0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Szwecja

Szwecja

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Szwecja to piękny kraj, który urzeka niesamowitymi krajobrazami, wszechobecnym spokojem oraz sielankową atmosferą. Jednym z piękniejszych miast Szwecji jest jego stolica Sztokholm. Miasto jest nazywane „Wenecją Północy”, ze względu na to, ze znajduje się na 14 wyspach, które połączone są ze sobą mostami. W mieście warto wybrać się na spacer po Starówce i Sodermalm, czyli położonej niedaleko wyspie, z której rozciąga się imponujący widok na miasto. Na starym mieście znajduje się Pałac Królewski, pod którym możemy obserwować uroczystą zmianę warty. Stare Miasto znajduje się na czterech wyspach: Stadsolmen, Ridderholmen, Helgeandsholmen i Stromsborg. Miejscowość do dziś ma swój średniowieczny wygląd i klimat, możemy tam znaleźć ogromną liczbę zabytków architektury oraz pozostałości starych fortyfikacji i warsztatów. Przy placu głównym Stortorget znajduje się gmach giełdy Bosen, w której budynku odbywają się spotkania Akademii Szwedzkiej, decydującej o przyznaniu literackiej Nagrody Nobla. Najstarszą budowlą na Starym Mieście jest gotycka katedra Storkyrkan. Odbywają się tam uroczystości i koronacje królewskie. Kościół znany jest również z koncertów muzyki dawnej i organowej. Wyspę, na której znajduje się Stare Miasto ozdabia również Dom Magnatów – Riddarhuset, w którym kiedyś odbywały się obrady parlamentu. Na szczególną uwagę zasługuje tam główna komnata, w której były prowadzone narady szwedzkich władców. Jeszcze jednym ważnym miejscem na wyspie jest Ridderholms Kyrkan, kościół franciszkański, w którego murach znajdują się prawie wszystkie ciała władców Szwecji. W mieście znajduje się też wiele muzeów i galerii sztuki. Warto odwiedzić m.in. Muzeum Średniowiecznego Sztokholmu, Muzeum Miejskie, które pozwalają cofnąć się do epoki średniowiecza, Muzeum Sztuki Współczesnej - gdzie można obejrzeć prace Salwadora Dalego, Pabla Picassa i Rene Magritte'a. Wyjątkowym miejscem jest również muzeum poświęcone Astrid Lindgren, który jest prawdziwym rajem dla najmłodszych. Ciekawe jest również najstarsze na świecie muzeum na wolnym powietrzu na wyspie Djurgarden, gdzie autor pomysłu ocalił tradycyjny szwedzki styl życia, w postaci około 150 domków pogrupowanych w małe miasteczka, gdzie możemy zobaczyć tradycyjną pracę m.in. szewca i garncarzy. Wartym odwiedzenia jest również Vasamuseet – Muzeum Okrętu „Waza”. Gdzie można zobaczyć zrekonstruowany okręt „ Waza”. Jest to wyjątkowy galeon ze złoconą rufą, ozdobiony siedmiuset rzeźbami, który powstał na początku XVII w. Do najlepiej zachowanych pałaców szwedzkich należy Pałac Drottningholm, który powstał w XVII wieku. Został on również wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a jego architektura opiera się głównie na renesansie. Obecnie prawe skrzydło pałacu jest rezydencją szwedzkiej rodziny królewskiej a reszta pałacu jest otwarta dla zwiedzających.

Oprócz stolicy warto odwiedzić też trzecie co do wielkości miasto Malmo, które znajduje się nad przepięknym brzegiem zatoki Oresund. Możemy tam zobaczyć wiele zabytków, z których najstarsze pochodzą z końca XIII wieku. Warto zwiedzić Malmomuseer – Muzeum Malmo, znajdujące się w pięknym zamku, w którym możemy zobaczyć wystawę poświęconą historii naturalnej, historii miasta oraz nauce i technice. Turyści chętnie też odwiedzają renesansowy ratusz – Radhuset, który znajduje się na jednym z największych skandynawskich placów Stortorget. Równie imponujący jest gotycki Kościół Św. Piotra z największym w Skandynawii ołtarzem. Chlubą miasta jest też nowoczesny wieżowiec Turning Torso, który jest za razem atrakcją architektoniczną awangardowej dzielnicy Vastra Hamnen. Niedaleko Malmo znajduje się Katedra w Lund, która jest jedyną budowlą sakralną w Szwecji, która reprezentuje styl romański i jest licznie odwiedzana prze turystów każdego roku.

Kolejnym miastem wartym uwagi jest miasto Helsingborg. Turystów przyciągają tam przestronne parki i lasy i piękne krajobrazy. Do zabytków, które warto zobaczyć należy zamek obronny Karman orz XIV – wieczny Kościół Najświętszej Maryi Panny oraz królewska letnia rezydencja Sofiero.

Następnym miastem godnym uwagi jest Uppsala, które jest historycznym miejscem, była też stolicą Szwecji. Wśród zabytków warta uwagi jest gotycka katedra (największa w całej Skandynawii), w której krypcie znajdują się relikwie Eryka IX Świętego – króla i patrona Szwecji. Ważnym punktem turystycznym jest również zamek Uppsala Slott oraz wizytówka miasta piękny neorenesansowy XIX-wieczny budynek Uniwersytetu.

Będąc w Szwecji możemy też odwiedzić Hotel lodowy w Jukkasjarvi, który jest największym i najstarszym takim obiektem na świecie.

Dla osób, które szukają ciszy i ucieczki od cywilizacji idealnym miejscem będzie Gotlandia, nazywana inaczej Wyspą Wikingów. Możemy tam znaleźć dużą ilość zabytków oraz średniowiecznych kościołów. Jest to również idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku, ponieważ znajdują się tam wspaniałe tereny do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej, jak również znajdziemy dużą ilość pięknych plaż .

położenie: państwo znajduje się w Europie Północnej i należy do państw półwyspu skandynawskiego. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

stolica: Sztokholm

powierzchnia: 449 964 km2

ludność: ok. 9 mln mieszkańców

waluta: korona szwedzka

język: szwedzki

strefa czasowa: UTC +1 zima, UTC +2 lato

religia: luteranizm

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu/ niezbędny paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Szwecji

Szwecja, Sztokholm, Karlavagen 35, 114 31

Tel.: +46 8 50575000 Tel. dyżurny: +46 70 922 08 92

Faks: +46 8 50575086

sztokholm.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.sztokholm.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home