0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Zimbabwe

Zimbabwe

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Zimbabwe

Zimbabwe to nie jest kraj popularny wśród turystów. Oprócz tego, że jest biedny i targany politycznymi zmianami, jest jednak piękny, przyjazny i gwarantuje niezapomniane wrażenia. Zimbabwe to kraj tak zróżnicowany geograficznie i przyrodniczo bogaty, że można i wybrać się na safari, i chodzić po górach, czy pływać po rwącej rzece. Jadąc do Zimbabwe trzeba przygotować się na długą podróż, ale też na robienie zdjęć, bo widoki są przepiękne, zwłaszcza w pobliżu wielkich wodospadów.

 

Ciekawe miejsca w Zimbabwe

Zimbabwe to przede wszystkim wielkie parki pełne dzikich zwierząt. Jednym z nich jest prywatny park położony niedaleko Gweru: Antelope Park. Będąc tam turysta ma jedyną, niepowtarzalną okazję, by spacerować po buszu z prawdziwymi i całkiem wyrośniętymi lwami. Młode zwierzęta w tym czasie bawią się ze sobą albo z innymi turystami, wystarczy tylko uważać na ich ostre pazury. Park oferuje także safari samochodem lub konno, przejażdżki na grzbiecie słonia, a także pływanie kajakami, łodziami i połów ryb.

Kolejnym miejscem, w które trzeba zajrzeć jest Matopos, inaczej  Matobo National Park. Cały park Matopo Hills zajmuje teren o długości ok. 100 kilometrów i szerokości około 30 km. Park to przede wszystkim skały, które stoją w tym miejscu od milionów lat i przez ten czas nabrały ciekawych kształtów. Niektóre przypominają olbrzymie postacie, inne wyglądają, jakby wisiały w powietrzu. Podczas safari w Matopos można zobaczyć nosorożce, ale też żyrafy, antylopy, zebry, dzikie ptaki. Warto także zobaczyć naskalne malowidła Buszmenów, oraz poczekać na zachód słońca, bo z nich też słynie Matopos.

Aby zobaczyć słonie, hipopotamy, antylopy, żyrafy, bawoły, nosorożce, zebry, lwy, hieny, szakale i inne dzikie zwierzęta oraz nawet 400 gatunków ptactwa, trzeba wybrać się do Hwange National Park, jednak na wielu turystach największe wrażenie robi park Victoria Falls, w którym podziwiać można olbrzymie wodospady, które spływają w wąwóz o długości 1700 m. To jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, a nad całym wąwozem unosi się mgła oraz mnóstwo małych i dużych tęczy. Nad wodospadem można też polatać: samolotem, helikopterem lub na motolotni.

Innymi atrakcjami w Zimbabwe mogą być:

  • ferma krokodyli
  • rejsy pod Zambezi
  • safari
  • oglądanie zwierząt przy wodopoju.

 

Zabytki w Zimbabwe

Zimbabwe to przede wszystkim właśnie dzika przyroda, wodospady, safari i parki narodowe oraz prywatne, jednak warto wybrać się także do miasta. Bulawayo to drugie największe miasto w kraju, niezwykle piękne, zabudowane w stylu kolonialnym, z bardzo szerokimi ulicami. W mieście można zobaczyć:

  • dawny tor wyścigów konnych
  • muzeum historii naturalnej
  • budynek dworca kolejowego
  • ratusz
  • muzeum kolejnictwa.

W okolicach miasta znajdują się parki narodowe: Matobo i Hwange.

 

Pogoda w Zimbabwe

Ponieważ jest to kraj położony na południu Afryki, ma klimat ciepły i przyjazny dla Europejczyków. Można tutaj przyjeżdżać przez cały rok, jednak najprzyjemniej jest od października do kwietnia. W lipcu, w terenach górskich, temperatura może spaść do zera. Jeśli ktoś wybiera się na rafting, to świetnym okresem są maj i czerwiec, chociaż dużo zależy od opadów i ilości wód w Zambezi. Na zwiedzanie parków narodowych najlepsza jest pora sucha, czyli od lipca do listopada.

 

Ile kosztuje wycieczka do Zimbabwe?

Wycieczka do Afryki, która obejmuje nie tylko wizytę w Zimbabwe, ale także w RPA, kosztuje od 10000 zł. W tej cenie zapewniony jest transport, a sama wyprawa trwa 10 dni.

 

Zimbabwe

położenie: państwo położone w południowej Afryce, graniczy z RPA, Bostwaną, Mozambikiem i Zambią

stolica: Harare

powierzchnia: 390 580 km²

ludność: 12 973 606

waluta: dolar amerykański i juan chiński

język: język angielski, Język shona

strefa czasowa: UTC +2

religia: protestantyzm

wiza: do kupienia na lotnisku i granicy

szczepienia: przed wyjazdem zaleca się sprawdzenie kalendarza szczepień.

ambasada:

Nie ma ambasady Zimbabwe w Polsce. Najbliższa - w Berlinie.

Ambasada Republiki Zimbabwe

Kommandantenstraβe 80, D-10117 Berlin

tel. (0-0 49 30) 206 22 63

fax (0-0 49 30) 204 55 062

 

Ambasada RP w Harare

16 Cork Rd, Belgravia, P.O. Box 3239, Harare,

Zimbabwe

Telefon: (00-26 34) 25 34 42 do 3

Faks: (00-26 34) 25 37 10

E-mail: Polamb[at]africaonline.co.zw

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home