0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Irlandia

Irlandia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Irlandia zajmuje obszar dość małej wyspy, pomimo to znajdziemy tam wiele ciekawych miejsc i atrakcji dla turystów. Jej krajobraz to m.in.: góry, ocean, plaże, lasy oraz klify. Oprócz niewątpliwych walorów przyrodniczych Irlandia zachwyca również zabytkami, które świadczą o niezwykle bogatej historii i kulturze tego miejsca. Obowiązkowo należy zobaczyć Cliffs of Moher zwane Moherowymi Klifami. Należą one do jednych z bardziej spektakularnych formacji wybrzeża w Europie. Klify tworzą też granicę Irlandii z Oceanem Atlantyckim i rozciągają się na długości 8km. W samym środku znajduje się dziewiętnastowieczna wieża – O-Brian's Tower. Dla chętnych istnieje możliwość popłynięcia w rejs łodziami wzdłuż klifów.

Na zachodzie kraju warto odwiedzić też wyspy Aran. Do jednych z atrakcji wysp należy prehistoryczny kamienny fort Dun Aonghasa. Jest on umiejscowiony na krawędzi klifu, co sprawia, że jest również doskonałym miejscem widokowym do podziwiania okolicznych krajobrazów. Na wyspach warto też zobaczyć Black Fort oraz czternastowieczny zamek O'Brien'a oraz Tempull Bheanain.

Niesamowitym i zjawiskowym miejscem jest Park Narodowy Killarney, który jest pełen gór, lasów, jezior i mokradeł. W Parku znajduje się również najwyższe pasmo górskie w Irlandii. Krajobraz tego miejsca przedstawia się niezwykle malowniczo. Górskie zbocza porośnięte są lasami a u ich podnóży znajdują się jeziora. Całość tworzy niezwykle malowniczy pejzaż. W Parku występuję las cisowy, który jest jednym z trzech takich w całej Europie. Cały Park zasługuje na uwagę i można go zwiedzać wiele razy. Do miejsc szczególnie polecanych należą wodospad Torc, wąwóz górski Dunloe, średniowieczna wieża Ross Castle, ruiny klasztoru na wyspie Inisfallen oraz Muckross House – wiktoriański pałacyk wraz z jego ogrodami.

Kolejne niezwykłe miejsce to Grobla Olbrzyma, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to niepowtarzalna formacja zachodzących na siebie bazaltowych kolumn pochodzenia wulkanicznego. Ich regularne kształty, chronią brzeg od fal Atlantyku już od 60-ciu milionów lat.

Półwysep Dingle jest miejscem, w którego większość obszaru zajmują góry, wybrzeże natomiast to skaliste klify oraz piaszczyste plaże. Znajdziemy tam również zabytkowe kaplice, pustelnie, kościoły oraz forty. Miejsce to jest również idealne dla miłośników windsurfingu, jazdy konnej, jak również stwarza duże szanse do spotkania delfinów z bliska.

Ciekawym miejscem jest również Glendalough czyli Dolina Dwóch Jezior. Jest to malownicze miejsce, bogate w zabytki. Odwiedzając tą krainę warto również wybrać się na wycieczkę po górach Wicklow. , jak również zobaczyć wodospad Powerscourt oraz ogrody Powerscourt.

W Irlandii znajduje się również neolityczny grobowiec, który jest starszy od egipskich piramid – Newgrange i jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Stolica kraju to Dublin, który gwarantuje dla turystów wiele atrakcji. Warto odwiedzić browar słynnego piwa Guiness i zobaczyć ekspozycję dotyczącą produkcji i historii tego trunku, byłą destylarnię Jameson, która obecnie zamieniona jest w muzeum, Temple Bar – znaną dzielnicę pubów, Spire – studwudziestometrowa wieża, klify Howt oraz wiele innych.

Do największych skarbów Irlandii na pewno możemy zaliczyć średniowieczny Zamek Blarney. Znajduje się tam Kamień Elokwencji, który wg legendy należy pocałować, by dzięki temu nigdy nie zabrakło nam słów na żaden temat. Oprócz tego można spełnić swoje życzenie na Schodach Życzeń. Trzeba jedynie zejść po schodach z zamkniętymi oczami, a następnie wrócić na górę. To wystarczy by życzenie o którym pomyśleliśmy spełniło się w ciągu roku. Oprócz spełniania życzeń warto jeszcze zwiedzić piękny park zamkowy a w nim ołtarz ofiarny Druidów, grobowiec Dolmen i Skałę Wiedźmy.

położenie: państwo w Europie Zachodniej, zajmuje terytorium wyspy o tej samej nazwie. Państwo posiada dostęp do Morza Irlandzkiego, Morza Celtyckiego, Oceanu Atlantyckiego, a od Wielkiej Brytanii oddziela ją Kanał Św. Jerzego. Od północy graniczy z Irlandią Północną

stolica: Dublin

powierzchnia: 70 273 km2

ludność: ok. 4 mln mieszkańców

waluta: euro

język: irlandzki, angielski

religia: katolicyzm

strefa czasowa: UTC – zima, UTC +1 -lato

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu, potrzebny i/lub paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Irlandii

Irlandia, Dublin, 5 Ailesbury Road, Dublin 4

Tel.: +353 1 2830855 Faks: +353 1 2698309

dublin@msz.gov.pl

www.dublin.msz.gov.pl

Adres Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Dublinie:

4-8 Eden Quay, Dublin 1

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home