0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Dominikana

Dominikana

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Dominikana to jedno z najpiękniejszych państw archipelagu Wielkich Antyli. Otaczają ją wody Morza Karaibskiego oraz Oceanu Atlantyckiego. Jej walory przyrodnicze gwarantują wspaniałe warunki do wypoczynku zarówno w formie plażowania jak i do uprawiania sportów wodnych. Dominikana oferuje wspaniałe plaże, idealną bazę hotelową oraz krystaliczne wody. Oprócz plażowania można również wybrać się na wyprawę po tropikalnych lasach albo pospacerować po niekończących się gajach palmowych, gdzie możemy podziwiać bogactwo i różnorodność tamtejszej fauny oraz flory. Występują tam liczne gatunki niezwykle barwnych ptaków, krokodyle oraz niezwykłe sady bananowe, cytrusowe, plantacje mango, kawy i kakao oraz liczne kolorowe pachnące kwiaty. Uroku całości dodają drewniane, niebieskie i różowe domki, które współtworzą niepowtarzalny krajobraz.

Jednym z bardziej znanych centrów turystycznych jest Punta Cana. Miejsce to szczyci się najpiękniejszymi plażami na całej Dominikanie. Znajdziemy tam idealne warunki do pływania, bo temperatura wody wynosi średnio ok. 25 st.C. Natomiast liczne palmy kokosowe dadzą nam cień i wytchnienie od słońca. Dużą atrakcją tej części wyspy jest Manati Park Bavaro, w którym mają swój dom wszystkie gatunki zwierząt żyjących w kraju m.in. flamingi, manaty, rzadkie pająki, krokodyle oraz tresowane papugi. Do parku przyciąga też możliwość popływania z delfinami. Będąc na Punta Cana, warto też wybrać się na wyspę Saona. Jednym z najpopularniejszych sposobów odwiedzania wyspy jest całodniowa wycieczka wzdłuż południowego wybrzeża szybkimi łodziami motorowymi. Wyspa urzeka iście rajskim krajobrazem, białym piaskiem, błękitną wodą, bajecznie kolorową rafą koralową oraz błogą ciszą.

Warto odwiedzić też Santo Domingo, które jest najstarszym miastem Nowego Świata. Jedna z jego dzielnic – dzielnica kolonialna, została nawet wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dzięki znajdującym się tam około 300 zabytkom. W mieście warto wybrać się na spacer najstarszą ulica Calle Las Damas i deptakiem Paseo de Los Nichos. Oprócz tego warto zobaczyć najstarszą budowlę fortyfikacyjną Wieżę Holdu oraz kompleks wojskowy – Casa de Bastidas. W niedzielę warto wybrać się na pchli targ, który znajduje się niedaleko Plazoleta Maria de Toledo. Do miejsc godnych zobaczenia możemy zaliczyć również Narodowy Panteon , Opactwo Jezuitów, Posiadłości Królewskie oraz Park Kolumba.

Ciekawym miejscem jest również miasto La Romana, która słynie z prywatnej przetwórni trzciny cukrowej. Znajdujący się tam kompleks turystyczny Casa de Campo zaliczany jest do dziesiątki najlepszych na świecie. Ciekawostką jest, że kompleks posiada własne lotnisko, które pozwala gościom na bezpośredni przylot prywatnymi samolotami. Nie daleko Casa de Campo znajduje się Altos de Chavon. Możemy tam zwiedzić Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru, Kościół Św. Stanisława, Regionalne Muzeum Archeologiczne jak również odwiedzić lokalne małe sklepiki z ceramiką, biżuterią i innymi wyrobami rękodzielniczymi. W mieście znajduje się również amfiteatr, który występuje w naturalnej formie depresji terenu.

Na Dominikanie znajduje się również miasto ze znaczeniem historycznym Puerto Plata. To do jej brzegów zawitał Krzysztof Kolumb w 1493 roku i tam odbywały się główne wydarzenia zaraz po odkryciu Ameryk. Obecnie miasto żyje głównie z turystyki. Warto odwiedzić Park Narodowy Izabela, gdzie zostały złożone prochy Krzysztofa Kolumba i gdzie znajduje się muzeum Indian Tajno. Warto wybrać się na spacer trasą miejską i podziwiać różne style architektoniczne oraz odwiedzić Fort San Felipe. Znane plaże w okolicy to Playa Dorada oraz Playa Cabarete, która przyciąga turystów lubiących aktywnie spędzać czas, ze względu na wysokie fale oraz doskonałe warunki do windsurfingu.

Niezwykłym miejscem, które możemy zaliczyć do najpiękniejszych miejsc nie tylko na Dominikanie ale również na świecie jest Półwysep Samana. Możemy wypoczywać tu w otoczeniu tropikalnej przyrody, turkusowej wody, palm kokosowych i białego piasku. Wielu turystów przyciąga też możliwość obserwowania humbaków, które zjawiają się w okolicy w okresie od stycznia do marca. Przebywając na Samanie warto również spróbować świezych owoców morza, ponieważ zatoka o takiej samej nazwie Samana jest znanym miejscem lęgowym ryb i skorupiaków.

położenie: państwo znajduje się na wyspie Haiti, dzieląc ją z państwem Haiti. Jest to drugie co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim.

stolica: Santo Domingo

powierzchnia: 48 730 km2

ludność: ok 9 mln mieszkańców

waluta: peso dominikańskie

język: hiszpański

strefa czasowa: UTC -4

religia: katolicyzm ok. 68,9 %

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu/ potrzebny paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, wścieklizna, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej/ państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Bogocie (Kolumbia)


Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Puerto Plata

Domnikana, Puerto Plata, ul. Guayacanes 15, Costambar

Tel.: +180 99707303 Tel. dyżurny: +180 99746393

Faks: +180 99707303

konsul@dominikana.konsulat.gov.pl

www.dominikana.konsulat.gov.pl


Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Santa Domingo

Dominikana, Santo Domingo, Avenida Sarasota #20, Torre

Empresarial AIRD, 4to. Piso Apartamento 4 noroeste, Ensanche, La Julia,

Tel.: (00-18-09)472-20-72 Tel.dyżurny: (00-18-09)224-04-12

Faks: (00-18-09)472-22-08

g.vega@codetel.net.do


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Kolumbii

Kolumbia, Bogota, Carrera 21 bis No 104A-15

Tel.: +571 2140400 Tel. dyżurny: +57 320 488 0275

Faks: +571 2140854

bogota.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.bogoa.msz.gov.pl


 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home