0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Australia

Australia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Australii

Związek Australijski to duże państwo związane politycznie z Wielką Brytanią, położone na półkuli południowej. Obejmuje cały, najmniejszy kontynent świata, czyli Australię, ale też wyspę Tasmanię i inne małe wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Nie posiada granic lądowych z żadnym państwem i jest szóstym pod względem powierzchni na świecie, a jednocześnie mało zaludnionym.

 

Ciekawe miejsca w Australii

Dla niektórych może być szokującą informacja, że stolicą kraju jest Canberra miasto położone na wschodzie kontynentu, a jednocześnie nie mające żadnych połączeń z innymi państwami na świecie. To przede wszystkim ciche i zielone tereny, które zupełnie nie przypominają pulsujących życiem miast takich jak Sydney i Melbourne.

Sydney kojarzy się przede wszystkim z białym budynkiem Opera House, Melbourne z kolei jest uznawane za najlepsze do życia miasto na świecie. Australia to kontynent skrajności - z jednej strony nowoczesne metropolie, z drugiej kompletnie dzikie i niezdobyte przez człowieka tereny, na których panują groźne zwierzęta (węże, pająki, warany z Komodo, psy dingo, krokodyle...) oraz pustynie czy lasy równikowe pełne papug. Z Australią kojarzą się także kangury, misie koala, dziobaki, kolczatki, ptaku emu oraz kiwi.

W Australii można spędzić czas w teatrze, w kawiarniach, jak i wybrać się na pustynię, popływać na rafie koralowej oraz zobaczyć największy monolit - Ayes Rock i największy park na świecie - Kings Park.

Australia to także rodowici mieszkańcy kontynentu, dzisiaj niestety zepchnięci do wydzielonych rezerwatów, czyli Aborygeni. Ślady po ich dawnej historii można podziwiać na przykład na malowidłach skalnych w Parku Kakadu.

 

Zabytki w Australii

Opera w Sydney, czyli Opera House to prawdziwa ikona miasta, która powstała w latach 1957 – 1973. Od 2007 roku opera wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Gmach mieści salę operową, sale teatralne i koncertowe, salę projekcyjną, studio nagrań, garderoby, 5 restauracji oraz pomieszczenie dla przewodników wycieczek. Zajmuje powierzchnię 1,8 hektara.

Ayers Rock — Uluru (tradycyjna nazwa w języku Aborygenów) - tę skałę zna każdy. Leży w centralnej części kontynentu, ma ponad 318 metrów wysokości, a jej obwód liczy 8 kilometrów. Dla Aborygenów jest to miejsce święte, dlatego często proszą turystów, aby nie spinali się na górę.

Wielka Rafa Koralowa — Great Barrier Reef. Razem z Morzem Koralowym oraz lasami tropikalnymi tworzy cały morski park The Great Barrier Reef Marine Park. Jest widoczna nawet z kosmosu, a niektóre jej części mogły powstać nawet 45,5 miliona lat temu. Rafa Koralowa składa się z polipów, mięczaków, glonów, otwornic, mszywiołów oraz różnorodnych formy koralowców. Rafę od lądu oddzielają bajeczne laguny.

The Super Pit, czyli odkrywkowa kopalnia złota, największa na półkuli południowej. W kopalni wydobywa się 28 ton złota rocznie.

Góry Błękitne i Trzy Siostry — Blue Mountains and Three Sisters  Najwyższą górą jest One Tree Hill (1111 m n.p.m.), a oprócz niej są jeszcze Trzy Siostry: Meehni (922 m n.p.m.), Wimlah (916 m n.p.m.) oraz Gunnedoo (906 m n.p.m). Atrakcją turystyczną w Błękitnych Górach jest także kolejka linowa Katoomba Scenic Railway - najbardziej stroma kolejka na świecie, która powstała pod koniec XIX wieku.

 

Pogoda w Australii

Australia jest dużym kontynentem, na którym występuje kilka stref klimatycznych. Najcieplej jest  listopadzie, grudniu, styczniu lub w lutym (w zależności od rejonu). W styczniu najwyższe średnie temperatury powietrza są w Australii Zachodniej i wynoszą one około 33 °C. W tym czasie na wyspie Tasmania temperatura sięga zaledwie 15 °C.

W lipcu najniższe średnie temperatury powietrza występują na wschód od miasta Perth oraz w południowym dorzeczu rzeki Murray. Wtedy temperatura powietrza spada poniżej 10 °C.

Również trudno określić, w jakiej porze roku najbardziej pada. W środkowej części lądu zwykle opady są skąpe lub ich brak, a najwięcej opadów, bo ponad 1000 mm rocznie pojawia się na wybrzeżu Kimberley, Ziemi Arnhema, na półwyspie Jork i wschodnich stokach Wielkich Gór Wododziałowych. Podobnie pada w Tasmanii, Nowej Zelandii czy na wyspach Oceanii. Charakterystyczne jest właściwie to, że opady nie są regularne, często są gwałtowne i niezwykle intensywne, by potem przez kilka lat ustąpić okresom suchym.

 

Ile kosztuje wycieczka do Australii?

Po Australii warto podróżować własnym środkiem transportu. Zorganizowana wycieczka, na przykład na motocyklach, która trwa ponad 2 tygodnie i obejmuje najważniejsze miejsca na kontynencie, kosztuje od 9800 zł. W cenie jest przelot z Warszawy do  Melbourne.

 

Związek Australijski

położenie: kontynent australijski leży na półkulach południowej i wschodniej

stolica: Canberra

powierzchnia: 7 686 850 km²

ludność: 24 051 400 osób

waluta: dolar australijski (AUD)

język: angielski

strefa czasowa: Australia (włączając terytoria zamorskie) obejmuje 8 stref czasowych: od +8 do +11 zimą i od +8 do +12 latem

religia: głównie chrześcijanie

wiza: wymagana

szczepienia: przed wyjazdem zaleca się sprawdzenie kalendarza szczepień

ambasada: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Canberze

7 Turrana Street, Yarralumla ACT 2600 Australia

Tel: (+61-2) 6272 1000 Fax: (+61-2) 6273 3184

Tel. dyżurny: (+61) 411 540 466 (czynny 24h)

E-mail: canberra.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home