0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Bułgaria

Bułgaria

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Bułgarii

Bułgaria, kraj leżący na Półwyspie Bałkańskim, to jeden z najbardziej niskobudżetowych kierunków na wakacje. Ale to nie jedyna zaleta tego ciepłego kraju. W Bułgarii linia brzegowa ma prawie 400 km i w dużej części są to plaże piaszczyste. Poza tym górskie krajobrazy, liczne zabytki i gwarantowane słońce sprawiają, że leniwy odpoczynek można bez trudu połączyć ze zwiedzaniem i poznawaniem obcej kultury.

 

Ciekawe miejsca w Bułgarii

Słoneczny brzeg - któż o nim nie słyszał? To kurort położony nad Morzem Czarnym, 35 km od Burgas. Panuje tutaj idealna harmonia między plażą, a górskimi pasmami, do tego w części kurortu znajduje się starożytne miasteczko Nessebar. Miejsce to pokochali przede wszystkim wielbiciele nocnego życia, aktywnego wypoczynku, fani barów i restauracji, ale też tańca i hazardu. Drugi sławny kurort to Złote Piaski. Piękne plaże, czyste morze, źródła wód mineralnych, świetna baza noclegowa i tylko 17 km do Warny - zabytkowego miasta. Podobnie jak Słoneczny Brzeg, Złote Piaski są centrum rozrywki - w przerwie między kąpielami morskimi i słonecznymi można pobuszować po sklepach czy potańczyć w nocnym klubie.

Osoby, które chcą spędzić czas także w okolicy, mogą wsiąść w samochód i po godzinie jazdy znaleźć się na Przylądku Kaliakra. Dwukilometrowy, niezwykle malowniczy cypel z pionowymi, wysokimi na 70 metrów skałami to miejsce dla fanów jaskiń. W jednej z nich działa nawet restauracja z posiłkami w całkiem rozsądnych cenach i widokiem z pobliskiego tarasu. Dzięki różowemu zabarwieniu wapienia całość wygląda niepowtarzalnie. Na przylądku znajduje się także stara forteca.

Wspomniana już Warna to także jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Bułgarii. Łagodne zejście do morza i miękki, czysty piasek przyciągają w szczególności rodziny z dziećmi z zagranicy, ale też lokalnych mieszkańców. Samo miasto ma długą i bogatą historię sięgającą starożytności, warto więc się po nim przespacerować.

 

Zabytki w Bułgarii

W Bułgarii każdy zakątek kraju najeżony jest pozostałościami po dawnych czasach, a na liście UNESCO znajduje się kilka ważnych dla kraju zabytków, do których warto dotrzeć podczas pobytu wakacyjnego:

  • Cerkiew Bojańska z czasów średniowiecza, znajdująca się w Bojanie (dzielnica Sofii), z freskami z czasów XIII wieku,
  • Jeździec z Madary - jedyny taki na świecie średniowieczny relief naskalny. Znajduje się w pobliżu wsi Madara,
  • Skalne cerkwie w Iwanowie - wykute w skale monolityczne kościoły, kaplice i klasztory,
  • Tracki grobowiec z okresu hellenistycznego (ok. 310-290 p.n.e.). Znajduje się w północnej części miasta Kazanłyk.
  • Nesebyr, czyli położone na wybrzeżu Morza Czarnego miasto, które jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym
  • Rylski Monastyr usytuowany w kotlinie górskiego masywu Riła, czyli ok. 120 km na południe od Sofii. To dla Bułgarów symbol oporu przeciwko tureckiej okupacji.

 

Pogoda w Bułgarii

Klimat Bułgarii sprzyja wypoczynkowi na plaży. Jest umiarkowany, ciepły i suchy, nad morzem podzwrotnikowy, bardziej wilgotny. Oczywiście im wyżej w góry, tym chłodniej, ale w styczniu temperatura na południu kraju wynosi około 2 stopnie Celsjusza, a w lipcu dochodzi do 25 stopni. W Bułgarii nie ma też intensywnych i długotrwałych opadów - w styczniu to około 42 mm, a w lipcu 60 mm. Na wczasy nad Morze Czarne najlepiej jest wyjechać między czerwcem a wrześniem. W morzu temperatura jest najwyższa w lipcu, sierpniu i wrześniu i dochodzi do 21-23 stopni.

 

Ile kosztuje wycieczka do Bułgarii?

 

Ośmiodniowy pobyt w Bułgarii, z przelotem z Warszawy i krótkim pobytem w tureckim Istambule kosztuje od 3200 zł. 

 

Bułgaria

położenie: państwo położone w południowo-wschodniej Europie na Bałkanach. Graniczy z Serbią, Macedonią, Grecją, Turcją, Rumunią i Morzem Czarnym

stolica: Sofia

powierzchnia: 110 910 km2

ludność: około 7 mln mieszkańców

waluta: lew

język: bułgarski

religia: prawosławie

strefa czasowa: UTC +2 – zima; UTC +3 - lato

wiza: nie jest potrzebna do 90 dni pobytu; paszport/dowód osobisty

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane: błonica, tężec, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Bułgarii

Bułgaria, Sofia, Chan Krum 46, 1000

Tel.: +359 2 987 26 10; Tel. dyżurny: + 359 884 688 510 (po godzinach pracy)

Tel. dyżurny: + 359 2 981 85 45 (w godzinach pracy)

Faks: +359 2 987 29 39

sofia.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.sofia.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home