscem jest jezioro Aydar-kul, które powstało pod koniec lat 60 w wyniku potwornej powodzi w Syr-darii. Jest to miejsce niezwykłe, otoczone przez pustkowie, z dzikim brzegiem, na którym znalazło schronienie wiele gatunków zwierząt, ptaków oraz roślin.

 

położenie: państwo położone w Azji Środkowej. Jest krajem podwójnie śródlądowym. Graniczy z Afganistanem, Kazachstanem, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan.

stolica: Taszkent

powierzchnia: 447 400 km2

ludność: ok. 29 mln mieszkańców

waluta: sum

język: uzbecki

religia: islam

strefa czasowa: UTC +5

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień, zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Uzbekistanu

Uzbeksitan, Taszkent, Firdavsiy 66, 100084

Tel.: +998 711208650 Tel. dyżurny: +998 93 501 01 21

Faks: +998 711208651

taszkent.amb.sekretaria@msz.gov.pl

www.taszkent.msz.gov.pl

mail sekretariat:uztasamb@msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home