0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Ekwador

Ekwador

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Ekwadoru

Ekwador, niewielkie państwo w Ameryce Południowej, niepodległe od 1830 roku, ale hiszpańskojęzyczne i katolickie. W Ekwadorze każdy przyjezdny natknie się na mieszankę różnych kultur (europejską, afrykańską, indiańską) oraz miks przepięknych krajobrazów. Turystów kraj także przyciąga wszystkim śladami Inków, konkwistadorów, odkrywców i piratów. Miasta są zatłoczone i pełne ruchu, wioski natomiast nieskażone nowoczesną cywilizacją. Ludność Ekwadoru jest niezwykle religijna, przesądna, a przez cały rok można trafić na procesje i religijne obrzędy.

 

Ciekawe miejsca w Ekwadorze

Zacznijmy może od Wysp Galapagos - czyli Wysp Żółwich zwanych także Archipelagiem Kolumba. Składają się z kilku wysp pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym, z czego najważniejsze to: San Cristóbal (Chatham), Espanola (Hood), Santa Fe(Barrington) i Genovesa (Tower). To raj dla miłośników dzikiej przyrody, bo tylko na tym obszarze można zobaczyć żółwie słoniowe, legwany lądowe, legwany z Santa Fe, jaszczurki lawowe, gekkony galapagoskie, pingwiny równikowe, nielotne kormorany galapagoskie, myszołowy galapagoskie i drozda przedrzeźniacza.

Wulkaniczne krajobrazy kuszą także turystów przybywających do miasta Banos, leżącego na styku Andów i amazońskiej dżungli. Miasto powstało na zboczu Wulkanu Tungurahua, więc każdy musi liczyć się z tym, że może trafić na okres jego aktywności. Jest to z jednej strony niebezpieczne, z drugiej gwarantuje możliwość kąpieli w gorących i leczniczych źródłach. Po kąpieli można zwiedzać okolice Banos i podziwiać wodospady oraz górskie krajobrazy. W kościele Dziewiczej Świętej Wody spotkać można wielu wierzących w moc uzdrawiania znajdującej się tam wody.

Komu będzie za mało wrażeń, a jest doświadczony w trekkingu i nie straszne mu piranie, kajmany, małpy, pumy czy niedźwiedzie, może wybrać się do regionu Oriente. Lepiej jednak zrobić to pod opieką doświadczonych przewodników, którzy mogą zapewnić nam odpowiedni poziom emocji. W końcu są osoby, które wolą zamiast pum oglądać kolibry…

Nieco mniej ekstremalna będzie natomiast przejażdżka pociągiem Aleją Wulkanów, gdzie można podziwiać takie wulkany jak Cotopaxi, Antisana czy Rumiñahui z pociągu. Konno lub pieszo można natomiast zwiedzać piękne lasy deszczowe w Parku Narodowym Podocarpus.

 

Zabytki w Ekwadorze

Chociaż Ekwador to przede wszystkim natura - zwierzęta, zieleń deszczowych lasów i wulkany, warto także obejrzeć stare miasta z budowlami, które przetrwały od czasów kolonialnych. Jednym z nich, zabudowanym kościołami, w tym najpiękniejszym w całej Ameryce Południowej La Compaña de Jesus jest Quito. W dzień warto w nim zwiedzić Muzeum Banco Nacional, Vivarium i ogród orchidei w Parque Carolina oraz Muzeum wody, wieczorem najlepiej wybrać się do klubu, by potańczyć salsę i skosztować lokalnych specjałów.

Jednak za najpiękniejsze miasto w kraju uchodzi wpisane na listę UNESCO Cuenca.  Gdyby nie przejeżdżające samochody, człowiek czułby się tutaj, jak za czasów kolonialnych. Brukowane uliczki, dziedzińce, białe domki z balkonami i kute z żelaza balkony pięknie komponują się z błękitną kopułą olbrzymiej katedry.

 

Pogoda w Ekwadorze

Pogoda w Ekwadorze nie jest łatwa do zniesienia dla osób, które nie przepadają za wilgocią. Pada tutaj przez cały rok, a nawet w suchym miesiącu spada 60 mm deszczu. Temperatury średnie to około 18 stopni celsjusza, w grudniu około 20, za to w powietrzu unosi się mgła. Najchłodniej jest w kwietniu, około 8 stopni celsjusza w nocy. Najprzyjemniejszymi miesiącami do zwiedzania Ekwadoru są te od lipca do października, a w przypadku Wysp Galapagos od stycznia do maja. Pora sucha w Ekwadorze przypada na czerwiec, lipiec i sierpień.

 

Ekwador

położenie: państwo w Ameryce Południowej położone nad Oceanem Spokojnym

stolica: Quito

powierzchnia: 283 560 km²

ludność: 16 144 000

waluta: dolar amerykański

język: hiszpański

strefa czasowa: UTC -5

religia: chrześcijaństwo

wiza: Obywatele polscy udający się do Ekwadoru w celach turystycznych, biznesowych, naukowych i kulturalnych są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 30 dni

szczepienia: Przed wyjazdem zaleca się sprawdzenie kalendarza szczepień. W przypadku przyjęcia w przeszłości szczepienia podstawowego przeciwko określonym chorobom zakaźnym należy poddać się szczepieniom przypominającym.

ambasada: Brak polskiej placówki dyplomatycznej.

Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Limie (Peru).

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Peru

Peru, Lima, Av. Salaverry 1978, Jesús María, Lima, Lima 11

tel.: +51 1 4714813, +51 1 4713925, +51 1 4713920

tel. dyżurny: +51 999 400 552

fax: +51 1 4714813

e-mail: lima.amb.sekretariat@msz.gov.pl

 

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Guayaquil

Ekwador, Guayaquil, Av. 9 de Octubre No. 100 y Malecón Simón Bolivar, Guayaquil

tel.: (00-59-342) 325-555, (00-59-342) 325-757

fax: (00-59-342) 326-111 Faks: (00-59-342) 325-957

e-mail: frizzo@andinave.com

 

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Quito

Ekwador, Quito, Gen. Leonidas Plaza 1157 y Cordero, Casilla Postal 9461

tel.: (00-59-322) 229-293, (00-59-322) 546-296

fax: (00-59-322) 566-787

e-mail: morawski@uio.sat.net

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home