0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Korea Południowa

Korea Południowa

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Korei Południowej

Tragiczna historia Korei, która przyczyniła się do podziału półwyspu na część północną i południową sprawiła, że w Korei Południowej stale można wyczuć napięcie spowodowane działalnością nieprzewidywalnego, jedynego sąsiada na lądzie. Granica dzieląca Republikę Korei oraz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej jest najpilniej strzeżoną na świecie i jednocześnie stała się atrakcją kraju, do której zjeżdżają turyści z całego świata. Jednak Południowa Korea to kraj niesamowicie rozwinięty pod względem technologii, pełen wspaniałych zabytków i krajobrazów oraz bogaty kulturowo.

 

Ciekawe miejsca w Korei Południowej

Zacznijmy najpierw od miejsca idealnego do leniwego wypoczynku, czyli wyspy Czedżu (Jeju), po której rozsiane są posągi dol hareubang. Powstały z wulkanicznego bazaltu i miały strzec wiosek lub domostw przed złymi mocami i demonami. Na wyspie panuje ciepły klimat, a wysok wulkan zapewnia bogatą roślinność, charakterystyczną dla różnych stref klimatycznych. Na wyspie kiedyś panował matriarchat, ale do dzisiaj to wyspa kobiet, kamieni oraz wiatru. Najbardziej znanymi miejscem jest góra Hallasan (1950 m n.p.m.), jednocześnie najwyższy szczyt Korei Południowej, ale warto także zobaczyć wodospady w pobliżu miasta Seogwipo.

Wróćmy jednak do Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej utworzonej pomiędzy Koreą Południową a Północną. Nie można jej zwiedzać bez przewodnika, jednak wykupienie wycieczki pozwala na zobaczenie z daleka Korei Północnej. Gdy sytuacja między dwoma państwami jest stabilna, można nawet wejść do jednego z niebieskich baraków we wsi Panmundżom, w której odbywają się wszelkie negocjacje między krajami, a który to teren oficjalnie należy do Korei Północnej. To, że ten długi na 250 km i szeroki na 4 km fragment półwyspu jest praktycznie niezamieszkany spowodowało, że można tam także podziwiać żurawie mandżurskie i białoszyje, których nie zobaczymy nigdzie indziej. A lokalni znawcy przyrody twierdzą, że tylko w tym miejscu można spotkać tygrysy syberyjskie, lamparty amurskie i niedźwiedzie himalajskie, co przemawia za utworzeniem rezerwatu dzikiej przyrody.

 

Zabytki w Korei Południowej

Gdy już poznaliśmy wszelkie walory koreańskiej przyrody, warto zbliżyć się nieco do miejsca, w którym łączy się współczesna technologia, wysoki standard życia z zabytkami. Tym miejscem jest Seul, czyli stolica Korei Południowej, która leży 60 km od strefy zdemilitaryzowanej i jest najgęściej zamieszkanym miastem w kraju - liczy 10 milionów osób. Sercem miasta jest pałac Gyeongbokgung- największy i najstarszy budynek wchodzący w skład Pięciu Wielkich Pałaców dynastii Joseon w Seulu. Powstał w 1395 roku, ale dwieście lat później został zniszczony podczas japońskiej inwazji. Koreańczycy odbudowali go dopiero w 1867 roku, ale znowu został zniszczony przez Japończyków podczas II Wojny Światowej. To, co możemy zobaczyć dzisiaj, to około 40% historycznych zabudowań. Pałac warto zacząć od zwiedzania National Palace Museum oraz National Folk Museum.

Kolejna pałace dynastii Joseon to:

 • Changdeokgung
 • Changgyeonggung
 • Deoksugung
 • Gyeonghuigung

Inny znany pałac to Unhyeongung, a świątynie i sanktuaria, które warto zobaczyć w Seulu to:

 • Jongmyo
 • Dongmyo
 • Munmyo
 • Jogyesa

Atrakcje poza Seulem, do których można dojechać autobusami lub wynajętym samochodem:

 • Pomnik Samjeondo,
 • Namhansanseong,
 • Bukhansanseong,
 • Park Namsan,
 • Doseonsa - największy klasztor buddyjski w Korei

 

Pogoda w Korei Południowej

Klimat w Korei jest zbliżony do polskiego, chociaż zimy są cieplejsze, a lata bardziej upalne. Najlepiej zwiedzać kraj od kwietnia do października, ale trzeba nastawić się na to, że w środku lata często i intensywnie może padać deszcz. Osoby, które do Korei chciałyby wyjechać na narty, powinny wybrać okres od grudnia do lutego.

 

Ile kosztuje wycieczka do Korei Południowej?

Do Korei można wybrać się w siedmio, ośmio lub dziewięcio dniową podróż. Zwiedzanie najważniejszych zabytków i podziwianie najpiękniejszych krajobrazów kosztuje od 9500 zł, razem z podróżą samolotem z Warszawy. 

 

Korea Południowa

położenie: państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.

stolica: Seul

powierzchnia: 99 720 km2

ludność: ok. 51 mln mieszkańców

waluta: 1 won południowokoreański = 100 dzonów

język: koreański

religia: bez wyznania – 46,4 %; chrześcijaństwo 29,3%

strefa czasowa: UTC +9

wiza: nie jest wymagana wiza do 90 dni pobytu; wymagany jest paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Korei

Korea Południowa, Seul, #20-1, Samcheong-ro, Jongno-Gu, Seul

(Sagan-Dong), 110-190

tel.:+82 2 723 9681 Tel. dyzurny: +82 10 38409681

Faks: +82 2 723 9680

seul.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.seul.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home